Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Марите зарплатнею розробників, але гуманітарій? Маємо для вас безкоштовні ІТ-курси

Опубліковано

Навіть гуманітарії починають мимоволі замислюватись про кар’єру в IT-сфері, коли мова заходить про гонорари за 1000 доларів. 

Після того, як ви мінімально визначились з тим, чи “хочете робити сайти”, чи “писати ігри”, чи “розробляти мобільні додатки”, постає інше питання.

Де шукати навчальні матеріали, якщо у IT ви – повний нуль?

Ми підібрали для вас кілька курсів щодо основ програмування – як для себе. Вирушайте ж у цю подорож і тримайте в дорогу настанову від айтішника:

  • книги – основне джерело матеріалу для новачка в будь-якій сфері. Ну, і знайомі програмери;
  • англійська – тут вже ніде дітись, доведеться довчити хоча б до базового рівня, бо безліч книжок для цієї сфери пишуться саме нею;
  • як і всюди, головне – практика.Ні дня без коду, бо теорія нічого не варта – без практичних навичок.

Курс для справжніх початківців

Для першого знайомства з програмуванням курси «Алгоритми і проекти Scratch» – це те, що треба. Взагалі, мова програмування Scratch була створена якраз, щоб зацікавити дітей. 

Для початку роботи з курсом потрібне лиш бажання експериментувати.

Курс розбитий на 4 модулі по 3 уроки. 

“Перші три модулі присвячені вивченню різних видів алгоритмів: лінійних, розгалужених та циклічних. А в останньому модулі слухачі курсу знайомляться з електронікою та програмуванням мікроконтролерів за допомогою платформи Arduino”, – пишеться на сайті волонтерської мережі Prometheus.

«Основи програмування» від викладача Київського політеху

Цим курсом  Нікіта Павлюченко, викладач КПІ, хоче розвіяти міф, що кодити можуть тільки надлюди.

За вісім тижнів курсу ви вивчите поняття алгоритмів та навчитеся самостійно створювати нескладні програми через Python.

Тільки від вас треба пригадати математику з програми середньої школи, а ще знадобиться базова англійська (ага, от і друга порада з нашого переліку випливла – авт.).

Курс «Розробка та аналіз алгоритмів» від викладача КПІ

Тут вивчатимете різні підходи до розробки алгоритмів і порівнюватимете їх ефективність. 

Курс заснований на “Теорії алгоритмів” та “Дискретній математиці”, на двох предметах, що викладаються в тому ж КПІ.

Від вас вже знадобиться знання якоїсь з мов програмування – для роботи з практичними завданнями. 

Курс для майбутніх тестувальників

А ви знали, що заробітна плата тестувальників програмного забезпечення лише на 25% нижча, ніж у програмерів?

«Основи тестування програмного забезпечення»  розробив директор Lviv QA School Юрій Кутельмах з колегами.

Якщо ви не маєте досвіду роботи в ІТ, вам сюди. Тут отримаєте базу, необхідну для роботи QA-тестувальника і дізнаєтесь про:

процес розробки програмного забезпечення, типи тестування та алгоритми відслідковування дефектів. 

Тільки підтягніть свою англійську до рівня Pre-Intermediate

Курс для тих, хто хоче створювати сайти

Хочете стати веб-девелопером і створювати круті сайти? «Основи Web UI розробки» – ось перша сходинка на шляху до full stuck developer (може працювати над проектами самостійно, тоді як інші програмісти спеціалізуються на одному з двох напрямків:  або на видимому для користувачів інтерфейсі, або на сервері і базах даних – авт.)

Веб-програмування – це створення додатків та сайтів: від найбільшого у світі ринку електронної комерції Amazon.com до дрібних сайтів-візитівок.

Пройшовши 5 тижнів курсу, дізнаєтесь про тренди веб-розробки, чим займається front-end розробник і навчитеся писати прості веб додатки. Англійська на рівні Pre-intermediate вам в допомогу. 

Легендарний курс програмування з Гарварду

Перед вами легенда. Це ТОЙ САМИЙ курс Гарвардського університету з основ програмування, який вважається найкрутішим в світі. А віднедавна доступний і українською мовою. 

І новачкам, і тим, хто має невеликий досвід в програмуванні, курс буде корисним. 

Що готує нам Гарвард у цьому курсі?

– ґрунтовне розуміння інформатики та програмування.

– ефективне вирішення проблем із допомогою програмування (мабуть, там є щось і  про зарплатню програмера? – авт.);

– розробка програмного забезпечення і web-розробка.

– основи кількох мов програмування.

Курс для майбутніх Java-розробників 

Ігор Деркач, автор курсу та викладач з 8-річним стажем роботи в Java, радить пройти курс «Основи програмування на Java» , навіть якщо на думку не спадає піти розробником з використанням Java. Адже 12-тижневий курс дасть вам надійне підґрунтя для роботи в області інформатики та об’єктно-орієнтованого програмування (далі  – ООП).

Але якщо хочете пройти усі 12 тижнів курсу, переконайтесь, що у вас є база з програмування і  ви знаєте, що принципи ООП. І взагалі, що таке ООП.

Технології

Завдяки ШІ підлітків з українського прикордоння зробили героями картин Айвазовського й Малевича

Опубліковано

Компанія Reface, яка спеціалізується на розробці різноманітних продуктів ШІ, використовуючи штучний інтелект, створила унікальну серію портретів підлітків у стилі картин видатних українських художників, таких як Казимир Малевич та Іван Айвазовський.

Про це повідомляє медіа speka.

фото: speka

Про проєкт

Підлітки з прикордонних та прифронтових громад стали учасниками технологічного кемпу Dive in ESTEAM від ГО GoGlobal. Спеціально для кемпу Reface мульти-продуктова ШІ компанія розробила унікальні стилі Малевича та Айвазовського та згенерувала серію картин-портретів підлітків у стилі деколонізованих художників.

Читати також: Замість сміття — сакури. Як на Одещині очільниця громади об’єднала мешканців заради змін

Участь взяли понад 30 дітей з Чернігівської, Харківської, Запорізької, Миколаївської та Сумської областей. За словами авторів ідеї, метою кемпу є допомогти молоді отримати практичні навички спрямовані на розвиток інноваційного мислення, творчості, аналітичних здібностей, які будуть корисними для кар’єри та життя.

Нагадаємо, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: speka

Читати далі

Технології

Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Опубліковано

В Україні створили військову колісну безпілотну платформу під назвою CRAB, яка має як бойові, так і медичні модифікації.

Про це повідомляє “Мілітарний”.

Про розробку

У березні 2024 року, завдяки державному кластеру BRAVE1 для розвитку військових технологій, роботизована платформа CRAB успішно пройшла випробування та отримала сертифікацію відповідності стандартам ДСТУ та кодифікацію за стандартами НАТО.

Колісна платформа представлена у варіантах CRAB-М (Militarty) та CRAB-LS (Life Saver).

Модифікація Military платформи CRAB призначена для проведення розвідувально-ударних операцій. На неї можна встановити бойовий модуль, що включає кулемет ПКТ з 650 набоями і гранатомети РПГ-7 або РПВ-16. Також платформа може виконувати дистанційне мінування та розмінування.

фото: Мілітарний

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Параметри дрону

Бойовий радіус дії платформи складає 1,5 кілометра, запас ходу – 25 кілометрів, а безперервна робота можлива протягом 4 годин.

Розміри CRAB: довжина – 1480 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 580 мм (1250 мм з модулем), а відстань від землі – 300 мм. Максимальна вантажопідйомність – 150 кілограмів.

Час згортання та розгортання платформи – 5 і 7 хвилин відповідно. Повна маса – 330 кілограмів, що дозволяє перевозити її на пікапах, причепах та малих вантажівках.

Медично-логістична версія має повну масу 440 кілограмів і може перевозити корисне навантаження вагою до 270 кілограмів. На борту можуть розміститися дві сидячі або три лежачі людини. Розміри: довжина – 2000 мм, ширина – 1080 мм, висота верхньої частини – 780 мм, а відстань від землі – 300 мм.

Управління платформою може здійснюватися за допомогою пульта дистанційного керування або спеціального під’єднаного пульта. Оператор може керувати платформою за допомогою FPV-окулярів.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО).

Фото: Мілітарний

Читати далі

Технології

Вийшов новий трейлер гри “S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля” (ВІДЕО)

Опубліковано

В короткому відеоролику демонструється Прип’ять з висоти пташиного польоту, а також уперше використовують українську мову для спілкування.

Про гру

S.T.A.L.K.E.R. – це серія ігор у жанрі “шутер” від першої особи, що складається з трьох частин. Дія розгортається у наш час у зоні відчуження Чорнобильської АЕС, де внаслідок радіаційного викиду почали з’являтися аномалії. “Серце Чорнобиля” стане четвертою грою у серії та першою, яка вийде на консолях.

Читати також: Українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”

Плани щодо випуску гри вперше оголосили у 2010 році. Однак це вже четверте перенесення дати релізу з моменту представлення геймплею у 2021 році. Тоді проєкт планували випустити у квітні 2022 року. До цього моменту GSC Game World планувала випустити гру у першому кварталі 2024 року.

Четверта частина гри вийде 5 вересня 2024 року на фізичних носіях у чотирьох версіях: Standard, Limited, Collector’s та Ultimate Edition.

Нагадаємо, що українська продюсерка створила музичний супровід для кампейну Nike.

Також ми повідомляли, що публічний простір на Подолі проведе прибирання для створення нового місця у форматі поп-ап парку.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля

Читати далі