Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
resize rvqofc8zdsdkqtxnpwmoeayk1uzmxat3 980x590 resize rvqofc8zdsdkqtxnpwmoeayk1uzmxat3 980x590

Суспільство

Ryanair розпочав свою роботу в Україні. Як іще зекономити на перельотах?

Опубліковано

Перший рейс бюджетного ірландського лоукостера Ryanair до України відбувся 3 вересня. Літак авіаперевізника урочисто запустили в аеропорту Бориспіль. Ним полетіли перші українці до Берліна, повідомили в пресслужбі Міністерства інфраструктури України.

Чи справді дешевше?

Через величезний попит серед пасажирів, рейс відбувається на два місяці раніше, ніж це було заплановано. Це один із дванадцяти маршрутів, які здійснюватиме авіакомпанія в осінньо-зимовий період з/до Києва.

Щоправда, сильно зекономити на перельоті у перші дні не вийде. Квиток на 3 вересня з Києва до Берліна обійшовся в 142 євро, а на 7 вересня коштуватиме 200 євро. Але квитки на пізніші дати можна придбати дешевше. Якщо бронювати виліт за півроку і раніше, то можна знайти квиточки за 10 євро.

Куди ще можна долетіти?

Окрім Берліна, лоукост також літатиме з Києва до Лондона, Вільнюса, Барселони, Стокгольма і Братислави, а також польських Варшави, Кракова, Гданська, Вроцлава, Познані та Бидгоща. А зі Львова – виконуватиме рейси до Веце (Дюссельдорфа), Меммінгена (Мюнхена), Лондона, Кракова та Варшави.

На досягнутому авіакомпанія зупинятися не збирається і не виключає виходу на внутрішній український ринок.

Графік польотів авіакомпанії Ryanair до/з Києва в осінньо-зимовий період передбачає 12 нових маршрутів:

  • Барселона (4 рази на тиждень)
  • Берлін (аеропорт «Шонефельд», 4 рази на тиждень)
  • Братислава (3 рази на тиждень)
  • Бидгощ (2 рази на тиждень)
  • Гданськ (2 рази на тиждень)
  • Краків (3 рази на тиждень)
  • Лондон ( аеропорт «Станстед», 5 разів на тиждень)
  • Познань (2 рази на тиждень),
  • Стокгольм  (аеропорт «Скавста»», 3 рази на тиждень),
  • Вільнюс (3 рази на тиждень),
  • Варшава (аеропорт «Модлін», 4 рази на тиждень),
  • Вроцлав (3 рази на тиждень)

Загалом авіакомпанія планує забезпечити 38 тижневих польотів з/ до Києва та перевезти 635 000 пасажирів за рік.

Що таке Ryanair?

За інформацією міністерства, Україна стала 37-ою країною, в яку здійснює польоти авіакомпанія Ryanair. Це найбільша у Європі бюджетна авіакомпанія. Торік влітку їхніми послугами скористався мільярдний пасажир.

Приходу ірландської авіакомпанії-лоукостера в Україні очікували ще торік, проте цього так і не сталося через провал переговорів між Ryanair та київським аеропортом “Бориспіль”. Зрештою переговори таки поновилися і завершилися згодою між сторонами – за посередництва мінінфаструктури України.

Як ще можна зекономити?

Найперший лоукуост зайшов в Україну ще 2008 року. Це угорська авіакомпанія Wizz Air. Іще одна можливість для українців недорого дістатися Європи – рейси італійської авіакомпанії Ernest Airlines. Лоукостер літає з Києва та Львова. Доступні рейси до Мілана, Бергамо, Неаполя, Болоньї, Рима та Венеції.

Утім, власні бюджетні авіалінії в Україні також розвиваються. У травні цього року почав літати український перевізник SkyUp. Він здійснив свій перший чартерний рейс з аеропорту Київ до єгипетського Шарм-ель-Шейха.

Суспільство

«Спротив триває»: активісти «Жовтої стрічки» провели нову акцію у Криму (ФОТО)

Опубліковано

Активісти руху «Жовта стрічка» до початку другого місяця весни розповсюдили у Сімферополі, Севастополі, Бахчисараї, Ялті та Армянську символи спротиву.

Про це повідомили у «Жовтій стрічці».

«Квітень вступає у свої права, а рух спротиву продовжує невтомно доводити, що Крим — це Україна. Бо спротив триває. Бо українці борються. Бо кожного дня на Кримському півострові тривають акції спротиву, і сьогоднішній день не виключення. Бо КРИМ — ЦЕ УКРАЇНА!» — написали у русі.

Читайте також: Ukraїner та PR Army створили фільм про депортацію кримських татар (ВІДЕО)

Нагадаємо, що рух активісти «Жовтої стрічки» до 24 лютого провели акцію в окупованих містах (ФОТО).

Раніше ми писали, що у Криму на вершині Пахкал-Кая встановили українські прапори (ФОТО).

Фото: телеграм-канал «Жовтої стрічки»

Читати далі

Суспільство

«Укрпошта» продовжує серію марок, започатковану у 2009 році (ФОТО)

Опубліковано

«Укрпошта» випускає новий набір марок із зображеннями шести українських маяків. Серію «Маяки України» започаткували у 2009 році та продовжували у 2010 та 2020 роках.

Про це повідомили в компанії.

На марках зобразили маяки Чорного та Азовського морів:

  • Ай-Тодорський та Чаудинський у Криму;
  • Шаганський маяк, що на Одещині;
  • Білосарайський та Бердянський Верхній маяки;
  • Руський Задній — маяк Бузько-Дніпровсько-лиманського каналу в Миколаївській області.

Читайте також: Латвійський альпініст дістався до Південного полюса на підтримку України (ФОТО)

«Українські дороговкази — це більше, ніж просто проблиск світла. Вони символізують прибуття з далеких країв додому. Вони втілюють у собі силу, що допомагає не піддатися стихії та не заблукати в бурхливих хвилях, а повернутися в рідну спокійну гавань»‚ — написали в «Укрпошті».

Автором фото на марках став Олександр Заклецький, дизайн блока, листівок та конверта розробила Оксана Шуклінова. Тираж поштового набору — 50 тисяч примірників.

Нагадаємо, що «Укрпошта» випустить пам’ятні марки про Маріуполь із напиленням з «Азовсталі» (ФОТО).

Фото: фейсбук-сторінка «Укрпошти»

Читати далі

Суспільство

Що робити, якщо з додатку «Укрзалізниці» після кібератаки зникли квитки

Опубліковано

Нещодавно на «Укрзалізницю» здійснили масштабну кібератаку, внаслідок якої упродовж кількох днів не можна було купити квитки онлайн. Більше того — в частини пасажирів, які вже мали електронні проїзні документи, вони зникли.

Якщо ви зайшли в застосунок, а там немає ваших квитків, не панікуйте — ШоТам розповідає, що робити в цій ситуації.

Що сталося

23 березня 2025 року на офіційних сторінках «Укрзалізниці» почали зʼявлятися перші новини про збій в IT-системі. Вже невдовзі компанія повідомила, що стала жертвою наймасштабнішої за весь час кібератаки ворога, через що постраждали онлайн-сервіси купівлі квитків, та залізничникам вдалося відновити їхню роботу протягом 24-26 березня. 

Проїзні документи в цей період можна було придбати в касах вокзалів і в поїзних бригад перед відправленням поїзда. Окрім цього, в «Укрзалізниці» запровадили спеціальні пропозиції для власників паперових квитків, як-от безкоштовне відвідування залу очікування та чай у потягах.

Джерело: «Укрзалізниця»

Та постраждала не тільки купівля — також у багатьох користувачів у додатку зникли квитки, придбані до 22 березня. Щоб впоратися з цією проблемою, «Укрзалізниця» склала алгоритм дій.

Читайте також: У шпиталі в Харкові, що постраждав від «Шахеда», поновили операції

Де шукати квитки: поради «Укрзалізниці»

Якщо ви не знайшли свого електронного квитка, насамперед перевірте, чи до вашого акаунту в застосунку привʼязана email-адреса. Якщо так — найімовірніше, документ у PDF-форматі прийшов на цю пошту. Та може виявитися, що там його немає, — у такому випадку не забудьте переглянути папку «Спам».

Джерело: «Укрзалізниця»

Якщо цей варіант вам не доступний, «Укрзалізниця» пропонує приїхати на вокзал без квитка принаймні за 20 хвилин до відправлення потяга. Таким чином провідник зможе підтвердити оплату проїзного документа у вашому банківському застосунку або за квитанцією.

Окремий алгоритм дій стосується військових, які купували свій квиток через застосунок «Армія+». Таким пасажирам радять написати коментар на фейсбук-сторінці компанії, щоб спеціалісти допомогли якомога швидше підібрати місце.

Як повернути гроші

Якщо у вас змінилися плани щодо поїздки, отримати назад кошти за вже придбаний квиток можна, заповнивши заявку на повернення за посиланням. В «Укрзалізниці» попереджають, що зробити це можна не пізніше, ніж за годину до відправлення потяга.

Та раптом ви скористалися функцією автоматичної купівлі квитка, повернути зарезервовані гроші також можливо. Для цього потрібно заповнити й надіслати ось цю форму.

В обох випадках після підтвердження даних ваші кошти повернуться на картку протягом наступних 30 банківських (робочих) днів.

Фото: Укрзалізниця

Читати далі