Суспільство
Листи на бересті з Сибіру внесуть до списку документальної спадщини ЮНЕСКО «Пам’ять світу»
Естонія, Латвія, Литва, Польща та Україна спільно подали заявку щодо внесення листів на бересті до Списку документальної спадщини ЮНЕСКО «Пам’ять світу». Йдеться про листи на березовій корі, надіслані з Сибіру в 1945 – 1965 роках.
Про це повідомило Міністерство культури та інформаційної політики України.
Також до документальної спадщини планують внести інші особисті матеріали, створені політв’язнями та депортованими. Всього налічується 148 документів 1940 – 1965 років.
Від України подали матеріали, що зберігаються у Національному музеї історії України у Другій світовій війні, Музеї тоталітарних режимів «Територія Терору» та Тернопільському обласному краєзнавчому музеї.
Читайте також: «Байрактарщина» і «шароварщина». Чому ці явища мають турбувати кожного українця?
Про Список ЮНЕСКО «Пам’ять світу»
Список ЮНЕСКО «Пам’ять світу» зберігає документальну спадщину світового значення. У ньому міститься 558 найменувань, 5 з яких пов’язані з Україною:
- документальна спадщина «Колекція єврейського музичного фольклору (1912 – 1947)», подана Україною та внесена до Списку в 2005 році;
- «Архіви Радзивіллів та Несвижська бібліотечна колекція», подані спільно з Фінляндією, Литвою, Польщею, рф та Білоруссю у 2008 році, та внесені до Списку в 2009 році;
- «Акт Люблінської унії», поданий Україною спільно з Польщею, Литвою, Білоруссю і Латвією у 2016 році, та внесений до Списку в 2017 році;
- «Документальна спадщина, пов’язана з аварією на Чорнобильській АЕС», подана Україною у 2016 році, та внесена до Списку в 2017 році;
- «Документальна спадщина Бабиного Яру», внесена до Списку в 2023 році.
- Раніше, 22 листопада, Україна вперше увійшла до Комітету Всесвітньої спадщини ЮНЕСКО. Це дозволяє реалізувати нові можливості реалізації Конвенції про охорону всесвітньої культурної і природної спадщини, яку ратифікували у 1988 році.
Україна може включати об’єкти до Списку всесвітньої спадщини, а також до Списку всесвітньої спадщини під загрозою.
Нагадаємо, обряди «Гоніння гадюк» та заплітання весільної коси на Луганщині внесли до культурної спадщини України.
Окрім того, ЮНЕСКО внесло 20 локацій в Україні до списку культурних цінностей, які перебувають під посиленим захистом.
Фото: mcip.gov.ua.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Коментарі