

Суспільство
Leopard 2 вже в Україні. Польща першою передала Україні сучасні танки
Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Польща відправила в Україну перші танки Leopard 2, вони вже прибули до країни.
Про це повідомив міністр оборони Маріуш Блащак під час засідання ради безпеки.
#NaŻywo | Wystąpienie Prezydenta Andrzeja Dudy otwierające posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego [Sygnał udostępniony przez TVP INFO] https://t.co/XY1igGKKhP
— Kancelaria Prezydenta (@prezydentpl) February 24, 2023
Інформацію про передачу танків напередодні також підтвердив речник уряду Польщі Пйотр Мюллер у твіттері.
Читайте також: Фортеця Бахмут, підбиті флагмани та вільний Херсон. 15 головних досягнень ЗСУ за рік повномасштабної війни
«Перші Leopard з Польщі прибули до наших сусідів з України. Сьогоднішній візит прем’єра має поміркований характер для безпеки України і Європи. Одночасно ми реалізовуємо наступні постачання і замовлення для польської армії. Дбаємо про безпеку Польщі», – зазначив речник.
Pierwsze Leopardy z Polski trafiły do naszych sąsiadów z Ukrainy. Dzisiejsza wizyta premiera @MorawieckiM ma wymierny charakter dla bezpieczeństwa Ukrainy i Europy.
— Piotr Müller (@PiotrMuller) February 24, 2023
Równolegle realizujemy kolejne dostawy i zamówienia dla polskiej armii. Dbamy o bezpieczeństwo Polski.
Про танки Leopard 2
Leopard 2 оснащений 120-міліметровою гладкоствольною гарматою виробництва Rheinmetall, як у танка M1 Abrams. Її боєзапас складає 27 снарядів, у кормі башти є ще 15 додаткових снарядів. «Леопарди» здатні влучати в цілі на відстані у 2 км. Також танк оснащений двома кулеметами. Німецькі, швейцарські та голландські моделі використовують різні типи цієї зброї. На борту Leopard 2 є 4750 патронів до кулеметів.

Танк здатний розганятися до 68 км/год. Машина має реверсний хід на швидкості 31 км/год. Повний розворот на місці може здійснити за 10 секунд. Leopard 2 форсує водні перешкоди глибиною до 4 м за допомогою шноркеля або глибиною 1,2 м без підготовки. Також танк здатний перебиратися через перешкоди висотою до 1 м.
Передісторія
20 cічня під час зустрічі на авіабазі «Рамштайн» країни-партнери обговорювали передачу Україні німецьких танків Leopard 2. Єдиною країною, що не підтримала цю пропозицію, стала Німеччина. Це спровокувало акцію протесту під Бундестагом. Її гасло – «Звільніть леопардів!» – швидко вийшло за межі Німеччини та перетворилося на міжнародний флешмоб із закликом якомога швидше передати танки Україні.
Через 5 днів, 25 січня, стало відомо, що Німеччина погодила передачу Україні 14 танків Leopard 2 і дозволила реекспорт іншим країнам. Це рішення розблокувало постачання сучасних німецьких танків до України.
Нагадаємо, Україна наприкінці цього тижня також отримає від Франції легкі танки AMX-10 RC.
Раніше ми повідомляли, що українські танкісти розпочали навчання на німецьких танках Leopard 2.
Фото: з відкритих джерел.

Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
На Рівненщині радіомеханік Віктор Стасюк виготовляє прилади нічного бачення для автомобілів ЗСУ.
Про це повідомили на фейсбук-сторінці Рівненської обласної військової адміністрації.
Перші 10 виробів вже передали на фронт. Їх випробували наші військові.
Майстер допомагає українським захисникам із 2014 року. Після повномасштабного вторгнення включився у процес допомоги ще активніше. Чоловік виготовляв павербанки з використаних електронних сигарет, з акумуляторів від ноутбуків, майстрував буржуйки, робив ліхтарі.
А коли дізнався, що захисники потребують прилади нічного бачення, взявся за них.
Дивіться відео: Дружина військового шиє спорядження для захисників
Використовує для цього автомобільні монітори, аналогові камери, акумуляторні батареї та інші комплектуючі. І його вироби пройшли випробування.
«Хлопці на передовій їздять на завдання і в темну пору доби. Це доволі складно. Адже увімкнути фари, щоб освітити дорогу, не можуть, – небезпечно, бо їх помітять здалеку. Тому потрібен інший спосіб. А ось прилад нічного бачення дозволяє їхати в темряві. Звичайно, не на великій швидкості, але дорогу при цьому видно», -— пояснює Віктор Стасюк.
Читайте також: Не «село», а простір для можливостей. Як змінити громаду своїми руками? Три приклади з Бобрицької ТГ на Черкащині
Військовим розробка сподобалася. Ті, хто спробував прилад в роботі, просять ще. Тож майстер працює над новою партією.
Нагадаємо, на Прикарпатті коваль виготовив дзвони із гільз самохідної артустановки «Піон».
Окрім того, волонтери виготовляють меблі з ящиків від снарядів.
Фото: facebook.com/AFUkraine.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Дорожники оновлюють у Чернівецькій області трасу до пункту пропуску з Румунією «Шепіт – Ізвоареле Сучевей».
Про це повідомили у Державному агентстві відновлення та розвитку інфраструктури України.
За інформацією, дорожня техніка працює на 2-кілометровій ділянці автошляху Т-26-01 «Чернівці – Вашківці – Путила – КПП “Руська”» з під’їздом до КПП «Шепіт» у високогір’ї буковинських Карпат.
Реконструкція під’їзної дороги створить можливість відновлення роботи КПП «Шепіт» після його модернізації.
Зазначається, що реконструкція дороги у високогір’ї – складний багатоетапний процес. Дорога буде розширена, відповідатиме сучасним параметрам навантаженням. Буде облаштована належна інфраструктура, щоб проїзд транспорту і рух пішоходів був комфортний та безпечний. Запорукою цього є ремонт 2 мостів, де зараз працює спецтехніка.
Читайте також: Відновили знищений бізнес і виходять на ринок США. Кейс українського бренду свічок WOOD MOOD
На об’єкті вже фінішувало перевлаштування освітлення дороги, двох водопропускних труб і двох приймальних колодязів.

Реконструкція здійснюється за міжнародним проєктом «Покращення транспортної інфраструктури у транскордонному регіоні Чернівці – Сучава (Шепіт – Ізвоареле Сучевей)» у рамках Спільної операційної програми Румунія-Україна 2014-2020.
Нагадаємо, на Буковині облаштовують 120-метровий тимчасовий міст, переданий з Норвегії.
Фото: facebook.com/agency.for.restoration.
Суспільство

Підтримай ШоТам
ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.
Безпілотний військовий літак Bayraktar KIZILELMA успішно перевірив ідентифікаційну систему на середній висоті.
Про це повідомив у твітері співвласник компанії Baykar Сельчук Байрактар.
Винищувач «Байрактар» здійснив свій третій політ у навчально-випробувальному центрі AKINCI.
«Bayraktar KIZILELMA успішно завершив випробування системи ідентифікації середньої висоти. Це був третій тест, який ми проводили», – зазначив технічний директор компанії Baykar.
Відомо, що безпілотний винищувач Bayraktar Kızılelma оснащений турбореактивним двигуном АІ-25ТЛТ українського виробництва.
Дивіться відео: Бойова медикиня із Нової Зеландії служить на передовій в Україні
Нагадаємо, у лютому 2022 року Україна і Туреччина підписали угоду про спільне виробництво безпілотників. Згодом стало відомо, що що турецька компанія побудує в Україні не просто завод, а дослідницький центр.
На початку серпня 2022 року стало відомо, що виробник «Байрактарів» зареєстрував компанію в Україні та придбав ділянку для зведення майбутнього центру.
Згодом представили концепт українського заводу з виробництва дронів Bayraktar.
Фото: скриншот із відео.