Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Малі і середні переробні підприємства можуть отримати грант від Німеччини до 30 тис. євро

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Малі та середні переробні підприємства можуть отримати грантову підтримку від німецького Уряду у розмірі до 30 тисяч євро.

Про це повідомили у Мінекономіки України.

Хто може долучитися до програми?

Мікро, малі та середні підприємства, що:

  • мають до 250 працівників та річний дохід до 10 млн євро;
  • планують реалізацію інвестиційних проєктів;
  • мають позитивну кредитну історію;
  • не мають заборгованості перед бюджетом України;
  • не отримували міжнародну технічну допомогу, починаючи з 01.02.2022.

Дивіться відеоНайдружніша громада на Запоріжжі стала гуманітарним центром для переселенців

Підприємці зможуть отримати фінансову підтримку у розмірі до 30 000 євро у гривневому еквіваленті для реалізації своїх інвестиційних планів через п’ять фінансових установ-партнерів: Ощадбанк, Банк Львів, Кредобанк, Укргазбанк та кредитну спілку «Анісія». Кошти гранту будуть спрямовані на часткову компенсацію інвестиційних витрат у розмірі до 30%.

«Грантовий проєкт від Уряду Німеччини розширить пропозицію грантових ресурсів для ММСП, а також доповнить урядову програму єРобота, яка також пропонує гранти для переробних підприємств України. В умовах війни гранти для малого бізнесу є найбільш дієвим інструментом розвитку переробних підприємств, особливо, в деокупованих регіонах України», — йдетьмя у повідомлені.

Проєкт реалізовано за сприяння Міністерства економіки України.

Нагадаємо, оголосили конкурс для бізнесів, які прагнуть експортувати продукцію.

Фото: timedoctor.com.

Можливості

В Україні стартує національний проект з навчання лідерів цифрової трансформації

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Україна запускає проєкт CDTO Campus. Його мета — забезпечити державу кваліфікованими фахівцями для реалізації цифрових реформ, а також підготувати та підтримати держслужбовців, які працюють у сфері цифрової трансформації.

Про це повідомили на сайті Мінцифри.

Зазначається, що цифрова трансформація — це один з пріоритетів держави. Уряд прагне, щоб кожна державна структура, громада, місто могли самостійно керувати процесами трансформації. Для цього потрібні люди з лідерськими здібностями, навичками цифровізації, які здатні ініціювати та втілювати зміни, створювати команди, правильно комунікувати проєкти.

«Україна стала однією з перших країн у світі, яка запровадила посаду CDTO. Зараз 55 заступників із цифрової трансформації працюють у міністерствах, обласних адміністраціях та міських радах. Це люди, які стали драйверами цифрових змін. Нам потрібно більше ефективних менеджерів, які пришвидшуватимуть цифровізацію на національному та регіональному рівнях. Саме тому запускаємо CDTO Campus — місце, де формують цифрових лідерів. Ми розробили програми, які допоможуть вдосконалити знання і навички чинним та майбутнім CDTO», — пояснив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров.

Читайте такожПобачила відео на YouTube і вирішила спробувати. Історія підприємиці з Херсонщини, що виготовляє бетонні блоки

CDTO Campus — стратегічний проєкт для України, адже він дасть змогу масштабувати цілі й проєкти Міністерства цифрової трансформації по всій країні. Крім того, його успіх пришвидшить реформи, які прискорять наш європейський вибір.

Подати заявку на навчання можна на офіційному сайті проєкту. 

Про навчання

Освітній проєкт містить 4 типи навчальних програм: довготривалих, короткотривалих, лідерських та custom programs (Персоналізовані програми). Вони побудовані на міжнародному та українському досвіді. Серед лекторів — професіонали з досвідом у цифровій трансформації держсектору та лідери думок у сфері цифровізації.

Кожен модуль — унікальний, з адаптованим змістом та акцентом на практичний досвід. Викладачі використовують різноманітні підходи від провідних практиків, зокрема гостьові лекції та аналіз реальних кейсів.

Навчання підійде для новачків та досвідчених держслужбовців цифрової трансформації, а також фахівців з приватного сектору, активістів, волонтерів, громадських діячів та IT-спеціалістів.  

Після завершення навчання випускники зможуть стати частиною проєктів, ініційованих Мінцифрою, координувати проєкти за участі множинних інституцій, розумітися на цифровізації, писати цільові програми, комунікувати, презентувати, впливати, знати адміністративні державні процеси, розбиратися в бюджетному процесі, залучати кошти від інвесторів, створювати та масштабувати команди. 

Нагадаємо, Міносвіти створило карту цифрових освітніх центрів.

Фото: thedigital.gov.ua.

Читати далі

Можливості

Оголосили конкурс кращих практик-власних справ на основі використання лісових ресурсів

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні оголосили конкурс для людей, які отримують доходи від дбайливого використання лісових ресурсів і водночас завдяки цій діяльності покращують добробут своєї громади.

Конкурс спрямований на популяризацію та розвиток власної справи на основі використання лісових ресурсів.

Мета

Конкурс має на меті підтримати кращі практики, які сприяють:

Соціальному й економічному розвитку громад, які використовують лісові ресурси, зокрема, диверсифікації видів діяльності, розвитку альтернативних джерел доходів від використання лісових ресурсів, екотуризму, недеревної продукції лісу, ремесел та збереження природної спадщини.

Сталому та екологічному розвитку: використання лісових ресурсів у сталий спосіб, який не шкодить природі та зберігає екосистемну рівновагу.

Співпраці та соціальній відповідальності: ефективна співпраця між підприємствами, громадами та вразливими верствами населення; зміцнення громад, що дозволяє лісозалежним громадам активно брати участь у прийнятті рішень, пов’язаних з управлінням лісами.

Читайте такожТрофейна російська техніка тепер розміновує сміттєзвалище. Як на Харківщині відновлюється деокупована Шевченківська громада

Територія конкурсу — Закарпатська та Івано-Франківська області України.

Організатором конкурсу є Агентство сприяння сталому розвитку Карпатського регіону «ФОРЗА».

Проект виконується у співпраці з Швейцарським федеральним інститутом досліджень лісів, снігу і ландшафтів (WSL) та фінансується Секретаріатом Швейцарії з питань досліджень, освіти та інновацій.

Хто може подаватись на конкурс

У конкурсі можуть брати участь фізичні особи-підприємці та юридичні особи недержавної форми власності.

Умови участі:

  • офіційна реєстрація та відсутність юридичних і правових перешкод для підприємницької діяльності згідно з вимогами українського законодавства
  • доведений попередній досвід ведення діяльності
  • належність до мікро (із кількістю працюючих до 10 осіб ) або малого підприємства (із кількістю працюючих від 10 до 50 осіб)
  • здійснення поточної/запланованої діяльності на території Закарпатської або Івано-Франківської областей.

Конкурс не має змоги підтримати підприємства, що належать до оборонної промисловості, здійснюють виробництво або торгівлю алкогольними напоями та тютюновими виробами, а також інших заборонених законодавством України товарів та послуг.

Читайте також«Кожна пара шкарпеток – окрема історія». Ми об’єднали десятки майстринь, які втратили все. Як проєкт Vilni працевлаштовує жінок-переселенок

Від одного заявника може бути подана тільки одна заявка.

Нагороди конкурсу

Нагорода, спрямована на розвиток власної справи, надається у формі товарів або послуг, призначених для розвитку цієї справи:

  • 1 місце – нагорода розміром до 160 000 гривень.
  • 2 місце – нагорода розміром до 120 000 гривень.
  • 3 місце – нагорода розміром до 80 000 гривень.

Що можна подавати на конкурс

На конкурс можна подавати опис власної справи, пов’язаної із використанням лісових ресурсів (переробка/обробка деревини, недеревинні продукти лісу, послуги тощо) для виробництва товарів та послуг з доданою вартістю.

Як податися

Заявку слід подати до 31 грудня 2023 року на електронну пошту: radmila.ustych@forza.org.ua.

Організатори поінформують учасників конкурсу та переможців про результати до 31 січня 2024 р.

Документи конкурсу: оголошення, форма заявки та декларація доброчесності розміщені за посиланням.

Нагадаємо, відкрили конкурс від ЄС для шкіл, які створять соціальні підприємства.

Також ми розповідали, що в Україні спростили надання грантів на створення або розвиток власного бізнесу.

Фото: Associated Press.

Читати далі

Можливості

Для підприємиць запустили безоплатну освітньо-грантову програму «Початок»

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

В Україні стартувала безоплатна освітньо-грантова програма «Початок» для майбутніх та досвідчених підприємиць.

Про це повідомив Офіс з розвитку підприємництва та експорту.

Грантова програма «Початок» забезпечить жінок актуальними бізнес-знаннями, фінансовою, менторською, ментальною підтримкою та допоможе їм започаткувати чи розвинути власну справу.

Про можливості програми

  • Онлайн- та офлайн-навчання відбуватиметься з актуальних тем: маркетинг, продажі, фінансове планування, цифрова трансформація, сервіс, стратегія ціноутворення.
  • Гранти: 200 учасниць залучать по $3000, ще дві фіналістки проєкту додатково отримають по $5000 за представлення своїх бізнес-проєктів
  • Консультації провідних психологів проєкту
  • Менторський супровід експертів програми.

Навчання проходитиме в офлайн- та онлайн-форматі з грудня 2023 року до лютого 2024 року.

Про навчання за програмою

Онлайн-частина програми містить 4 освітні модулі: 

  • аналіз бізнес-моделі;
  • фінансове планування та управління;
  • створення бізнес-системи обслуговування;
  • цифрова трансформація малого й середнього бізнесу. 

Читайте також: Я фіксую історію на фото. Це Анна Сенік – українська етнофотографка, яка відроджує забуті українські традиції

Окрім цього, учасниці програми матимуть можливість відвідувати групові сесії з психологами, щоб віднайти мотивацію та набути впевненості в публічних виступах. Також підприємиці поглиблять знання про нетворкінг-мережу, яка є ефективним інструментом для розвитку бізнесу.

300 учасниць, які успішно пройдуть онлайн-навчання та представлять свої бізнес-плани, потраплять до офлайн-етапу. У його межах отримають менторську підтримку та консультації з ментального здоров’я. Крім того, зможуть пройти освітні модулі з маркетингу та брендингу, дослідження ринку, стратегії ціноутворення, методів продажів, створення фінансового плану, податків та юридичних аспектів. 

Як податися?

Подавати заявку на участь потрібно за посиланням до 30 листопада. За подробицями можна звертатися на електронну пошту програми: info@pochatokua.com

Освітньо-грантову програму Початок втілює мережа центрів підтримки підприємців Дія.Бізнес за сприяння Міністерства цифрової трансформації України, Офісу з розвитку підприємництва та експорту за підтримки UN Women Ukraine / ООН Жінки в Україні та Уряду Японії.

Нагадаємо, у вересні 2023 року українці відкрили рекордну кількість ФОПів за останні три роки.

Також ми повідомляли, що для жінок з деокупованих територій запускають безоплатне навчання у сфері креативних та IT-індустрій.

Фото: надане ШоТам.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство24 хв. тому

Росіяни жили в кімнаті для дошкільнят: на Київщині волонтери відновили сільську бібліотеку

На столі в бібліотеці села Дружня Анна Михайлівна зберігала папку з документами наших військових. Коли...

Суспільство6 години тому

Бочки з томатною пастою були пробиті снарядами й уламками. На Херсонщині відновив роботу консервний завод, який майже знищили росіяни

Георгій та Ольга Червєнкови — підприємці та власники консервного заводу на Херсонщині, якому понад дев’ять...

Суспільство6 години тому

Під обстрілами рятували коней, а тепер займаються реабілітацією: як відновлюється кінно-спортивна школа на Харківщині

Кінно-спортивна школа на Харківщині пережила випробування повномасштабною війною — їм довелося евакуювати тварин до інших...

Суспільство1 день тому

«Бессарабське вино ще литиметься рікою»: сім’я виноробів з Одещини відновлює стародавні рецепти та виноградники, знищені «совєтами»

Колеги з різних куточків світу — виноградарі, винороби, туроператори — довго вмовляли Ірину Польшакову виїхати...

РЕКЛАМА: