Суспільство
Львівські студенти винайшли гідрогелеві пов’язки для передової. Як це працює
Львівські студенти виготовляють гідрогелеві пов’язки, які допомагають нашим військовим у разі поранень та опіків.
Про це пише FREEДОМ.
Свій винахід студенти від початку повномасштабного вторгнення РФ в Україну відправляють на фронт для надання першої медичної допомоги.
«Це пов’язка з елементами фіксації для того, щоб було зручніше їх використовувати, особливо в умовах бойових дій, де не потрібні були б жодні інші предмети для фіксування. Вона має вигляд звичайної пов’язки, але з боків спеціальні клейкі елементи. Знімаємо клейкі елементи і ось так фіксується повністю на поверхні», – розповідає інженерка технопарку Валерія Шабікова.
Така гідрогелева пов’язка наполовину складається з води і має охолоджувальний ефект. Її використовують при опіках й трофічних виразках. Вона не тільки знімає біль, а й прискорює загоєння.
«Кожен пам’ятає, як марлеві пов’язки вростають у рану, що загоюється, і коли під час перев’язок її треба вирвати з цієї рани. Гідрогелева пов’язка дуже толерантно поводиться з раною, вона допомагає її загоювати, запобігає утворенню рубців. І, крім того, вона не прилипає до рани, вона дає змогу у вологому стані залікувати рану, запобігає повторному зараженню», – пояснив доцент кафедри органічної хімії Інституту хімії та хімічних технологій Львівської політехніки Володимир Самарик.
Львівські інженери розробили пов’язку на основі природних полімерів, зокрема альгінату натрію, який отримують із водоростей. І це суттєво відрізняє їхню якість від синтетичних аналогів.
Окрім пов’язок, у Львівській політехніці почали розробляти гідрогелеві бинти та маски. Це допоможе парамедикам застосовувати їх до різних розмірів ділянок уражень. Наприклад, маска зручніша за пов’язку в разі, якщо є опіки чи рани на обличчі.
Нагадаємо, науковці з фармацевтичного університету Харкова розробили кровоспинний препарат PLANTOR для потреб Збройних сил України.
Крім того, у Києві підприємство налагодило процес виготовлення кевларових шоломів і виготовляє їх для наших захисників.
Фото: lpnu.ua.
Суспільство
Про ініціативу
Стіни, які розповідають історії
Коментарі
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі