Суспільство
«Львівська політехніка» відкрила освітню програму із проєктування та екплуатації безпілотників
У новому навчальному році у Львівській політехніці відкривають нову освітню програму – «Безпілотні літальні апарати» зі спеціальності № 134 «Авіаційна та ракетно-космічна техніка».
Про це повідомили у пресслужбі навчального закладу.
Виготовлення БПЛА — професія майбутнього
Освітню програму відкривають в Інституті механічної інженерії та транспорту Львівської політехніки на кафедрі нафтогазової інженерії та зварювання. Наголошується, що виготовлення безпілотників — це професія майбутнього, новий напрям, який буде дуже бурхливо розвиватися найближчими роками.
«Хто перший його якісно запровадить у своєму навчальному закладі, той стане лідером на ринку освітніх послуг», — йдеться у повідомленні.
На сьогодні всі моменти погоджено з Міністерством освіти і науки. Передбачено 120 місць, наразі досягають домовленостей з міністерством щодо кількості бюджетних місць.
В Україні такий напрям навчання є лише в Харківському авіаційному інституті.
У Львівській політехніці розраховують на велику кількість студентів, адже невдовзі практично всі виробничі процеси автоматизують, не буде такої галузі, де люди не використовували б безпілотних літальних апаратів. Це:
- доставляння різноманітних товарів,
- моніторинг та контроль із повітря;
- в аграрному секторі з безпілотників розбризкують хімікати.
У Політехніці навчатимуть, зокрема, як проєктувати, виготовляти та експлуатувати безпілотні літальні апарати. Також студенти матимуть змогу додатково опанувати керування літальними апаратами й навіть отримати сертифікат на курсах оператора керування дронами.
Читайте також: «Щотижня допомагаємо 10 тисячам людей». Як «Київська полуниця» підтримує українців у прифронтових містах
Які перспективи для студентів?
Заклад веде переговори зі спонсорами, які прямо зацікавлені у використанні безпілотних літальних апаратів, так і з різними навчальними закладами й великими авіаційними підприємствами.
Наприклад, з Політехнікою в Катовіце (Польща) дійшли згоди про подвійні дипломи, в них є напрям навчання – експлуатація льотного транспорту. А з компанією «Боїнг» погодили, що українські студенти зможуть проходити в них практику й кращі з них отримуватимуть стипендію.
Нагадаємо, українські військові знищили паливозаправник окупантів завдяки українському безпілотнику Spectator.
Фото: lpnu.ua.
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Коментарі
Суспільство
Документальний театр як інструмент роботи з історіями
«Мистецтво пропонує безліч форматів говоріння про складний досвід. Документальний театр — один з таких, що швидко реагує на зміни в суспільстві та здатен їх зафіксувати в моменті. До того ж, у театрі комунікація з глядачем відбувається напряму: ми бачимо на сцені людей, які самі про себе говорять, що створює для музею нові можливості репрезентації дитячого досвіду», — говорить куратор вистави Андрій Борутя.
Досліджувати пам’ять через мистецтво
«Для багатьох українців сьогодні важливо в той чи інший спосіб вшановувати загиблих, фіксувати події та свій досвід у публічному просторі. Ми переконані, що будувати національний меморіал можна лише після закінчення війни, але починати працювати з пам’яттю про трагічні події, особливо локальною, потрібно вже зараз», — пояснюють організатори проєкту.
Унікальний підхід громад до створення меморіалів
«Ця алея, яка в майбутньому розростеться, назавжди залишиться в пам’яті як символ подій у 2022 році. Особлива подяка тим, хто згодився записати свої спогади та зробити їх публічними. Це дуже важливо, бо невблаганний час стирає спогади, змінює їх», — поділилася асистентка керівниці проєкту в ГО «Асоціація демократичного розвитку» Наталія Апанасько.
Коментарі