Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Військо

Литва фінансуватиме українське виробництво далекобійних дронів, зокрема «Паляницю»

Опубліковано

Україна підписала меморандум з Литвою, за яким остання у першому транші надасть десять мільйонів євро на виробництво далекобійних дронів.

Про це повідомили у пресслужбі Міністерства оборони.

У відомстві зазначили, що це довгострокова угода, яка сприятиме більшим литовським інвестиціям в український ОПК.

Також у міністерстві вказали, що Литва у першому транші підтримає виробництво українських дронів DeepStrike, які атакують росії на її території.

Читайте також: У ЗСУ тестують новий зимовий одяг та білизну для жінок-військовослужбовиць

«Подякував Литовській Республіці за незмінну допомогу, яку Україна отримує у цей складний час, і особисто пану Кащюнасу за його лідерство на посаді міністра оборони. Окрім підписання меморандуму, обговорили наші ключові пріоритети на 2025 рік: підготовку та оснащення українських бригад, забезпечення боєприпасам, засобами ППО та розвиток співпраці у сфері оборонної промисловості», — сказав очільник міністерства Рустем Умєров.

Нагадаємо, що на Work.ua з’явився розділ «Перевага ветеранам»: як це працює.

Фото обкладинки: пресслужба Міноборони

Військо

Швеція надає Україні найбільший пакет військової допомоги на $1,6 млрд

Опубліковано

Швеція оголосила про надання Україні військової підтримки на майже 1,6 мільярда доларів. Новий пакет допомоги посилить українську ППО, артилерію, можливості супутникового зв’язку та спроможності у морі.

Про це повідомив міністр оборони Швеції Поль Джонсон.

Що входить у пакет допомоги

Оборонні компанії у Швеції вироблятимуть нове обладнання, яке постачатимуть в Україну протягом двох років. На цей проєкт заклали близько 912 мільйонів доларів.

На підтримку багатосторонніх міжнародних ініціатив, які підтримують оборонну промисловість в Україні, Швеція виділить приблизно 465 мільйонів доларів.

Читайте також: Оборонна компанія зі Швеції та українська «Радіонікс» розпочинають стратегічну співпрацю

На суму 93 мільйони доларів Швеція передасть Силам оборони України техніку, зброю та запчастини з власних складів. У пакет ввійшли:

  • кулемети m/58;
  • боєприпаси;
  • майже 100 транспортних засобів різних типів для обслуговування авіабаз тощо.

Поль Джонсон також вказав, що Швеція запускає програму підтримки військових стартапів, що створюють зброю для України. Управління матеріально-технічного забезпечення оборони Швеції шукатиме перспективні технології, перевірятиме їхню ефективність і фінансуватиме їх масштабування.

Раніше ми писали про те, що Швеція готувала пакет військової допомоги для України на суму 1,2 мільярда доларів.

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Військо

Оператори Сил безпілотних систем знищили у ворожому тилу «Сонцепьок» (ВІДЕО)

Опубліковано

Оператори 413-го окремого батальйону безпілотних систем «Рейд» виявили та знищили важку вогнеметну систему залпового вогню ТОС-1А «Сонцепьок».

Про це повідомили в Силах безпілотних систем.

Окупанти ховали систему «Сонцепьок» за 25 кілометрів від лінії фронту у посадці. В СБС зазначили, що ТОС-1А — це реактивна система залпового вогню, що використовує термобаричні боєприпаси.

Росіяни використовують цю техніку для ударів по позиціях Сил оборони, а також по цивільній інфраструктурі.

Читайте також: Українські воїни знищили майже 100 крилатих ракет на аеродромі «Енгельс» у росії

Сили безпілотних систем знищили ТОС-1А «Сонцепьок» у ворожому тилу Оператори 413 ОББС "Рейд" СБС виявили та нанесли точний удар по важкій вогнеметній системі залпового вогню ТОС-1А «Сонцепьок», яку окупанти намагалися сховати в посадці за 25 км від лінії фронту. ТОС-1А «Сонцепьок» — це реактивна система залпового вогню, що використовує термобаричні боєприпаси. Потужна вибухова хвиля знищує все в радіусі ураження. Окупанти застосовують її для ударів по позиціях Сил оборони та цивільній інфраструктурі. Сили безпілотних систем продовжують знищувати ворожі РСЗВ, позбавляючи противника вогневої переваги. 🇺🇦 СБС: на крок попереду!

Опубліковано Командування Сил безпілотних систем ЗС України Понеділок, 31 березня 2025 р.

Нагадаємо, що українські військові знищили чотири гелікоптери в тилу росіян (ВІДЕО).

Фото обкладинки: фейсбук-сторінка СБС

Читати далі

Військо

Військові працюватимуть з новим українським гранатометом: його особливості

Опубліковано

Українські зброярі створили новий автоматичний гранатомет AGL-53 калібру 40 мм. Міністерство оборони кодифікувало цей зразок зброї та допустило його до використання в ЗСУ.

Про це повідомили в Міноборони.

Особливості гранатомета

Новий зразок гранатомета використовує боєприпаси типорозміру 40 на 53 мм, що є стандартом унітарних пострілів в арміях країн НАТО.

Зброю можна встановлювати на бойових машинах або легкому всюдихідному транспорті. Вона має спеціальну триногу, з якою гранатомет можна використовувати як групову піхотну зброю.

Українські фахівці покращили у цьому гранатометі точність ведення вогню та дальність стрільби у порівнянні з радянським аналогом — станковим автоматичним гранатометом АГС-17 калібру 30 мм.

Читайте також: У війську використовуватимуть український ударний дрон «Хижий птах»

В оборонному відомстві відзначили, що українські підприємства впродовж останніх років розпочали виготовляти кілька зразків гранатометів під 40-мм постріли.

«Освоєння виробництва новітніх зразків озброєння та їхнє масштабування — важливе завдання для підприємств вітчизняної оборонки. Необхідно прискорювати відхід від використання нашими захисниками технічно застарілого озброєння радянського виробництва і забезпечувати Сили оборони кращими вітчизняними зразками озброєння, уніфікованими у використанні боєприпасів із арміями НАТО. Технічна сумісність озброєння із арміями країн-партнерів — базова необхідність у розвитку нашого війська», — розповів заступник міністра оборони України Валерій Чуркін.

Нагадаємо, що в Україні розробили робота «Лють» для вогневої підтримки військових.

Фото обкладинки: сайт Міноборони

Читати далі