

Суспільство
Луганщина отримає мобільний шпиталь: гроші зібрали на благодійному вечорі в Латвії
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
У Латвії на благодійному вечорі зібрали 385 тисяч євро для допомоги Україні. Частина коштів буде спрямована на закупівлю мобільного шпиталю для Луганщини.
Про це повідомив у телеграмі голова Луганської обласної військової адміністрації Сергій Гайдай.
Він розповів, що напередодні, 24 лютого, у Ризі пройшов благодійний концерт «Вшанування України». Перед учасниками заходу з вітальною промовою виступив Президент Латвії Егілс Левітс.
У межах концерту здійснювався збір пожертв для допомоги нашій країні, яка бореться проти збройної агресії росії.
Читайте також: Фортеця Бахмут, підбиті флагмани та вільний Херсон. 15 головних досягнень ЗСУ за рік повномасштабної війни
Вечір провів латвійський благодійний фонд Uzņēmēji Mieram до річниці повномасштабного вторгнення росії в Україну.
Нагадаємо, у Литві зібрали 14 млн євро на радари для української протиповітряної оборони.
Фото: t.me/serhiy_hayday.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Підприємець із Донеччини Олександр Гудков переїхав до Івано-Франківської області і відновив свій бізнес. Тепер організовує у соціальному кафе благодійні обіди для переселенців.
Історію переселенця розповіли на фейсбук-сторінці Проєкту USAID «Економічна підтримка України».
Олександр Гудков за фахом — маркетолог та спеціаліст із оперативного дослідження ринку. Із 2014 року жив у Мирнограді, був приватним підприємцем, мав власне гумористичне шоу та свою івент-агенцію, працював ведучим та керівником дитячої студії Limon kids.
«Завдяки багаторічному досвіду у торгівлі та продажах я дійшов до того, що потрібно розвивати свою справу, тому і створив креативну агенцію – влаштовував свята для дітей. Креатив – то моє друге життя, це потрібно мені як повітря», − говорить підприємець.
Дивіться відео: Хореографиня створює музичні відео і допомагає ЗСУ, поки чоловік на фронті
Після переїзду на Франківщину звернувся на проєкт USAID «Професійна орієнтація. Кар’єра. Підприємництво». Хотів відновити свій бізнес та навчитися нових компетенцій, зокрема, відчував потребу в консультаціях для відкриття нового напрямку − соціального кафе для переселенців.
Під час онлайн-курсу Олександр отримав консультації з відновлення підприємницької діяльності в нових умовах. Крім того, зараз чоловік є координатором центру психосоціальної підтримки дітей та молоді «Генерація UA» у місті Яремче.

Олександр долучився до команди, що проводить різноманітні благодійні заходи для психологічної та соціальної реабілітації дітей.
Разом із командою Олександр розпочав реалізацію ідеї соціального кафе-кондитерської для переселенців.
Ідею втілили на території шелтера для переселенців у Яремчому. Там проживають до 80 переселенців із різних регіонів України.
Читайте також: За що ви ненавидите чоловіків? А квіти вам можна дарувати? 15 наївних запитань українській феміністці – про 8 березня і не тільки
«Нещодавно у нас був благодійний обід, на нього прийшли 40 людей – це переселенці, мами з дітьми, які тимчасово проживають у Яремчому. Такі заходи дають нам можливість підтримати переселенців, заявити про себе та залучити відвідувачів соціального кафе, пропонуючи їм гарячі обіди, каву та кондитерські вироби», — ділиться Олександр.
Нагадаємо, у громаді на Кіровоградщині вперше за 30 років почала працювати хлібопекарня.
Також ми розповідали, що громада на Київщині благодійними майстер-класами збирає гроші на відновлення місцевого історико-краєзнавчого музею.
Фото: facebook.com/ERAUkraine.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Українські прикордонники збили вісім безпілотників російських окупантів за три дні. Один із дронів був зі сльозогінною гранатою К-51.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Державної прикордонної служби.
Зазначається, що наші бійці знешкодили ворожі безпілотники, які вели розвідку позицій Сил оборони чи намагалися скинути туди боєприпаси.
Один із БПЛА мав систему скиду з аерозольною сльозогінною гранатою К-51. Прикордонники Луганського прикордонного загону виявили це після того, як «приземлили» дрон.
Читайте також: Жінкам від жінок. Хто шукає берці 35-го розміру для наших захисниць? Проєкт «Землячки» та його засновниця Ксенія Драганюк
Відзначимо, що Державна прикордонна служба України — правоохоронний орган спеціального призначення, на який покладаються завдання щодо забезпечення недоторканності державного кордону України та охорони суверенних прав України в її винятковій (морській) економічній зоні.
Нагадаємо, бійці 92 ОМБр знищили ворожу станцію постановки перешкод «Житель».
Також ми повідомляли, як артилеристи 44 бригади розгромили пункт управління та склад БК окупантів.
Фото: facebook.com/DPSUkraine.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Вона танцює війну і цим надихає не лише чоловіка на фронті, а й мільйони українців. Її рухи — про біль і силу, про безсонні ночі в очікуванні звістки і про непохитну віру в перемогу. Про історію кохання Соні та Василя розповідає ШоТам.
Вона зняла відео, щоб підтримати коханого, та її танець схвилював мільйони українців. До повномасштабної війни Василь і Соня знімали відео разом.
А коли чоловік пішов на фронт, Соня продовжила творити заради нього. Вони разом із 2014-го, того ж року Василь уперше пішов до армії.
Після закінчення служби вони мали кілька років щасливого сімейного життя. Разом почали записувати танцювальні відео, які згодом підкорять соцмережі. Та з наближенням 2022 року вони відчули: насувається велика війна. І вже тоді почали допомагати ЗСУ.
Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює
«Я показувала танцювальні рухи онлайн. Люди їх могли вивчити, і це був такий спільний флешмоб. Але для того, щоб узяти участь у цьому флешмобі, учасники мали задонатити на “Повернись живим”», — Соня Сафрюк, хореографиня.
Змонтувавши чергове відео, після 24 лютого Василь пішов до військкомату. Перші місяці Соня переживала й не могла творити: всі думки були з коханим.
А в листопаді знову повернулася сила та жага до танців. Відчула, це надихне і її, і чоловіка. Дівчина швидко навчилася власноруч, без Василя, знімати й монтувати відео.
Емоційні та чуттєві, її роботи вразили не лише Василя, а знайшли відгук у серцях багатьох людей. А коли Василеві дали відпустку, в останній її день вирішили зняти спільне відео. Як раніше.
«Залишився один день, і ми такі: «Давай щось зробимо». Ми скучили одне за одним, але так само і за цією нашою справою», — Соня Сафрюк, хореографиня.
Тепер Василь знову на фронті, і всі відео Соні — про нього та війну. Бо це болить найбільше. А її найрідніший підписник завжди знаходить хвилинку, аби залишити лайк і коментар.
Дивіться відео: Легендарний Ленні Кравіц має українське коріння
«Максимально мотивує, коли я розумію, що йому сподобалося те, що я зробила, і це в якійсь мірі його підтримало, його моральний дух. Тоді хоч коли завгодно, ночами буду знімати відео, тільки б хоч трішки якихось сил йому передати», — Соня Сафрюк, хореографиня.
Соня і Василь вірять: скоро Перемога і вони знову танцюватимуть удвох.
«Думаю про нашу сім’ю, про плани на майбутнє… які наступні проєкти ми будемо робити. Я дуже скучив», — Василь Сафрюк, військовослужбовець ЗСУ.
Нагадаємо, школярка завоювала гран-прі міжнародного конкурсу з піснею про Україну жестовою мовою.
Також ШоТам розповідав, як Квітка Цісик дала нове життя українській пісні.