Суспільство
Мандруй: сім неймовірних озер України, які варто відвідати
Від Карпат до Чернігова, невідомі місця, де можна поєднатись у гармонії з природою – вибирайте маршрут і гайда релаксувати.
Біле озеро
Це озеро карстового походження, яке розкинулось у гущі лісів селі Рудка, Рівненської області. Цьому озеру приписують омолоджуючу дію, адже воно живиться джерелами глибоководних карстових порід і має близько 6 мг гліцерину на літр. Середня глибина – 10 метрів. Вода тут прозора, тому легко можна роздивитись риб та водорості.
Голубі озера
Голубі озера – це затоплені кар’єри по видобутку кварцевого піску. Блакитне, Бірюзове та Станціонне – це три озера з кришталевою водою, які розкинулись в селі Олешня на Чернігівщині. Вода тут дійсно яскраво-голуба та нагадує лазурне море.
Влітку є багато бажаючих відпочити на Голубих озерах. Більше 250 тисяч туристів з України, Білорусі, Росії та Польщі кожен рік їдуть, аби гарно провести час біля лазурних вод у сосновому лісі. Глубина озер – до 18 м.
Читайте також: В Україні з’явиться власна “дорога вина і смаку
Озеро Бребенескул
Бребенескул – це найвисокогірніше озеро України, що лежить на висоті 1801 метри над рівнем моря. Це місце досить популярне серед туристів, адже розташоване на Чорногірському хребті.
Озеро має льодовикове походження, тому через особливості клімату тут навіть у травні може лежати сніг. Тим не менш, Бребенескул вважається найтеплішим озером Чорногорського хребта. Незважаючи на те, що температура води досягає максимум 15 градусів.
Озеро знаходиться на склоні гори, тому часто туристи залишаються тут з наметовим табором. Добиратись сюди краще всього з Рахова.
Шелехівське озеро
Озеро Шелехівське розкинулось в лісі поблизу села Межиріч Сумської області. Воно утворилось внаслідок зсуву гір ще під час льодовикового періоду.
Сьогодні озеро є гідрологічною пам’яткою загальноукраїнського значення. Вода в ньому неймовірна чиста, прозора, але при цьому досить холодна.
Читайте також: В Україні є власне “Мертве море” з лікувальними властивостями
Це чудове місце для завзятих рибалок, адже тут водяться щуки, карасі, в’юни і багато раків.
На березі озера дійсно не зустрінеш натовпу туристів, тому баз відпочинку на околицях немає. Але як альтернатива – можна розміститись у наметі і насолодитись усамітненням з природою.
Озеро Росохан
Невелике, але неймовірне гарне озеро Росохан розташоване у Рожнятівському районі Івано-Франківської області. Ця гідрологічна пам’ятка природи розкинулась на хребті Аршиця на висоті 1120 метрів.
За однією з версій, озеро утворилось внаслідок падіння метеорита. Вода тут кристально чиста, але холодна навіть влітку. В ній відсутні ознаки життєдіяльності мікроорганізмів, що свідчить про наявність у складі води мінералів.
Це озеро маловідоме, тому саме тут можна по-справжньому насолодитись гармонією з природою. А стрімки кам’янисті, густо порослі хвоєю схили придають таємничості місцю.
Озеро Несамовите
Озеро, яке гуцули називають “гірським оком”, знаходиться на схилі вершини Туркул у куточку мальовничому Карпатського заповідника. Це одне з найвищих озер Українських Карпат (1750 метрів над рівнем моря), розташоване в Івано-Франківській області.
Поблизу озера неймовірна місцевість. Тут є хребти Великі та Малі Козли, які розсікають долину з озером на три частини. А на контрастах з гострими скелями – квітучі гірські квіти та пухнасті альпійські сосни.
Гуцули називають озеро ще й місцем, де народжується град. Адже біля озера часто зненацька трапляються стихійні явища.
Журавлине озеро
Це трішки моторошне, але привабливе озеро знаходиться в центрі львівських Карпат, у селі Кам’янка. Його ще називають мертвим, бо в ньому немає ніякої живності, через високий вміст сірководню.
Тут вода має чорний колір, а зверху постійно утворюються бульбашки.
Так, ви не зможете тут покупатись, порибалити чи займатися іншими розвагами. Але сюди варто їхати за неймовірним краєвидом.
А неподалік від озера є ще декілька визначних місць, які здатні перехопити подих у відвідувачів. Варто піднятись вище на гору Ключ, біля якої унікальні кам’яні брили приховують місцеві таємниці. Водоспад Кам’янка полюбляють і місцеві мешканці, і гості краю.
Суспільство
Що сталося з будинком
- зруйнували дах, перекриття, опорні стіни та покрівлю;
- інженерні мережі вийшли з ладу;
- усі 16 квартир стали непридатними для проживання.
Як відбудовували
- встановили новий металевий каркас із протипожежною обробкою;
- звели стіни з газоблоку;
- облаштували нові перекриття, вікна, двері та балкони;
- повністю оновили інженерні мережі;
- утеплили покрівлю та фасад;
- зробили ремонт у квартирах, встановили сантехніку й електрообладнання;
- облаштували місця загального користування та прилеглу територію.
Коментарі