Суспільство
«Місто в місті». На Львівщині благодійники побудують житло для тисячі переселенців
Благодійний фонд «Hope UA» спільно з низкою інших благодійних організацій планують побудувати містечко «Січ» для поселення тисячі внутрішньо переміщених людей.
Про це розповів повідомив співзасновник фонду Володимир Беньо, пише Tvoemisto.tv.
Проєкт соціального будівництва реалізовуватимуть за принципом «місто в місті» – це будуть чотири-, п’яти-, шестиповерхові будинки з мансардами, які розташовуватимуться безпосередньо біля місцевої інфраструктури у населеному пункті.
«Наразі у партнерстві з низкою інших фондів залучили близько 3 млн доларів, які можуть бути використані для початку будівництва. Нам зараз важливо залучити повністю кошти для фінансування. Знаємо, що є фонди, які мають частини сум для такого будівництва. Загалом наша мета зараз – знайти ті фонди, які мають гроші та готові вкластися у проєкт», – розповів Володимир Беньо.
За його словами, будівництво планують розпочати цього року, аби вже наступного люди могли заселитися у будинки. Проєкт капітального будівництва таких містечок планують масштабувати. Він передбачає зведення одночасно з житлом і адмінбудівель для облаштування дитячих садків, коворкінгів, кафе, амбулаторій сімейної медицини тощо.
Щодо черговості отримання житла – у пріоритеті ті, хто втратили власні домівки, рідних, зокрема йдеться про вагітних жінок, вдів, людей похилого віку, сім’ї воїнів. Щодо цього співпрацюватимуть з місцевою громадою та обласною військовою адміністрацією.
Співзасновник БФ «Hope UA» зазначив, що у разі повного фінансування проєкту від фондів-партнерів для переселенців житло буде безкоштовним. Також можливий варіант, що частину житла продадуть, а решту – передадуть у власність безкоштовно.
Наразі ініціатори будівництва опрацьовують пропозиції трьох земельних ділянок, найпріоритетніша – у Дрогобичі на Львівщині, площею 1,2 га.
Нагадаємо, переселенець із Сєверодонецька Михайло Івонін переїхав до Кам’янця-Подільського на Хмельниччині і створив компанію, що зводить екологічні будиночки за тиждень.
Раніше ми повідомляли, що скульптор із Донецька навчає дітей кераміки на Прикарпатті.
Фото ілюстративне: twitter.com/Makola_Nkgape.
Суспільство
Нові рейси до Карпат
- поїзд № 33/34 Кривий Ріг — Ясіня: це нове додатково сполучення між Кривим Рогом, Львовом та популярними туристичними напрямками в Карпатах;
- поїзд № 61/62 Дніпро — Рахів (через день): нове сполучення для людей, які подорожують із Придніпров’я до Львова та Карпат;
- поїзд № 83/84 Київ — Солотвино (через день): на цьому напрямку збільшать кількість квитків на 50%;
- поїзд № 125/126-129/130 Полтава, Кременчук — Ужгород (через день): рейс поєднає Полтавщину зі Славськом та Закарпаттям.
- поїзд № 85/86 Запоріжжя — Львів — Рахів: маршрут продовжили до станції Рахів.
- поїзд № 145/146 Харків — Чернівці (через день): це сполучення дозволить жителям Слобожанщини дістатися Буковини.
Потяги до Харкова
Покращення маршрутів
Скорочення рейсів
- Поїзд №13/14 Київ — Солотвино на 1 годину 9 хвилин;
- Поїзд №55/56 Київ — Рахів на 57 хвилин з Києва до Рахова;
- Поїзд №45/46 Ужгород — Харків на 51 хвилин із Ужгородадо Харкова;
- Поїзд №39/40 Запоріжжя — Солотвино на 45 хвилин із Запоріжжя до Солотвина та на 42 хвилин із Солотвина до Запоріжжя;
- Поїзд № 3/4 Запоріжжя — Ужгород на 41 хвилин із Ужгорода до Запоріжжя.
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі