Технології
Міноборони допустило до використання безпілотний трансфер BoarTAC: що відомо
Вітчизняний військово-промисловий комплекс представив BoarTAC — універсальний безпілотний багатоцільовий транспортер, створений для підтримки переднього краю. Цей наземний роботизований комплекс, відзначений високою прохідністю та надійністю, може стати ключовим елементом сучасного поля бою.
Про це повідомляє Міноборони.
Про розробку
BoarTAC — це новий універсальний безпілотний багатоцільовий транспортер переднього краю, створений вітчизняними розробниками. Цей наземний роботизований комплекс поєднує простоту експлуатації та ремонтопридатність у польових умовах з високою надійністю та ефективністю.
Читати також: Українські сили ППО знищили понад 200 ворожих цілей під час атаки 26 серпня
Завдяки низькому силуету, малошумності та захисту від куль і уламків, BoarTAC залишається малопомітним на полі бою. Він має високу прохідність і тяглову силу, що дозволяє долати бездоріжжя, рови та неглибокі водні перешкоди. Транспортер здатний перевезти до 200 кг вантажу або тягнути причіп з аналогічною вагою.
Цей роботизований комплекс дистанційно керується оператором і може виконувати різні завдання: доставку боєприпасів і провізії, евакуацію поранених, розмінування чи встановлення мінних загороджень. Крім того, BoarTAC може бути озброєним дистанційно керованими бойовими модулями з гранатометами та кулеметами, або навіть використовуватися як дрон-камікадзе.
Нагадаємо, як виглядає дрон-ракета «Паляниця».
Фото: Міноборони.
Технології
Японія підтримає Україну в реалізації військових IT-проєктів. Зокрема, заступниця Міністра оборони України Катерина Черногоренко провела зустріч з Надзвичайним і Повноважним Послом Японії в Україні Мацудою Кунінорі та його командою у Києві.
Про це повідомляє Міністерство оборони України.
У ході зустрічі обговорювали подальшу співпрацю щодо реалізації проєктів у рамках міжнародних коаліцій. Катерина Черногоренко ознайомила японську делегацію з процесами цифрової трансформації Збройних сил України, детально розповівши про ключові проєкти: «Резерв+», «Армія+», Коаліцію дронів та бойову систему DELTA, яка пройшла перевірку за стандартами НАТО.
Читайте також: Кіберфахівці ГУР МОУ атакували російські підприємства, причетні до війни: кого саме
Окрім того, Черногоренко поділилася планами Міністерства щодо нових функцій, які будуть додані до проєктів «Резерв+» та «Армія+» до кінця року.
«Японія є надійним партнером України, і я вдячна за її підтримку в IT-коаліції. Ми домовилися продовжувати співпрацю в поточних ініціативах та шукати нові можливості для спільної роботи», — підсумувала Катерина Черногоренко.
Нагадаємо, Україна випробовує нову високоточну авіабомбу з ракетним прискорювачем.
Фото: Міноборони
Коментарі
Технології
Виклики на полі бою
Альтернативне рішення від українських розробників
Коментарі
Технології
Технічні характеристики бомби «Молот»
- Ракетний прискорювач і висувні крила:
Це забезпечує дальність польоту до 40 миль. - Високоточне GPS-наведення:
Завдяки цьому бомба може вражати цілі з високою точністю. - Схожість із французькою бомбою «Хаммер»:
Є припущення, що українці могли використовувати французьку зброю як прототип.
Переваги місцевого виробництва
- Зменшення залежності від іноземних постачань:
Україна зможе поступово замінити імпортні бомби, такі як французькі «Хаммери», на вітчизняні аналоги. - Уникнення обмежень на використання іноземної зброї:
Виробництво власних боєприпасів дозволить обходити обмеження союзників щодо використання їхньої зброї. - Підвищення бойових можливостей:
З власними бомбами Україна зможе більш ефективно протидіяти російській авіації та артилерії.
Коментарі