Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

“У провінційному містечку для дітей немає розваг”. Як переселенка змінює це у Кремінній

Опубліковано

“Хочу, щоб діти мали змогу розвиватись”, – каже Олександра Ізуїта та продовжує впроваджувати ініціативи в маленькому місті Кремінна. Саме сюди з Луганська її змусила переїхати війна у 2014 році. Зараз Олександра проводить всі свята в районі зі своєю арт-групою “Фабрика праздника”, дає роботу молоді, а ще будує розважальний комплекс, щоб дітям Кремінної було де проводити час. Як одна жінка створила індустрію розваг для цілого міста – читайте далі. 

Олександра Ізуїта

власниця арт-групи “Фабрика свята”

За освітою – актриса театру. У Луганську працювала арт-директором у дитячому центрі, мала команду аніматорів. Коли розпочалась війна, то переїхала до Кремінної. Тут  відкрила арт-групу “Фабрика свята” та зараз займається розвитком розважального комплексу для дітей. 

Ходила по училищах пропонувати роботу

У Луганську я мала власний бізнес – організовувала свята для дітей. Але війна внесла свої корективи, і нам довелось виїхати та починати все спочатку. Це я і зробила у Кремінній.

На той момент у місті не було жодного аніматора. Тому я вирішила організувати цю справу і створила арт-групу “Фабрика праздника”. Майже весь мій реквізит залишився в Луганську, частково його розікрали і треба було якось це все відновлювати. Тому подалась у Датську раду у справах біженців і отримала невелику суму на відновлення реквізитів на костюми. 

Спочатку я працювала сама. Але згодом вирішила залучати студентів. Тому ходила по училищах, знайомилась та пропонувала студентам стати аніматорами, бо така робота саме для них. Не може бути Ельзою чи іншим мультяшним персонажем 45-річна тітонька. Це кидається в очі не тільки дітям, а й батькам.

Так, багато студентів погодились відразу і вже три роки ми працюємо разом у Кремінній, Рубіжному та Сєвєродонецьку. 

Тепер у всьому районі є свято

Зараз наша арт-група організовує свята на виїзді – дні народження, випускні, корпоративи, міські свята. Ми їздимо майже через день дарувати людям свято.

Розважальна програма з аніматорами та музикою триває півтори години та коштує 800 гривень. Кожна наступна година – 500 гривень. Проводимо розважальні програми для дітей від 1 до 15 років, вітаємо дорослих та проводимо квести. Є паперове шоу та шоу мильних бульбашок, а також різні майстер-класи.

Загалом, маємо більше 30-ти програм. Зараз популярні програми з ляльками Лол для дівчаток, Бейблейд – для хлопчиків та майстер-класи з виготовленням лизунів. Малюки полюбляють Цуценячий патруль, Свинку Пеппу та Три коти.

Кожного року програми різні, бо діти завжди захоплюються якимись новими мультяшними персонажами. Нам потрібно багато різних програм, бо ми живемо у маленькому місті, де діти ходять один до одного на день народження. Звісно, їм не цікаво бачити одне й те саме.

Зі мною зараз виступає 8 аніматорів. Вони отримують оплату погодинно. Більш досвідчені заробляють 150 гривень за годину, а ті, хто тільки вчиться – 100 гривень. Та й робота аніматора не кожному підходить і це варто розуміти.

У місті навіть не було, де пограти дітям

Коли тільки-но приїхала у місто, мене хвилювало те, що малечі немає де проводити час: ні дитячого центру, ні кімнати, ні навіть школи раннього розвитку. А щоб хоча б пострибати на батуті, потрібно їхати за 30 кілометрів у Сєвєродонецьк. Для цього ж потрібно втратити майже цілий день і мінімум 80 гривень на одну людину за проїзд.

Тому я вирішила виправити цю ситуацію та відкрити у місті соціальне підприємництво – розважальний комплекс для дітей. У нас це буде доступно для кожного: 50 гривень за годину і 80 гривень безліміт на весь комплекс. У вихідні – 100 гривень безліміт.

“Зараз ми закупити лабіринти і батути, триває ремонт. У центрі також буде аерохокей, приставки, телевізори, настільний футбол, кімната для днів народжень. Центр відкриється вже в кінці жовтня”

У цьому комплексі буде кімната активності, де молодь зможе спілкуватись і навчатись безкоштовно. Також ми плануємо працевлаштувати переселенців, а для дітей з інтернатів та малозабезпечених сімей відвідування центру буде безкоштовним двічі на місяць.

Із розвитком центру нам значно допомогли грантові кошти від Фонду Східна Європа, який реалізував проект з підтримки соціального підприємництва у співпраці з Childfund Deutschland e.V. за кошти Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччина, також я витратила і свої заощадження. Щоб набратись хоч трошки знань з соціального підприємництва, я звернулась до цих громадських організацій, пройшла три модулі навчання та написала бізнес-проект. Так я отримала 125 000 гривен на свій Центр.

Сподіваюсь, що це буде улюбленим місцем малечі Кремінної. Комплекс вирішить проблему батьків – де провести час їхнім дітям весело, зручно та без зайвих витрат.

Молодь не вірила, що є стільки можливостей

Зараз дуже багато чого нового створюються для молоді, є безліч можливостей, але про них молодь Кремінної навіть не підозрює. 

Я пішла в коледж, збирала студентів і розповідала. що є багато різних програм. Вони навіть не вірили, що десь можна піти на безкоштовний тренінг, або навіть поїхати за кордон по обміну. Але у них горять очі, вони хочуть дізнаватись щось нове.

Далі я планую організувати для студентів місцевий хаб, де б вони могли збиратись і проводити разом своє дозвілля. 

“Мені сказали, що сортувати сміття – не гігієнічно”

Я намагаюсь проводити різноманітні ініціативи у місті, щоб показати, як можна змінювати простір, де ти живеш. Якось організовували прибирання міського парку, а також розставили сміттєві баки для сортування сміття по всіх навчальних закладів. 

Але всі зміни повинні підтримуватись владою. Нещодавно я зайшла в школи, щоб подивитись, як йде процес сортування. У одній з них баків вже не було. Директор мені на це відповів, що немає місця і прибиральниці будуть сортувати сміття самі. 

Я почала доводити, що до цього повинні привчатись діти змалку і розуміти, що це не сміття, а вторсировина. На що отримала відповідь – це не гігієнічно. 

Знаєте, з дітьми працювати набагато простіше, вони підтримують ініціативи і готові до змін. Тому, будемо робити все для них і розвивати інфраструктуру міста для дітей та молоді. 

Матеріал підготовлено в рамках проекту «Соціальне підприємництво як інноваційний механізм вирішення питань суспільного розвитку», що реалізується Фондом Східна Європа та громадською організацією ChildFund Deutschland e.V. і є частиною програми «Сприяння розвитку міжсекторного партнерства в цілях захисту інтересів дітей: долучення ВПО до активних учасників процесу». Проект виконується за підтримки Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Німеччини.

Точка зору, відображена у  цій публікації може не співпадати з точкою зору Фонду Східна Європа, ChildFund Deutschland e.V. чи Федерального міністерства економічного співробітництва та розвитку Федеративної Республіки Німеччина.

Суспільство

Укрзалізниця повертає «Інтерсіті+» із Києва до Одеси в тестовому режимі

Опубліковано

Укрзалізниця в тестовому режимі повертає до Одеси швидкісний поїзд Інтерсіті+. Квитки на цей потяг уже в продажу. Їх можна придбати на сайті чи в застосунку Укрзалізниці, а також у чатботі та в касах вокзалів.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Потяг №761/762:

  • Відправлятиметься з Києва 3, 4 та 5 травня о 06:03 та прибуватиме до Одеси о 13:34.
  • З Одеси поїзд вирушатиме в ті самі дати о 14:20 та прибуватиме до Києва о 21:50.
  • Потяг також зупиняється у Вінниці.

Читайте також: Дніпро приєднався до економічної платформи для бізнесу “Зроблено в Україні”

Крім того, Укрзалізниця збільшила кількість місць на потяги з Києва до Львова, які їхатимуть на Великодній вікенд. Замість стандартного швидкісного поїзда Hyundai туди поїде більш містка двоповерхова Skoda.

Також призначать додаткові рейси поїзда №777 із Києва до Львова на 4 та 5 травня. Додаткові квитки з’являтимуться поступово протягом найближчих днів, зазначають в Укрзалізниці.

Нагадаємо, в Україні запрацював перший інтерактивний простір психосоціальної підтримки.

Читати далі

Суспільство

Спальники, які можуть врятувати життя (ВІДЕО)

Опубліковано

Андрій мав успішний кальянний бізнес, але після переламного 24.02 навчився робити круті спальники для ЗСУ. Почалося все з того, що хлопець захотів допомогти товаришу-військовому зі спорядженням. Спальники від Андрія витримують до -25° та мають систему підігріву, яка заряджається від павербанка. А ще в ньому є міцні ремені, завдяки яким за необхідності можна евакуювати пораненого військового.

Спеціально для ШоТам Андрій розказав, як навчився з нуля виготовляти спальники, та пояснив, чому вони найкращі!

“Мен 28 років і я електрик. До війни я працював у кальянні індустрії, у мене був свій власний бренд. Я наскільки палав цією справою, горів зсередини і ззовні і вогонь був помітний всюди. А потім війна зіпсувала все для нас усіх. Я пам’ятаю ці перші дні, коли нас почали атакувати. Я просто доба за добою сидів у телефоні та переглядав стрічку новин. Я не розумів, що робити і тоді життя залишилося у минулому.

Пам’ятаю, що пролунав дзвінок і зателефонував мій гарний товариш Копоть Олексій. Він відразу пішов до Нікопольського ТРО. У нього не було ні спорядження, нічого. Це були хлопці-добровольці, які пішли захищати нас. Я відразу задався питанням: чим я можу допомогти?

Почав ходити просто до військових, які були на вулиці, я бачив, що в людини є бронежилет, я підходжу і кажу: “Вибачте, можна мені бронежилет? Не обов’язково ваш, будь-який потрібний, мені потрібно зробити мірки”.

Читайте також: 4 бар’єри, які заважають вам вивчити англійську. Ми знаємо, що з цим робити 

Я почав допомагати. Спочатку ми робили підсумки – це те з чого наш цех почав роботу. А потім з приходом зими зрозуміли, що є інші потреби. Тоді ми почали робити спальні мішки. Який би не був теплий спальник, система підігріву іноді дуже виручає. Щоби холод не йшов від землі ми зробили пристібний каримат, також спальник має відсік для подушки.

Спальник є водонепроникний. Зробивши відсік для подушки, я зрозумів наскільки це зручно. У цьому спальнику є накладки на ноги, щоби можна було відпочити не роззуваючись. Також у спальнику є додатковий захист від продуву та блискавці.

Попереду нас чекає літо і грандіозне оновлення. Замовили зараз спальник Carinthia про який всі дуже добре знають, і будемо його локалізувати під наш клімат, під наших людей і під наші ціни. Тому слідкуйте, далі буде оновлення!” – розповів Андрій.

Нагадаємо, у Львові збільшилася кількість зарядних станцій для електромобілів.

Фото: ШоТам!

Читати далі

Суспільство

В Україні оголосили відбір проєктів для реставрації культурних пам’яток: що треба знати

Опубліковано

В Україні розпочав відбір проєктів робіт з реставрації, консервації, ремонту пам’яток культурної спадщини. У відборі візьмуть участь проєкти, котрі відповідатимуть встановленим законодавством вимогам.

Про це повідомляє Мінкульт України.

При цьому у зв’язку з викликами, пов’язаними з триваючою російською агресією, впродовж 2024 р. пріоритетними при розподілі коштів під час відбору проєктів, в рамках програми «Велике будівництво».

Читайте також: У Києві біля будинків облаштують пандуси: як подати заявку

Будуть наступні напрямки:

  • роботи, на яких було розпочато у попередні роки, в тому числі завершення проектів робіт з реставрації, консервації, ремонту, невідкладних протиаварійних та консерваційних робіт на пам’ятках культурної спадщини, розпочатих у попередні роки і які перебувають на фінальній стадії робіт (не більше 20% до завершення);
  • включеним до Списку всесвітньої спадщини ЮНЕСКО (для пам’яток культурної спадщини);
  • щодо об’єктів, що перебувають в аварійному стані;
  • проєкти робіт з встановлення та ремонту інженерних мереж на пам’ятках та їх території, закладах культури (системи протипожежного захисту, водопостачання, опалення тощо);
  • проєкти з протиаварійних та невідкладних консерваційних робіт на об’єктах, що постраждали внаслідок російської збройної агресії.

Нагадаємо, біля університету Шевченка створили простір пам’яті про студентів.

Фото: Мінкульт

Читати далі