Майже 50% шкіл у Києві вже запровадили шведський стіл для харчування учнів.Ще 40% шкіл пропонують «дабл-меню», що дозволяє учням обирати між двома стравами.
Про це повідомив заступник голови КМДА Валентин Мондриївський під час виступу на Європейському регіональному Саміті шкільного харчування.
Харчування у столичних школах організовують п’ять комунальних підприємств і три приватні компанії, тоді як три навчальні заклади самостійно дбають про цей процес. Для забезпечення високої якості обслуговування місто ввело систему штрафів: за неякісне надання послуг постачальників штрафують на 20% від суми договору, а у випадку великої кількості залишків страв послуги взагалі не оплачують.
У межах реформи шкільного харчування, яка триває з 2018 року, в Києві відремонтували кожну третю їдальню, оновили обладнання для 79% шкіл, а в кожній п’ятій школі замінили посуд і кухонне приладдя. Сьогодні близько 244 тисяч дітей (або понад 60% столичних школярів) регулярно користуються послугами шкільних їдалень.
Нагадаємо, що на Київщині будують нову багатоповерхівку замість зруйнованої росіянами: у ній житимуть 78 родин.
Через ремонт залізничної інфраструктури Укрзалізниця тимчасово змінила маршрут поїзда №139/140 Київ — Кам’янець-Подільський. З 26 листопада по 8 грудня поїзд курсуватиме за маршрутом Київ — Хмельницький.
25 листопада поїзд прямуватиме до станції Гречани. Відправлення з Києва — о 23:32, прибуття — о 5:47. З 26 листопада по 7 грудня поїзд вирушатиме з Києва о 23:32 і прибуватиме до Хмельницького о 6:04. Зворотні рейси з Хмельницького стартуватимуть з 27 листопада по 8 грудня о 22:45 з прибуттям до Києва о 5:20.
Додаткові рейси
Крім того, Укрзалізниця призначила два додаткові поїзди.
Поїзд №159/160 Київ — Трускавець вирушатиме 30 листопада та 7 грудня о 10:18 з Києва і прибуватиме до Трускавця о 19:35. Зворотні рейси заплановані на ті ж дати з відправленням о 8:52 та прибуттям до Києва о 18:10.
Поїзд №191/192 Київ — Львів курсуватиме 1 та 8 грудня. Відправлення зі столиці – о 8:18, прибуття до Львова — о 14:59. У зворотному напрямку зі Львова поїзд вирушатиме о 14:14 з прибуттям до Києва о 21:33.
Нагадаємо, що на Житомирщині відкрили модульне містечко для переселенців.
Платформа pleso у співпраці з комплексом будинків на природі УЛІС створила інтерактивну гру «Картки для саморефлексії», спрямовану на зростання особистості та зниження стресу.
Про це повідомили у пресслужбі платформи.
Про що гра
Розробники зазначають, що гру створили, як «аптечку першої ментальної допомоги». Картки, зосереджені на таких сферах життя, як «Цілі», «Цінності», «Самооцінка» та «Стосунки», мають питання й рекомендації для глибшого дослідження думок та емоцій. Натомість у темах «Психологічні ресурси», «Прості речі» та «Рекомендації для зменшення стресу» вже складніші завдання покликані полегшити емоційний стан учасників уже під час гри.
Щоб посилити ефективність, на картках розмістили QR-коди з посиланнями на відеосупровід від співзасновниці платформи pleso, психотерапевтки Анни Ліссової.
«Ключовим викликом було сформувати питання та практики таким чином, щоб вони були зрозумілими людині, яка не стикалась з терапією до цієї гри. Ми доклали, щоб переформулювати матеріали з «терапевтичної» мови у щось легке та зрозуміле кожному, адже інструменти ментального здоров’я повинні бути доступними для кожного», — розповідає Анна Ліссова.
Де пограти
Пограти в «Картки для саморефлексії» безкоштовно можуть усі гості комплексу будинків на природі УЛІС.
Також її можна придбати в крамничці комплексу за 600 гривень. Увесь прибуток з продажу гри спрямують на допомогу Димерській та Ворохтянській громадам.
Про розробників
pleso — платформа психотерапії, на якій працюють понад 180 спеціалістів, кожен з яких проходить ретельний відбір і має щонайменше 3 роки професійного досвіду.
УЛІС — сучасний комплекс будинків на природі (у Дудках Київської області та Ворохті Івано-Франківської області) з безконтактним сервісом, який надає гостям можливість відпочити від міста, занурившись у природу та тишу.
Нагадаємо, що вийшов новий безоплатний курс аудіоуроків «Секс-освіта» від проєкту «Вчися вухами».
Документ «Новий профтех. Путівник з ремонтних робіт у закладах професійної освіти» покликаний допомогти освітнім закладам зробити їхні приміщення більш функціональними та комфортними для учнів і викладачів.
Про це повідомляють на сайті Міністерства освіти й науки України.
Про посібник
Посібник «Новий профтех» розробила команда урбан-бюро Big City Lab спільно з агенцією ARC Wayfinding Systems за підтримки Міністерства освіти і науки України та Swisscontact.
Документ пропонує комплексний підхід до ремонту приміщень, адже наразі заклади професійної освіти часто оновлюють їх без єдиної концепції, через що стан і стиль кімнат одного закладу може різнитися. Посібник керується чотирма ключовими принципами:
функціональність;
безбарʼєрність;
естетика;
довговічність.
«На жаль, про трансформацію просторів, створених ще за радянських часів, почали говорити тільки зараз. І це причина, через яку професійна освіта є доволі непопулярною в Україні. Тож нашим завданням було розробити дизайн-рішення, що допоможуть створити цільний функціональний і комфортний простір та переконуватимуть українську молодь обирати професійну освіту», — пояснює CEO Big City Lab Вікторія Тітова.
Матеріали посібника ґрунтуються на досвіді закладів професійної освіти Німеччини, Австрії та Швейцарії.
Посібник «Новий профтех. Путівник з ремонтних робіт у закладах професійної освіти» можна безкоштовно завантажити на сайті Міносвіти. Також для завантаження доступні шрифти, розроблені, щоб забезпечити єдину естетику для навчальних закладів.
Коментарі