Суспільство
Лісова служба США передала квадрокоптери для виявлення пожеж в зоні відчуження
У рамках співпраці між Державним агентством України з управління зоною відчуження та Лісовою службою США для держпідприємства «Північна Пуща» передали три квадроптери, що дозволять своєчасно виявляти осередки пожеж та ефективніше відстежувати процес гасіння.
Про це повідомили у пресслужбі Держагентства України з управління зоною відчуження.
Зазначається, що у тісній співпраці з Лісовою службою США у зоні відчуження за попередні роки уже було встановлено 5 камер відеоспостереження на вишках. За допомогою камер співробітники Північної Пущі можуть оперативніше реагувати на задимлення чи займання на території зони відчуження.
Читайте також: Селфі з дрона: як фотограф-мандрівник проводить майстер-класи для школярів
У попередні роки для пожежників зони відчуження також було передано:
- індивідуальні захисні костюми,
- шоломи,
- респіратори,
- мобільні пристрої для гасіння,
- пожежне обладнання,
- пожежні рукави.
Окрім того, було проведено тренінги з базової підготовки лісового пожежника, тактики гасіння пожежі, поведінки вогню, особистої безпеки, координації між наземними та авіаційними силами, основ управління у надзвичайних ситуаціях тощо.
Довідка
Лісова служба США здійснює свою діяльність в Україні з 2005 року в партнерстві з різними державними установами, відомствами та недержавними інституціями, сприяючи побудові спроможності з реагування на надзвичайні ситуації, зокрема щодо запобігання та ліквідації пожеж у природних екосистемах зони відчуження.
Читайте також: Закинуті атомні електростанції України, які можуть стати крутими артоб’єктами
Нагадаємо, у зоні відчуження ЧАЕС створять постійний волонтерський центр.
Також у Києві пропонують створити аеропорт для безпілотників.
Як ми повідомляли раніше, в Україні представили модернізований безпілотний комплекс «Кобра».
Головне фото: facebook.com/dazv.gov.ua.
Суспільство
Як допомагають родині
Коментарі
Суспільство
- перша частина проєкту — це проведення тренінгів з медіаграмотності для людей старшого віку. У навчанні беруть участь 10 осіб віком 60+. Після тренінгів вони стануть викладачами та надалі будуть проводити заняття з медіаграмотності для своїх однолітків! Знання майбутні тренери отримають завдяки партнерам ШоТам — експертам з незалежної аналітичної платформи «Вокс Україна». Учасники засвоять інформацію з курсів «Базові правила медіаграмотності», «Інструменти фактчекінгу» та «Правила перевірки медіа та інформації»;
- друга частина проєкту — це інформаційні відео, де спікерами, зокрема, стануть учасники тренінгів. У кожному з випусків вони будуть давати поради, як убезпечитися від шахраїв і фейків. Ось деякі теми наших відео: «Як не потрапити в пастку з фейковими соцвиплатами?», «Як по телефону відрізнити реального працівника банку від шахрая?», «Як розпізнати фейк?».
«Інформаційні відео з тренерами будемо поширювати в соціальних мережах ШоТаму та на майданчиках партнерської екосистеми – регіональні діджитальні медіа та телеканали. Завдяки цьому наші тренери отримають певний рівень впізнаваності та довіри від однолітків.
Ми плануємо укладати партнерства з Університетом третього віку, регіональними осередками та громадськими організаціями, які займаються освітою для людей старшого віку, щоб наші тренери мали змогу викладати основи медіаграмотності одноліткам по всій країні.
Цей проєкт експериментальний, але ми сподіваємося, що завдяки ньому якомога більше наших бабусь і дідусів зможуть убезпечити себе від шахрайських схем та фейків», — зазначає співзасновник і головний редактор ШоТаму Сергій Колесніков.
«Ми створили цей проєкт для старшого покоління, адже це одна з найвразливіших категорій українців. Ми хочемо, щоб наші бабусі й дідусі без допомоги близьких могли розпізнати шахраїв в інтернеті, месенджерах, соцмережах, і в час, коли російські фейки розповсюджуються зі швидкістю світла, навчилися перевіряти інформацію та відрізняти правдиві новини від брехні», — говорить продюсерка проєкту Юлія Ужва.
Коментарі
Суспільство
Що вдалося зробити
- 565 медичних закладів відновлено повністю.
- 370 об’єктів зазнали часткових відновлювальних робіт.
Де відновлення наймасштабніше
- Миколаївській;
- Дніпропетровській;
- Київській;
- Харківській;
- Херсонській;
- Чернігівській.
Коментарі