На центральній алеї ВДНГ відкрилася фотовиставка «Слово найсильнішим», присвячена коректній взаємодії з військовослужбовцями та ветеранами. Проєкт реалізували у співпраці з національною мережею реабілітаційних центрів для поранених військових RECOVERY. Світлини для виставки створили Костянтин і Влада Ліберови.
Про це повідомляє пресцентр RECOVERY.
У межах ініціативи захисники та захисниці, що проходять реабілітацію після поранень, діляться власним досвідом та побажаннями до суспільства щодо комунікації з ними. Герої виставки закликають ставитися до такої взаємодії свідомо: бачити в першу чергу людину, а не її травми, спілкуватися на рівних і завжди запитувати перед тим, як запропонувати допомогу.
«За час повномасштабного вторгнення ми спілкувалися з сотнями військових, зокрема, й з ветеранами, які отримали поранення. Це справжні титани. Та за цією витримкою і силою — звичайні люди зі звичними бажаннями. Найменше що ми можемо зробити — піти їм назустріч і проявити трохи поваги та емпатії», — зазначають автори світлин, фотографи Костянтин та Влада Ліберови.
Мета виставки — зробити ще один крок назустріч реінтеграції ветеранів, великої та важливої частини нашого суспільства.З одного боку, це найсильніші люди — хоробрі та віддані чоловіки та жінки, що пожертвували чи не усім задля країни. З іншого боку, їм також потрібне звичне спілкування та зрозуміле місце в соціумі. І починати варто саме з комунікації.
Загалом на виставці представлено 10 сюжетів з рекомендаціями. Кожна фотографія зображує захисника чи захисницю з побажаннями та містить QR-код, що веде до детальної історії цієї людини.
Фотовиставка триватиме на центральній алеї ВДНГ до кінця жовтня.
Нагадаємо, що на Дніпропетровщині відкрили хаб первинної медичної допомоги для переселенців.
Школи для навчання на операторів БпЛА почали сертифікувати на початку жовтня 2024 року. Відтоді Міноборони видало ліцензії 33 закладам.
Про це повідомили у пресслужбі оборонного відомства.
Діяльність ліцензованих шкіл
«Воювати мають дрони, а люди — ними керувати із безпечної відстані. Сьогодні керувати безпілотником — це вже не хобі, а вимога часу. У ЗСУ зросла кількість підрозділів безпілотних систем, є попит на такі вакансії. Саме тому ми маємо збільшувати кількість сертифікованих шкіл, де люди можуть пройти фахову підготовку», — зазначив заступник міністра оборони України бригадний генерал Анатолій Клочко.
Ті випускники, які не служать в Силах оборони, можуть отримати військову-облікову спеціальність після того, як долучаться до війська та пройдуть базову загальновійськову підготовку. Випускники-військовослужбовці можуть отримати військову спеціальність після успішного складання іспитів.
Як вказують у відомстві, в Україні також створять списки сертифікованих шкіл та їх випускників. Це зроблять, аби мати загальну статистику підготовлених операторів дронів у Силах оборони.
Хто видає сертифікати
Цим процесом займається Головне управління державної авіації України. Саме представники цього управління входять у комісію з сертифікації. Вони приймають заявки від організацій та протягом п’яти днів вирішують, чи давати закладу ліцензію.
Раніше ми писали про те, що 90% бойових втрат росіян — через наші БПЛА: захисники на Сватівському напрямку збирають на дрони.
Українські захисниці отримали престижну міжнародну нагороду International Award Women in Defence, яку вручає британська організація UK Women in Defence.
Про це повідомили у фейсбуці посольства Великої Британії в Україні.
Визнання героїчного внеску
Цьогоріч організація вперше відзначила жінок-військових на міжнародному рівні, нагородивши українських військовослужбовиць за їхній героїчний внесок у боротьбу проти російського вторгнення. Нагороду від імені всіх захисниць отримали:
полковниця Любов Киналь — начальниця відділення комунікацій повітряного командування «Центр» Повітряних сил ЗСУ;
майорка Юлія Ринка — старша ординаторка відділення реанімації та інтенсивної терапії;
солдатка Яна «Мультик» Залевська — операторка FPV-дронів 59-ї окремої мотопіхотної бригади імені Якова Гандзюка.
Нагороду вручив посол Великої Британії в Україні Мартін Гарріс, зазначивши: «Кожна з вас нарівні з чоловіками робить винятковий внесок у захист своєї країни. Захищаючи Україну, ви захищаєте і Британію, і всю Європу. Ми підтримуватимемо вас до перемоги України та встановлення справедливого й тривалого миру».
Відео: Генеральний штаб ЗСУ
Про організацію UK Women in Defence
UK Women in Defence — незалежна організація, заснована у 2011 році колишньою офіцеркою британської армії Анджелою Овен. Її мета — досягнення гендерної рівності в оборонному секторі.
Церемонія нагородження Women in Defence UK Awards, яка відбулася вже вдев’яте, традиційно відзначає осіб та організації за внесок у захист нації та боротьбу за рівність.
Нагадаємо, що в Україні зняли документальний фільм про жінок-рятувальниць (ВІДЕО).
Міноборони кодифікувало та допустило до використання ремонтно-евакуаційну бронемашину WZT-3. Її створили для евакуації важкої бронетехніки з поля бою та її ремонту в польових умовах.
Новий зразок техніки виготовили на базі танка Т-72. Башту замінили на потужний кран, лебідку, електрозварювальний апарат та інше устаткування для ремонту.
Як зазначили в Міноборони, машина здатна розгороджувати необхідні ділянки та проводити земляні роботи з облаштування позицій. На WZT-3 поставили також два кулемети 12,7 та 7,62 мм й системи стеження.
Нагадаємо, що в Україні допустили до використання на фронті новий бронеавтомобіль: що відомо про розробку.
Коментарі