Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/VjkzfBtFfmkSSSSSS

Суспільство

Мандруй: сім неймовірних озер України, які варто відвідати

Опубліковано

Від Карпат до Чернігова, невідомі місця, де можна поєднатись у гармонії з природою – вибирайте маршрут і гайда релаксувати.

Біле озеро

Це озеро карстового походження, яке розкинулось у гущі лісів селі Рудка, Рівненської області. Цьому озеру приписують омолоджуючу дію, адже воно живиться джерелами глибоководних карстових порід і має близько 6 мг гліцерину на літр. Середня глибина  – 10 метрів. Вода тут прозора, тому легко можна роздивитись риб та водорості.

Голубі озера

Голубі озера – це затоплені кар’єри по видобутку кварцевого піску. Блакитне, Бірюзове та Станціонне – це три озера з  кришталевою водою, які розкинулись в селі Олешня на Чернігівщині. Вода тут дійсно яскраво-голуба та нагадує лазурне море.

Влітку є багато бажаючих відпочити на Голубих озерах. Більше 250 тисяч туристів з України, Білорусі, Росії та Польщі кожен рік їдуть, аби гарно провести час біля лазурних вод у сосновому лісі. Глубина озер – до 18 м.

Читайте такожВ Україні з’явиться власна “дорога вина і смаку

Озеро Бребенескул

Бребенескул – це найвисокогірніше озеро України, що лежить на висоті 1801 метри над рівнем моря. Це місце досить популярне серед туристів, адже розташоване на Чорногірському хребті.

Озеро має льодовикове походження, тому через особливості клімату тут навіть у травні може лежати сніг. Тим не менш, Бребенескул вважається найтеплішим озером Чорногорського хребта. Незважаючи на те, що температура води досягає максимум 15 градусів.

Озеро знаходиться на склоні гори, тому часто туристи залишаються тут з наметовим табором. Добиратись сюди краще всього з Рахова.

Шелехівське озеро

Озеро Шелехівське розкинулось в лісі поблизу села Межиріч Сумської області. Воно утворилось внаслідок зсуву гір ще під час льодовикового періоду.

Сьогодні озеро є гідрологічною пам’яткою загальноукраїнського значення. Вода в ньому неймовірна чиста, прозора, але при цьому досить холодна.

Читайте також: В Україні є власне “Мертве море” з лікувальними властивостями

Це чудове місце для завзятих рибалок, адже тут водяться щуки, карасі, в’юни і багато раків.

На березі озера дійсно не зустрінеш натовпу туристів, тому баз відпочинку на околицях немає. Але як альтернатива – можна розміститись у наметі і насолодитись усамітненням з природою.

Озеро Росохан

Невелике, але неймовірне гарне озеро Росохан розташоване у Рожнятівському районі Івано-Франківської області. Ця гідрологічна пам’ятка природи розкинулась на хребті Аршиця на висоті 1120 метрів.

За однією з версій, озеро утворилось внаслідок падіння метеорита. Вода тут кристально чиста, але холодна навіть влітку. В ній відсутні ознаки життєдіяльності мікроорганізмів, що свідчить про наявність у складі води мінералів.

Це озеро маловідоме, тому саме тут можна по-справжньому насолодитись гармонією з природою. А стрімки кам’янисті, густо порослі хвоєю схили придають таємничості місцю.

Озеро Несамовите

Озеро, яке гуцули називають “гірським оком”, знаходиться на схилі вершини Туркул у куточку мальовничому Карпатського заповідника. Це одне з найвищих озер Українських Карпат (1750 метрів над рівнем моря), розташоване в Івано-Франківській області.

Поблизу озера неймовірна місцевість. Тут є хребти Великі та Малі Козли, які розсікають долину з озером на три частини. А на контрастах з гострими скелями – квітучі гірські квіти та пухнасті альпійські сосни.

Гуцули називають озеро ще й місцем, де народжується град. Адже біля озера часто зненацька трапляються стихійні явища.

Журавлине озеро

Це трішки моторошне, але привабливе озеро знаходиться в центрі львівських Карпат, у селі Кам’янка. Його ще називають мертвим, бо в ньому немає ніякої живності, через високий вміст сірководню.

Тут вода має чорний колір, а зверху постійно утворюються бульбашки.

Так, ви не зможете тут покупатись, порибалити чи займатися іншими розвагами. Але сюди варто їхати за неймовірним краєвидом.

А неподалік від озера є ще декілька визначних місць, які здатні перехопити подих у відвідувачів. Варто піднятись вище на гору Ключ, біля якої унікальні кам’яні брили приховують місцеві таємниці. Водоспад Кам’янка полюбляють і місцеві мешканці, і гості краю.

Суспільство

У центрі Києва під час ремонту дороги виявили трамвайну колію початку 20 століття (ФОТО)

Опубліковано

Під час дорожніх робіт поблизу Львівської площі в Києві комунальники натрапили на фрагмент трамвайної рейки, яка пролягала тут понад сто років тому.

Про це повідомив активіст Дмитро Перов.

За словами Дмитра, перші згадки про трамвайний рух на сучасній вулиці Січових Стрільців, яка наприкінці 19 століття мала назву Львівська, датуються 1894 роком.

На початку 20 століття цією ділянкою проходили трамвайні маршрути №4 і №20 (до Лук’янівки) та №9, що з’єднував центр із залізничним вокзалом через вулицю Бульварно-Кудрявську.

Читайте також: Студенти з Києва передали «Довженко-Центру» дві німі стрічки, що вважали втраченими (ФОТО)

У цьому ж районі зберігся ще один елемент трамвайної інфраструктури — диспетчерський пункт, зведений у 1982 році за проєктом архітектора Яноша Віга. У 2021 році споруду планували демонтувати, однак завдяки ініціативі підприємця Алєкса Купера її вдалося зберегти.

Нагадаємо, що у Києві вперше за сто років виготовили автентичну цеглу для відбудови історичних будівель.

Фото: фейсбук-сторінка Дмитра Перова

Читати далі

Суспільство

На вокзалі у Києві встановили артоб’єкт «ВОЛЯ», який представляли у Давосі

Опубліковано

На Центральному залізничному вокзалі Києва відкрили скульптуру «Воля» українського художника Олексія Сая. Артоб’єкт виготовили із залишків вітального знака села Любимівка Херсонської області, яке перебувало під тимчасовою окупацією у 2022 році.

Про це повідомили в «Укрзалізниці».

Символізм артоб’єкта

Скульптуру створили у межах співпраці УЗ та PinchukArtCentre. Раніше її демонстрували виключно на міжнародних заходах, зокрема під час Всесвітнього економічного форуму в Давосі. Тепер робота доступна для широкої публіки у столиці — на другому поверсі вокзалу біля ескалатора.

«Ця скульптура утворює слово “Воля”, яке несе в собі значення як “свобода”, так і “волевиявлення”. Це подвійне значення захоплює українську душу. Воно відображає те, що свобода не є пасивним станом. Це стан, який може бути досягнутий і підтриманий лише завдяки вольовим зусиллям. Ці два поняття онтологічно переплетені. Свобода вимагає волі до боротьби, терпіння і захисту. Саме через наполегливе волевиявлення свобода стає живою реальністю», — написали в УЗ.

Читайте також: «Внесок у мирне майбутнє»: німецький дизайнер закликав донатити українським медикам

Артдиректор PinchukArtCentre Бйорн Гельдхоф додав, що скульптура «є монументом для всіх українців, який наголошує на нерозривному зв’язку між свободою і волею».

Також скульптура відсилає до роботи «LOVE» американського художника Роберта Індіани, створеної у 1960-х роках.

Нагадаємо, що пасажири УЗ зібрали понад 6,5 млн гривень на кейсеваки, коли купували чай у потягах.

Фото: фейсбук-сторінка УЗ

Читати далі

Суспільство

21-річному військовому встановили титановий імплант замість зруйнованого лоба

Опубліковано

21-річному військовому Роману, який отримав важке осколкове поранення голови, хірурги з України, Канади та США провели унікальну реконструктивну операцію — йому встановили титановий імплант замість зруйнованих кісток чола. Операцію виконала міжнародна місія «Face the Future Ukraine», яка вже вп’яте приїжджає в Україну допомагати пораненим.

Про це повідомили в БФ «Пацієнти України».

Роман пішов на війну у 18 років і своє 19-річчя зустрів у Бахмуті. Під час боїв на Курщині поруч із його позицією розірвались чотири авіабомби. Хлопець опинився під завалами, отримав понад 20 поранень, зокрема й уламкове в голову, що зруйнувало кістки чола. Три місяці Роман не міг рухатися, проходив кілька складних операцій, а частина його мозку лишалась незахищеною.

«Ми провели операцію та встановили на місце знищених лобних кісток індивідуальний імплант з титану, який захистив мозок хлопця від ушкоджень та вирівняв чоло. Окрім імпланту ми пересадили сполучну тканину, аби титан не пошкоджував шкіру. Втручання тривало чотири години та дозволила захистити мозок від інфекцій, які знаходяться в носі і пазусі», — розповідає хірургиня з США українського походження Наталія Біскуп, яка вже втретє оперує поранених в Україні.

Читайте також: 13-річного хлопця із Сум відзначили за порятунок людей після ракетної атаки (ФОТО)

Роман став наймолодшим пацієнтом у цій місії. Загалом цього разу прооперували 25 поранених: проводили реконструкції носа, щелеп, орбіт очей, встановлювали індивідуальні імпланти. Усього — 83 операції.

За словами координаторки Наталії Комашко, за п’ять місій лікарі допомогли 160 пацієнтам. Деякі з них проходять багатоетапне лікування. Наступну місію запланували на осінь. Записатися можна за посиланням.

Нагадаємо, що канадці передали бійцям ГУР перший в Україні гелікоптер Sikorsky S-76A (ВІДЕО).

Фото обкладинки: БФ «Пацієнти України»

Читати далі

Шопочитати

Суспільство1 день тому

Взяли управління у свої руки. Ці українські громади перетворюють біовідходи на добриво

Біовідходи, як-от скошена трава, опале листя й залишки фруктів та овочів часто викидають на звалища...

Економіка і бізнес1 день тому

Навколо — вибухи, а вдома — весна: подружжя з Сумщини вирощує тюльпани на другому поверсі будинку

Коли втрачаєш роботу під час війни, а навколо — вибухи, сирени й постійна тривога, то...

Культура2 дні тому

Які з цих традицій збереглися дотепер? Фольклористка про давні святкування українського Великодня

Уже в неділю українці святкуватимуть Великдень, до якого ми готуємося кілька днів. Зазвичай до четверга...

Економіка і бізнес3 дні тому

Єдині в Україні сирні кульки за технологією NASA: історія бізнесу братів з Харкова

Вони ще й хрусткі!Ага, пахнуть сиром!Це ж сирні снеки! У нас в Україні таких немає....