Військо
Міноборони розробило кваліфікаційні рівні для операторів дронів: які вимоги
Нова система складається з чотирьох базових кваліфікаційних рівнів (БКР). Кожен із рівнів визначає можливості та обмеження для операторів під час керування різними типами дронів.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Рівні нової системи
Початковий рівень БКР І дозволяє керувати мікро- та мінідронами. З цією кваліфікацією оператор може керувати БпЛА на висоті до 900 метрів над землею. Фахівець повинен:
- розуміти основи авіаційної метеорології;
- знати характеристики свого дрона;
- володіти базовими навігаційними навичками.
Другий рівень БКР ІІ дає можливість керувати малими безпілотниками першого класу на висоті до 1 500 метрів. Оператори повинні вміти працювати з радіолокаційними станціями та планувати польоти з урахуванням вітру на різних висотах.
На рівні БКР ІІІ військові можуть керувати тактичними БпЛА у всьому повітряному просторі, крім класу А, на висоті до 5,5 тисячі метрів. Оператор повинен вміти:
- керувати польотом за приладами;
- працювати з системами розпізнавання та запобігання зіткнень;
- виконувати зліт і посадку на різних аеродромах.
Найвищий рівень БКР IV дозволяє керувати оперативними та стратегічними дронами третього класу у будь-якому повітряному просторі та за будь-яких погодних умов. Оператор повинен вміти працювати із супутниковим зв’язком та взаємодіяти з органами управління повітряним рухом.
Також у відомстві додали, що для польотів без прямої видимості обов’язково потрібен рівень БКР IV.
Читайте також: ГУР розкрило дані російських виробників дронів на порталі War & Sanction
Для чого розробили систему рівнів
«Кожен базовий кваліфікаційний рівень містить чіткий перелік знань, умінь та компетенцій оператора БпЛА. Така стандартизація дозволить підрозділам ефективно взаємодіяти на фронті та максимально реалізувати бойовий потенціал безпілотних систем»‚ — зазначили в Міноборони.
Ці вимоги розробили відповідно до постанови № 1129 Кабінету міністрів України від 1 жовтня 2024 року про реалізацію експериментального проєкту з сертифікації шкіл операторів БпЛА.
Нагадаємо, що ветеран зі Львівщини започаткував власне виробництво бойових дронів.
Також ми писали, що в Україні тестують мобільний пункт управління підрозділами з БпЛА.
Фото обкладинки: Pixabay
Військо
Українські бійці повторно вразили військовий аеродром «Енгельс-2», де базуються літаки Ту-95МС та Ту-160. Також Сили оборони завдали ударів по нафтобазі «Кристалл» та хімічному заводу в місті Сєльцо, які російська армія використовує для війни проти України.
Про ураження хімічного заводу розповіли в Силах безпілотних систем. У 14-му окремому полку БпАК повідомили про удари по аеродрому та нафтобазі.
Що відомо про операцію
«Ця операція стала взірцем координації між розвідкою, ракетними військами, реактивною артилерією та безпілотними системами. Дрони вдало відволікли російську ППО, відкривши шлях для ракет, які точно вразили основні цілі. А БпЛА дальньої дії після ракетного удару знищили підстанції та іншу важливу інфраструктуру»‚ — написали в СБС.
У результаті ударів по нафтобазі зайнялися цистерни з рідкісним авіаційним паливом для бомбардувальників Ту-160. Ці літаки росіяни використовують для терору цивільного населення України.
На хімзаводі ворог виробляв порох, вибухівку та компоненти для ракетного палива, зокрема боєприпаси для артилерії, РСЗВ, авіації тощо.
Нагадаємо, що Міноборони розробило кваліфікаційні рівні для операторів дронів: які вимоги.
Також ми писали, що ГУР розкрило дані російських виробників дронів на порталі War & Sanction.
Фото обкладинки: Максим Суботін
Коментарі
Військо
До «Українського легіону», що об’єднує добровольців за кордоном, вперше приєдналися жінки. Новоприбулі жінки обрали спеціальності, пов’язані з медициною та зв’язком.
Про це повідомило Міністерство оборони України.
Рекрутинговий центр у Польщі вже прийняв близько 1300 заяв від українців, які мешкають за кордоном. Більшість добровольців — з Польщі, але до лав долучаються також українці з Данії, Чехії, Німеччини та Литви.
Читати також: Перші добровольці Українського легіону вирушили з Польщі до України
Підготовка
Перша група добровольців завершила початковий етап підготовки й уже вирушила до пункту тимчасової дислокації в Україні. Їхнє навчання продовжиться у тренувальних центрах НАТО або на українській території.
Як долучитися до «Українського легіону»
Заповнити заявку можна через офіційний сайт або звернувшись до консульств та посольств України в Європі.
Нагадаємо, що український дрон «Змій Логістичний» отримав кодифікацію НАТО: які його можливості.
Фото: facebook.com/olenazelenska.official.
Коментарі
Військо
Про новий пакет допомоги оголосили під час роботи на базі «Рамштайн». Міністр оборони України Рустем Умєров обговорив із міністром оборони Норвегії Бйорном Арільдом Грамом основні напрямки використання траншу.
Про це повідомили в Міністерстві оборони України.
Напрямки співпраці
- Норвегія посилюватиме систему української ППО.
- Норвезька сторона продовжуватиме інвестувати в оборонно-промисловий комплекс України та спільні проєкти, зокрема у виробництво боєприпасів.
- Україна та Норвегія обговорили новий механізм співпраці — «норвезьку модель», яка доповнюватиме «данську модель».
Читайте також: Сили безпілотних систем уразили 54 тисячі цілей за грудень
«Наші домовленості з Норвегією виведуть співпрацю на новий рівень. Норвегія — одна з країн, яка допомагає не лише на полі бою, але й сприяє об’єднанню європейських країн задля підтримки нашої держави», — зазначив міністр оборони України Рустем Умєров.
Нагадаємо, що український пілот F-16 вперше в історії збив шість крилатих ракет за один виліт.
Фото обкладинки: Unsplash
Коментарі