Суспільство
Львів’янин отримав найлегший у світі протез руки, надрукований на 3D-принтері (ВІДЕО)
Він став першою людиною, якій встановили надлегкий протез в Україні, і відтепер починає нове життя.
Про львів’янина Юрія Бахіра, який втратив руку під час вибуху міни, але не здався розповідає ШоТам.
«Іду по свій протез новий. Подзвонили, сказали, що є протез. Відчуття таке: мурахи по шкірі», — схвильовано каже Юрій Бахір, який втратив руку під час вибуху.
В Україні вперше встановили найлегший у світі протез. Його вже встиг оцінити 32-річний Юрій Бахір.
Чоловік втратив руку внаслідок вибуху міни. Він був у розпачі й довго адаптувався після втрати, оскільки без руки стало неймовірно складно працювати.
«Перші пів року ти почуваєшся ніким, ти ніхто. На роботу я не пішов, функціональності немає. У господарстві також довгий час звикав. Виходило готувати їсти щось елементарне», — ділиться спогадами Юрій Бахір.
Однак завдяки підтримці дружини і доньки він вистояв.
«Вона запитує: “Тату, коли ми тобі купимо руку? А може вона в тебе відросте? А може Бог дасть тобі нову руку? Ти прокинешся, а вона виросла?”», — зі сльозами на очах каже Юрій Бахір.
Читайте також: «Мріємо стерти кордони між переселенцями та місцевими». Платформа «Теплиця» зі Слов’янська розвиває громадське життя в Дрогобичі
Юрій звернувся до реабілітаційного центру «Незламні» у Львові. Тут йому встановили легкий сучасний протез TrueLimb. Протез регулюється, під час скорочення м’язів дає змогу рухати механічними пальцями.
Незабаром завдяки добродіям такі протези матимуть сотні українців. А поки Юрій радіє та звикає до нових можливостей.
«Треба вчитися! Я щасливий! Будемо пробувати всіляку роботу виконувати цим протезом», — каже Юрій Бахір.
Нагадаємо, українці збирають ₴100 млн на сучасні протези для військових.
Також ми розповідали, як у львівському центрі «Незламні» встановили перший біонічний протез для військового.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі