Суспільство
Львів прикрасять 6 нових муралів
У Львові стіни новобудов прикрасять творами мистецтва. Про це повідомили у міській раді.
Де прикрасять будівлі?
Мурали створять на фасадах сучасних будівель, з метою популяризації відомих постатей культури та мистецтва Львова, знакових історичних подій, покращення візуального сприйняття уніфікованих житлових будівель, споруд та комплексів, зведених у 70−90-х роках минулого століття, та новобудов, формування покращеного сприйняття архітектурного довкілля та його творчої візуальної інтерпретації.
«Виникла ідея створювати мурали на фасадах нових будинків. Ідея скерована у 2 напрямки. Перший — тісно співпрацювати із забудовниками, що будують багатоповерхівки у різних районах міста і можуть наносити на їх фасади зображення відомих постатей чи події в різних техніках монументального мистецтва. Другий — наносити такі зображення вже на існуючі будівлі, які потребують кращого естетичного вигляду. Тут ми вже вибрали 6 будівель у кожному з районів, на яких зобразять такі твори мистецтва. Плануємо відкрити перший мурал в кінці квітня», — розповіла керівниця управління культури ЛМР Христина Береговська.
Що планують зобразити
Першими обрали 6 особистостей, які будуть зображені на будинках 6 районів Львова, де вони жили-творили-працювали: Олена Степанів, Юрій Вербицький, Василь Сліпак, Захер Мазох, Борис Возницький та Дебора Фогель. Попередні ескізи, приклади таких зображень можна побачити за посиланням: https://prezi.com/view/XRj8Dk2f9WWxCDjdW4tV/
Управління культури ЛМР подасть управлінню архітектури та урбаністики перелік імен відомих постатей міста Львова та знакових історичних подій для можливості розміщення творів мистецтва (стінопису, мозаїки, вітражу, графіті, скульптури тощо) на фасадах новобудов, існуючих будівлях. Такі дії будуть узгоджуватись із управлінням охорони історичного середовища.
Районні адміністрації нададуть управлінню культури перелік існуючих будівель, на фасадах яких можливе розміщення творів мистецтва (стінопису, мозаїки, вітражу, графіті, скульптури тощо) за попереднім погодженням з власником (балансоутримувачем) будівель.
Фінансування таких робіт буде здійснюватись за рахунок коштів, передбачених у міському бюджеті м. Львова на реалізацію заходів програми «Львів 2020: Фокус на культуру» у рамках проєкту «Генії з мікрорайонів: шість районів, шість муралів, шість особистостей».
Суспільство
Історія Тетяни Кунденко
Весілля, що стало символом віри в майбутнє
Коментарі
Суспільство
Про відбудову
Що планують зробити?
- кабінети лікарів;
- приміщення для щеплень;
- зону реабілітації.
Коментарі
Суспільство
Біотехнологиня та вчителька пішли зі своїх робіт, щоби розвивати прифронтове Запоріжжя. А тепер попри обстріли навчають молодь урбаністики, а жінок — робототехніки. Повну історію героїнь ми розказали на ютуб-каналі ШоТам.
Історія героїнь випуску
Світлана Мамай готувала дітей до успішного складання ЗНО у приватній школі. Та її цілі змінилися, коли на Запоріжжя полетіли ракети, а на околицях точилися бої. Тоді одразу зупинили навчання, а Світлана бачила себе лише у волонтерстві.
«Усе було досить сумбурно — невідомо, що далі. Розгублені діти, розгублена певною мірою я, втрата соціальних напрацювань, які в мене були. Тобто те, що в мене було важливим у викладанні — взаємодія з людьми, це енергетика, яку ти можеш отримувати, — воно повністю зникло», — поділилася культурна менеджерка ГО «Молодь Онлайн» Світлана Мамай.
Читайте також: Підприємець із Вінниці відкрив енергонезалежну реберню на воді (ВІДЕО)
У волонтерському штабі вона зустріла Анастасію Торянік, яка полишила роботу в біотехнологічній кампанії, аби надавати гуманітарну допомогу. Світлана та Анастасія спрацювалися і скоро опікувалися волонтерськими групами.
Та невдовзі ГО, яка координувала штаб, припинила роботу. Колежанки опинилися перед вибором: повертатися до звичних справ чи повністю йти в активізм. Тож вони долучилися до ГО «Молодь Онлайн», якій саме бракувало лідерок.
Тепер Анастасія організовує навчання для молоді Запоріжжя, а Світлана займається урбаністикою.
Про те, як активістки розвивають громадське життя у власному місті, дивіться повне відео на ютуб-каналі ШоТам. Це відео створили завдяки підтримці Уряду Канади в межах проєкту «Голос жінок і лідерство Україна», що впроваджує Український Жіночий Фонд.
Раніше ми писали, як режисерка відкрила власну кіностудію: 17 років до мрії (ВІДЕО).
Фото: ютуб-канал ШоТам
Коментарі