Суспільство
Львівські лікарі врятували життя митцю, який популяризує Козака Мамая по всьому світу (ВІДЕО)
Опубліковано
2 тижні тому
72-річний художник Орест Скоп, відомий своїми картинами із зображенням Козака Мамая, пережив інфаркт, але завдяки львівським лікарям знову повертається до малювання. Орест Скоп — один із тих митців, які понад 30 років популяризують образ Мамая, уособлення українського лицарства.
Історія художника
Художник захопився темою Мамая ще у 80-х роках після того, як дізнався про трагічну історію масового знищення українських кобзарів більшовиками. Ця історія настільки вразила його, що він вирішив увіковічнити образи кожного страченого музиканта. Козак Мамай, із люлькою, кобзою та вірним конем, став центральним образом у творчості Ореста Скопа. Сотні його картин відгукуються у серцях українців і демонструють українську історію та дух лицарства в багатьох країнах світу.
Його твори представлені в галереях Вашингтона, Лондона та інших міст, а самі картини з Мамаєм дарували багатьом відомим людям, включаючи Віктора Ющенка та першу леді США Гілларі Клінтон. Загальна кількість створених картин давно перевищила 300, і Скоп не зупиняється на досягнутому.
Читати також: Як ветеран та багатодітний батько створили корисні ласощі, що підкорюють українців (ВІДЕО)
Лікування
Нещодавно митця доставили до львівської лікарні Святого Пантелеймона з інфарктом міокарда. Операцію необхідно було робити негайно.
Лікарі виконали втручання через прокол на руці й встановили два стенти для розширення судин. Операція пройшла успішно, і митець зараз проходить реабілітацію. Вже повернувшись до малювання, Орест Скоп не уявляє свого життя без творчості.
Дивіться відео від «ШоТам» про історію цього непересічного митця та його боротьбу за здоров’я і мистецтво.
Нагадаємо, що МОЗ дозволило використання ліків із медичного канабісу: правила призначення.
Фото: ШоТам.
Вам може сподобатися
Суспільство
Опубліковано
14 години тому13.10.2024
Бучанська громада завершила перероблення будівельного сміття, яке утворилося внаслідок російського повномасштабного вторгнення. Це перша громада на Київщині, яка повністю переробила сміття.
Про це повідомив Бучанський міський голова Анатолій Федорук.
«Реалізація цього проєкту — яскравий приклад того, як громада може ефективно долати наслідки воєнних руйнувань. Ми готові ділитися досвідом з іншими громадами, аби сприяти повоєнній відбудові України», — написав Анатолій Федорук
Читайте також: За вересень у столиці демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок (ФОТО)
Менш ніж за рік фахівці переробили 75 тисяч кубів будівельного сміття. Цей проєкт Бучанська міська рада реалізувала спільно з ПРООН в Україні, які забезпечили громаду необхідним обладнанням та провели професійне навчання фахівців.
Нагадаємо, що на Київщині створять 69 осередків для вивчення предмета «Захист України» з оновленою програмою.
Фото: Pixabay
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
16 години тому13.10.2024
Марія Кобець стала ковалькою замість чоловіка. Жінка полишила роботу в музеї, коли того мобілізували на війну. Щоб кузня не занепала, жінка навчилася розпалювати горно та працювати лещатами, і сама викувала вже понад 100 виробів. Повне відео про історію жінки дивіться на ютуб-каналі ШоТам.
Читайте також: За вересень у столиці демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок (ФОТО)
Історія Марії Кобець
Марія Кобець працювала науковою співробітницею в Чернігівському обласному історичному музеї. У 2018 році пішла в декретну відпустку — тоді в неї народився син Олег. Під час декрету допомагала чоловікові відкрити власну кузню. Андрій кував вироби, а марія знімала відео для соцмереж. І час від часу піддивлялася за роботою чоловіка з ковадлом, щоби й самій щось змайструвати в майбутньому.
Та в червні 2022 року Андрій пішов захищати Україну. Водночас Марії лишався місяць до виходу з декрету. Але вона не могла змиритися, що кузня стоятиме зачинена.
Повне відео про нову роботу Марії можете переглянути за посиланням.
Нагадаємо, що айтівець та архітекторка успадкували яблуневий сад на десять гектарів та впроваджують інноваційні методи ведення господарства.
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
17 години тому13.10.2024
За вересень у Києві демонтували 2308 рекламних засобів та вивісок, які розмістили з порушеннями вимог дизайн-коду.
Про це повідомили в управлінні з питань реклами КМДА
Демонтажі здійснювалися на вулицях Клавдіївській, Антоновича, Анни Ахматової, Єлизавети Чавдар, Преображенській та за іншими адресами міста. Найбільше конструкцій прибрали у Дарницькому районі — понад 500.
Читайте також: У Києві презентували документальний фільм, присвячений роботі військових капеланів у ЗСУ
«Загалом за вересень місто очистили від 11500 квадратних метрів реклами. Хочемо, щоб кількість незаконних конструкцій зменшувалася, а частка законних — зростала. Для цього необхідно дотримуватися дизайн-коду, який діє у місті. До того ж тепер стало легше отримати документ на вивіску (конструкцію площею до 3 квадратних метрів), адже відновив свою роботу онлайн-сервіс з оформлення», — написали в управлінні з питань реклами.
Нагадаємо, що у Києві облаштовують нову зону відпочинку: що там буде
Фото обкладинки: Unsplash
Коментарі
Шопочитати
Спорт дав зрозуміти, що не все втрачене. Це історії ветеранок, які представлятимуть Україну на «Іграх Нескорених»
«Ігри Нескорених» стали символом незламності духу наших воїнів. 35 учасників — ветеранів та військовослужбовців, які...
Почав вчити інших у 17 і вже заробив мільйон. Як працює одна з найбільших онлайн-шкіл для підлітків
У свої 17 років Ілля Літун з Чернівців відмовлявся від прогулянок з друзями, а весь...
Заробив понад 7 тисяч гривень за кілька днів. Як юні «підприємці» продають малюнки на ОLХ
За запитом «намалюю вашого улюбленця» на OLX від початку вересня зʼявилася вже майже сотня оголошень...
Зробили будинок енергоефективним: 5 рішень ОСББ, що допомогли зменшити витрати на опалення
Ще задовго до початку повномасштабної війни Україна взяла курс на європейську енергоефективність. Об’єднання співвласників багатоквартирних...
Коментарі