Суспільство
Львівські лікарі врятували пораненого підлітка з Бахмута (ВІДЕО)
Львівські лікарі провели дві надскладні операції і врятували 12-річного Микиту із Бахмута. Хлопець тепер мріє про повне одужання, розповідає ШоТам.
31 січня Микита вийшов набрати води, коли окупанти обстріляли Бахмут із артилерії. Двоє людей загинули на місці. А чотирьох важко поранило. Серед них був і Микита.
Окрім осколка в грудях, він отримав численні травми рук і ніг. Також хлопцеві поранило легеню.
«У нього роздроблене плече, четверте ребро, осколки в стегні у нього, в колінці», — Ольга Кучерява, сестра Микити.
Евакуаційним потягом Микиту відправили до Львова. Аби врятувати хлопцеві життя, хірурги центру «Незламні» провели 2 операції. Спершу видалили уламок із грудної порожнини. А пізніше — дрібні уламки з м’яких тканин, стегна та плеча. Злагоджена робота команди професіоналів врятувала Микиті життя.
Дивіться відео: Професор із Чикаго безкоштовно вчить українських лікарів
«У цього хлопчика залишалося декілька сотень долі міліметра до того, щоб цей уламок мав би пошкодити стінку судини. Якимось дивом уламок просто застряг між двома судинами, не пошкодивши їхні стінки», — Олександр Калінчук, завідувач відділення хірургії Лікарні св. Миколая.
Попереду в хлопця — тривалий процес відновлення. Микита опритомнів. Щоденно по пів години з ним працюють реабілітологи.
«Дитина жива, дитина прооперована, уламок видалено без якихось критичних наслідків для організму. У нас усе пройшло вдало», — Олександр Калінчук, завідувач відділення хірургії Лікарні св. Миколая.
Хлопець мріє про одужання, Перемогу й повернення до рідного Бахмута.
Нагадаємо, у Львові лікарі виходили новонародженого хлопчика з вагою 580 грамів.
Також ШоТам розповідав, як захиснику Маріуполя встановили протез руки у центрі «Незламні».
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі
Суспільство
- англійською;
- польською;
- німецькою;
- французькою;
- іспанською.
Коментарі
Суспільство
Біографія фотографа
8 фото, що доводять злочини «совєтів»
- Розкуркулена сім’я біля свого будинку в с. Удачне Донецької області. 30-ті рр. ХХ століття
Коментарі