

Суспільство
Мультсеріал YoYo від українських стріт-арт художниць вийшов онлайн (ВІДЕО)
Українські стріт-арт-художниці сестри Фельдман запустили онлайн анімаційний серіал «YoYo. Іграшка, яка стала зброєю» — про круглу людину у світі квадратних людей у далекому майбутньому.
Про це пише Нове українське кіно.
Авторки відомі розписами міських стін, муралами на Brave! Factory Festival та оформленням музичних студій.
YoYo — це мультфільм про світ, у якому люди довірилися технологіям більше, ніж собі. Там усім вживлюють штучний інтелект, тому люди є суперпродуктивними, але без вогню в очах. Усі, крім одного – ЙоЙо. У дитинстві його врятували від АІ. Тепер він – єдина людина на Землі, яка може креативити, жартувати та дружити. У першому сезоні ЙоЙо постійно подорожує у часі, іноді не розуміє, що з іншими не так, один раз закохується та порушує закон.
Жовту людину YoYo Sestry Feldman створили багато років тому, він — незмінний герой багатьох вуличних малюнків сестер, більшість яких знаходяться в Одесі. Ім’я придумав друг сестер, він запропонував створити серію коротких роликів про йогу для дітей за участю персонажа.
Читайте також: “Так” українському кіно! Як працює онлайн-кінотеатр Takflix
За словами художниць Фельдман, вони створювали «YoYo» для всіх, хто «відкритий до будь-яких теорій та діалогу про світобудову».
Сюжет мульфільму
На дворі 2213 рік. Доктор А випадково знаходить файл «Суперлюдина-2020». Вона дізнається про життя людей до чіпування і Baby cut — 4000, машини, яка вживляє AI новонародженим. Так почалася пригода YoYo — малюка, якого рятує від чіпу доктор А з чоловіком Б.
Сестри Фельдман створили анімацію та сценарій, київська саун-продакшен-стідія Studio 31 озвучила проект двома мовами — українською та англійською, а також відповідала за саунд та адаптацію сценарію. Промо-кампейном займається онлайн школа креативних індустрій SKVOT. Як зазначається, усього на створення серіалу пішло близько двох років. Наразі команда проекту працює над другим сезоном.
Нагадаємо, у відкритий доступ виклали українські фільми конкурсу «Чілдрен Кінофест».
Як ми повідомляли раніше, вийшов офіційний трейлер мультфільму «Мавка. Лісова пісня» за мотивами п’єси Лесі Українки.
Фото: cinema.in.ua.
Суспільство

«Укрзалізниця» створила офіційні канали в соцмережах для інформування пасажирів приміського сполучення. Компанія публікуватиме актуальні новини щодо графіка руху, нових рейсів, модернізацію електричок тощо.
Про це повідомили в УЗ.
Компанія створила канали у Telegram, Viber та WhatsApp. У них розповідатимуть про:
- затримки поїздів;
- призначення нових поїздів.
- модернізацію рухомого складу;
- тимчасове скасування поїздів та призначення альтернатив;
- інші важливі новини приміського сполучення.
В УЗ додали, що вони також публікуватимуть корисні поради пасажирам.
Аби знайти новини свого регіону, необхідно перейти за хештегом або позначкою із назвою локації наприкінці кожної публікації.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» відновлює втрачені квитки у застосунку: як їх повернути.
Фото обкладинки: RailGallery
Суспільство

Активісти руху спротиву «Жовта стрічка» розмістили на вулицях Ялти, Євпаторії, Севастополя та Сімферополя понад 200 проукраїнських символів.
Про це повідомили в «Жовтій стрічці».
У містах Криму активісти розмістили стікери та жовті стрічки. У Сімферополі учасники руху намалювали невелике графіті з буквою «Ї». У русі написали:
«Бо окупація — це тимчасово, а Крим — це Україна».
Читайте також: UNITED24 зібрали $23 000 завдяки розіграшу прапора з підписами захисниць Маріуполя




Нагадаємо, що до початку другого місяця весни активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО).
Фото: телеграм-канал руху
Суспільство

Пасажири «Укрзалізниці» відтепер можуть повернути втрачені через кібератаку квитки у застосунку. Користувачі зможуть згенерувати квитки, які вони придбали до масштабної кібератаки на компанію.
Про це повідомили в УЗ.
Як відновити квитки
- Зайти у свій акаунт у застосунку УЗ.
- Натиснути на банер на головній сторінці.
- Перейти на спеціальну сторінку для перегенерації.
- Натиснути «Завантажити PDF-квиток» і зберегти документ.
Також у компанії рекомендують користувачам оновити профіль, додавши актуальну електронну пошту. Це дозволить автоматично отримувати копії нових квитків на пошту.
Читайте також: «Абук» відкрив безплатний доступ до аудіокниг у міжнародних автобусах Flix
Про кібератаку на «Укрзалізницю»
23 березня 2025 року на офіційних сторінках УЗ почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків. Залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня.
Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням потягів. Окрім цього, в компанії запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безплатне відвідування залу очікування та чай у потягах.
Нагадаємо, що «Укрзалізниця» додала в Києві нову зупинку для двох потягів.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка УЗ