Суспільство
Кизиловий сад на Запоріжжі потрапив до Книги рекордів
У селищі Нове на Запоріжжі зареєстрували рекорд України – «Найбільший кизиловий сад, вирощений за органічною технологією».
Про це повідомила у фейсбуці представниця Книги рекордів України Лана Вєтрова.
За її словами, величезна площа саду, що займає 14 га, може претендувати і на світовий рекорд, адже за попередніми даними, сад нараховує 11,5 тис. дерев кизилу.
Власники саду – сучасне сімейне підприємство – родина Ольшанських, які заснували його ще в 2013 році. З того часу родина цілеспрямовано працює над тим, щоб вирощена ними продукція відповідала найвищій якості й аутентичності традицій.
Читайте також: Від парамедика до бізнесвумен. Як ветеранка війни створила власну справу на сушениках
Щороку екологічність урожаю Ольшанські підтверджують за всіма вимогами Органік-Стандарту.
Унікальність саду
Відзначається, що нині родину Ольшанських визнано першими національними виробниками екологічно чистої та якісної продукції з кизилу.
Відзначимо, що це перший в Україні органічний кизиловий сад. Фермери регулярно шукають бізнес-ніші, і найчастіше знаходять їх у плодоовочівництві.
Читайте також: Врятувати Карпатського буйвола. Як працює перша та найбільша буйволина ферма на Закарпатті
Підприємець знайшов розплідник в Криму, звідки привіз понад 10 тисяч саджанців. З цієї першої посадки було втрачено майже 30% насаджень. Пізніше доля звела Сергія Ольшанського із «мамою українського кизилу» — селекціонеркою Світланою Кліменко. Вона створила близько 30 сортів кизилу. Майже вся колекція селекціонерки — 24 сорти — посаджена в саду Ольшанського.
Коло продуктів переробки кизилу від ТМ Famberry з саду Ольшанського вражає креативністю. Можна придбати чаї з кизилу для холодного та гарячого приготування, джем, пюре, соус до м’яса та навіть компот у скляній тарі. В основі майже всіх продуктів Famberry — кизилове пюре. Для його виробництва господарство придбало спеціальну машину швейцарського виробництва. Підприємство має власну камеру заморозки і сховище об’ємом 10 тонн.
Нагадаємо, в Україні обрали найбільший гарбуз-рекордсмен.
Усі фото: Agravery.com; Лана Вєтрова.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі