Універсальний металошукач виготовили українські інженери, які вже створювали аналогічні пристрої.
«Інженери підприємства постійно отримували відгуки щодо практичного використання їх продукції військовими і сформували ключові критерії для розробки універсального армійського металошукача. Він мав бути легким, надійним у використанні, недорогим, простим в експлуатації і ремонтопридатним у польових умовах», — зазначили в Міноборони.
виявляє вибухові пристрої на глибині понад пів метра;
працює при температурі від -20 до +40 градусів і вологості до 95%;
має світловий і звуковий індикатори;
повна зарядка забезпечує роботу протягом шести годин.
Раніше розробки цієї компанії використовували у побутових та промислових сферах. А після повномасштабного вторгнення рф підприємство на волонтерських засадах передало всі наявні металошукачі для використання у війську.
Нагадаємо, що у поліції показали техніку для розмінування з дистанційним керуванням.
Рух VETERANKA запустив чат-бот для цивільних жінок, хто має бажання долучитися до Сил оборони України. У сервісі можна знайти відповіді на важливі питання.
Про це повідомили у пресслужбі руху.
«Нам прийшла ідея створити цей проєкт аби жінки, які бажають приєднатися до війська, отримали всю необхідну інформацію у зручному форматі: як давати раду з менструацією в зоні ведення бойових дій, алгоритм дій при сексуальному насильстві, список організацій, які допомагають жінкам на фронті та відповіді щодо інших аспектів служби жінок тепер можна знайти в одному місці у форматі нашого чат-бота recruitment_guide_bot», — сказала керівниця соціальних проєктів руху VETERANKA Ольга Давидчук.
Основний функціонал
@recruitment_guide_bot — це проєкт, який дасть відповіді на широке коло загальних питань: «Як приєднатись до конкретного підрозділу?», «Чим відрізняється служба за мобілізацією та за контрактом?», «Як проходить підготовка у навчальних центрах?» тощо.
побуту в умовах перебування у пункті постійної дислокації та в зоні ведення бойових дій.
Користувачі також можуть дізнатися про можливості підготовки цивільних осіб до служби, опанування основ такмеду, а також отримати перелік платформ, де публікують військові вакансії, відповіді на юридичні питання, познайомитись з особистими історіями новобраниць, історіями захисниць з досвідом та багато іншого.
Значну увагу розробники чат-бота приділили специфіці жіночого досвіду служби: від юридичних питань до гігієни, зокрема медичні рекомендації під час менструації та профілактиці захворювань органів малого тазу в польових умовах.
Над наповненням чат-бота працювали психологи, юристи, лікарі та консультанти з Сил оборони України.
Рух VETERANKA — перша та єдина спільнота жінок з бойовим досвідом, яка захищає права військовослужбовиць з 2015 року. Організація ініціювала зміни в законі України та відкрила 63 бойові посади для військовослужбовиць. За 2,5 роки повномасштабного вторгнення допомогла із забезпеченням 107 бригадам, підрозділам ЗСУ та Нацгвардії (це 6 тисяч колективних та індивідуальних запитів захисниць та їх підрозділів з фронту та понад 90 мільйонів гривень допомоги армії).
Нагадаємо, що в застосунку «Армія+» з’являться програма лояльності та навчальний курс: деталі наступних оновлень.
Міноборони України анонсувало нові функції застосунків «Армія+» та «Резерв+». Наступна версія «Армія+»матиме навчальний модуль. У майбутньому в застосунку також з’являться електронний військовий квиток та соціальні послуги і бонуси від бізнесів.
Про це повідомили в пресслужбі Міністерства оборони.
Заплановані нововведення
За словами заступниці міністра оборони з питань цифровізації Катерини Черногоренко, ключові нововведення Армія+ включатимуть:
навчальний модуль з базовою інформацією про військову справу, що вже погоджений з Генеральним штабом ЗСУ;
цифровий аналог військового квитка, який матиме таку ж юридичну силу, що й паперовий;
систему бонусів, знижок та соціальних пільг для військових.
«У цивільному житті ми звикли до зручних цифрових сервісів. Наша мета — зробити військову службу максимально комфортною та сучасною, враховуючи специфіку армії», — сказала Катерина Черногоренко.
Оновлення в «Резерв+»
У застосунку «Резерв+» з’явиться інноваційний сервіс рекрутингу. Це дозволить військовозобов’язаним переглядати актуальні вакансії у військових частинах.
«Ми прагнемо зробити процес мобілізації більш прозорим та інформативним. Щоб вмотивовані люди, які вирішили добровільно долучитися до лав Сил оборони, отримали повну картину можливостей служби», — підкреслила заступниця міністра.
Нагадаємо, що Міноборони оновило застосунок «Резерв+». У ній додали три важливі нововведення.
Агентство оборонних ресурсів при Міноборони Литви закупило понад сім тисяч дронів у п’яти литовських виробників. Виготовлені безпілотники вже готові до передачі Збройним силам України.
Загалом виготовили понад сім тисяч дронів на суму вісім мільйонів євро. Понад 2,3 тисячі поставлять литовській армії, а ЗСУ до кінця року отримають майже п’ять тисяч ударних БпЛА.
«Війна в Україні продемонструвала, наскільки важливим є новий засіб керованого озброєння —бойові безпілотники. У співпраці з Міністерством оборони України на території України були проведені випробування литовських бойових безпілотників. Після цих випробувань були підписані контракти з п’ятьма литовськими компаніями», — написали в пресслужбі.
У Міноборони вказують, що БпЛА вже повністю зібрані, тому оператор повинен буде лише закріпити боєкомплект. Там додають, що виробники дронів розробили власні унікальні рішення для зменшення впливу радіоелектронної боротьби.
Нагадаємо, що Україна отримає обладнання для додаткової генерації на понад 1 ГВт до кінця року.
Коментарі