Економіка і бізнес
Китайська компанія планує збудувати на Донбасі вітропарк за 1 млрд доларів
Китайська компанія PowerChina планує будувати в Україні велику вітрову електростанцію потужністю 800 МВт і вартістю щонайменше мільярд доларів. Про це повідомляє пресслужба WindFarm, пише Громадське.
Зазначається, що 30 жовтня уже уклали відповідний контракт з українською компанією WindFarm.
«Реалізація проєкту демонструє абсолютно новий і вигідний державі підхід у розвитку вітроенергетичного сектора — продаж виробленої електроенергії на ринку електричної енергії без “зеленого” тарифу», — зазначають у WindFarm.
Де будуватимуть вітропарк?
Вартість проєкту — щонайменше $1 млрд, що робить його найбільшим серед вітрових електростанцій в Україні. Її планують розташувати на території Мангушського і Нікольського районів Донецької області. Коли збудують енергостанцію, не повідомляють, але обіцяють у «найкоротші терміни».
Очільник правління Української вітроенергетичної асоціації (УВЕА) Андрій Конченко зазначив, що цей проєкт, який готували близько року, стане найбільшим наземним вітропарком в Європі.
Хто будує
PowerChina — одна з найбільших будівельних компаній Китаю (входить у сотню найбільших компаній країни і в 500 найбільших компаній світу). Вона спеціалізується на проєктуванні та будівництві енергетичних і транспортних об’єктів. Зокрема, в активі компанії — будівництво найбільшої у світі електростанції «Три ущелини» потужністю 22,5 ГВт.
Українська WindFarm займається вітровою енергетикою. Вона розробила вітроенергетичних проєктів загальною потужністю 1.3 ГВт, з яких успішно ввели в експлуатацію понад 400 МВт.
Читайте також: На Сумщині інвестують 1 млрд євро в вітропарк з виробництвом водню
Що таке «зелений тариф»?
Зелені тарифи — це тарифи, за якими держава виплачує власникам сонячних та вітроелектростанцій кошти за їхню електроенергію Такі тарифи є вищими за ринкову вартість електрики для того, аби стимулювати розвиток альтернативної енергетики в Україні. Високий розмір таких тарифів призвів до того, що сама електроенергія для споживачів також є дорожчою.
Фото: energy.com.ua
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі