Колонки
Китай блокує експорт дронів. Чому для України це бомба уповільненої дії?

Якщо й раніше купівля дронів DJI була справжнім квестом, то тепер він став набагато складнішим. Ситуація критична – Китай блокує експорт товарів подвійного призначення не тільки для України, як це було раніше, а й взагалі для всіх. Офіційної інформації щодо заборони постачання дронів немає, натомість є конкретні дії від виробника. Ми спілкуємося з великими українськими фондами, які теж стикнулися з цією проблемою.
Експорт безпілотників майже припинився після поїздки китайського лідера Сі Цзіньпіна до росії та зустрічі з путіним. США посилює санкції проти компанії DJI, а дилери в Європі отримали квоти з мізерними кількостями – до 30 штук на місяць
🇨🇳 Невідомо, про що саме домовилися очільники держав, але, схоже, що Китай готовий підтримувати агресора, публічно цього не визнаючи. Як повідомляє The New York Times, від початку повномасштабної війни Китай продав росії дронів на понад 12 млн доларів.
Кількість доступних «мавіків» обмежена, ціни на них стрімко зростають, а можливості дістати безпілотники, навпаки, скорочуються. І це катастрофа.
Зокрема, управління контролю за іноземними активами Міністерства фінансів США повідомило, що компанія Aeromotus, яка базується в ОАЕ, експортувала продукцію DJI у росію з початку повномасштабної війни, і назвало її «офіційним дилером» виробника. У DJI заявили, що вони не постачають дрони для використання на війні, а також що Aeromotus більше не є їхнім офіційним дилером.
Як би там не було, ми бачимо, що кількість доступних «мавіків» обмежена, ціни на них стрімко зростають, а можливості дістати безпілотники, навпаки, скорочуються. І це катастрофа, адже через відсутність дронів на фронті наші військові змушені йти в розвідку замість безпілотника. Часто це закінчується катуванням і загибеллю.
Блокування експорту дронів призведе до того, що ми бачитимемо в новинах ще більше злочинів, скоєних проти наших військових і цивільних. Світ вчергове висловить занепокоєння, але Україна потребує конкретних дій, і якомога швидше.
Який є вихід:
▪️ купівля залишків дронів по світу (стратегія на короткий період);
▪️ виготовлення власних FPV-дронів під різні задачі;
▪️ робота дипломатів для розблокування ситуації.
Варто пам’ятати, що дрони на фронті – це розхідний матеріал, що в умовах постійних бойових дій знищується під впливом роботи РЕБа, через погоду тощо. Вони необхідні для виживання нашим воїнам так само, як і бронежилети чи аптечки.
Їх системне надання захисникам допомагає без затримок робити розвідку та коригувати роботу важкої техніки. Втрата дорогого часу вартує на фронті життя і нашої території, яку складніше потім відвойовувати.
Саме тому ми в благодійному фонді Хвиля’91 разом з Національною гвардією України розробляємо та виготовляємо ударні FPV-дрони, які вкрай важливі для оборони України. Реквізити для підтримки проєкту можна знайти за посиланням.
Колонки

Видавництво «Основи» готує до випуску оновлене видання фотокниги Олександра Бурлаки Balcony Chic, присвячене українським балконам. Книга, яка стала культовою для поціновувачів архітектури, отримає новий вигляд із доповненнями про реалії воєнного часу.
Про це повідомляє видавництво.
Що нового у Balcony Chic
Перевидання включатиме фотографії 2022–2024 років, які відображають трансформацію балконів під час війни. Серед знімків — зруйновані конструкції, встановлені сонячні панелі та системи Starlink, що стали символами адаптації та відновлення.

Коли чекати на книгу
Оновлене видання Balcony Chic зʼявиться у травні 2025 року. Вартість книги на етапі передзамовлення — 1190 гривень зі знижкою. Оформити замовлення можна вже зараз на сайті видавництва.
Читати також: Кияни можуть здати книги російською та отримати знижку на українські видання: як долучитися
Балкон як дзеркало часу
Олександр Бурлака за допомогою фотографій та текстів досліджує феномен балконів — від їхньої архітектурної функції до культурного та соціального значення. Видання, доповнене реаліями воєнного часу, відкриває нові грані сприйняття української архітектури.
Нагадаємо, що оскароносний режисер Мішель Азанавічус пише книжку про війну в Україні.
Фото: видавництво «Основи».
Колонки
Колонки

Статистика проєкту
