Економіка і бізнес
Київський Електронмаш приватизували за майже мільярд гривень
Майновий комплекс київського Електронмашу приватизували за 970 млн гривень – стартова ціна зросла у 14 разів.
Про це пише Економічна правда.
Аукціон проходив у три раунди. Змагання відбувалося між двома підприємствами: ТОВ Стрім Капітал та ТОВ Лортен Груп. Друга компанія перемогла з відривом у 1 копійку. Усього в аукціоні брали участь 22 учасники.
Про Електронмаш
Електронмаш був створений у 1965 році, завод досяг свого піку розвитку у 1980-х завдяки виготовленню електронно-обчислювальних машин. Завод розташований у Києві на вул. Кільцева дорога, 4 – неподалік станції метро Житомирської.
Завод у 80-ті намагався догнати і перегнати США, а тому копіював діяльність американської IBM – і був лише на 2-3 роки позаду.
Наразі з 10 тисяч працівників на підприємстві залишилося 140, а підприємство обросло боргами та втратило основний вид діяльності. За останні пів року збиток Електронмашу становив 2,4 млн грн, а у 2020 році – 10,9 млн грн.
Читайте також: «Big city life? Мене драйвують Чернівці». Як молодь з усього світу відкриває для себе Україну
За приватизаційними умовами новий власник повинен погасити борги підприємства. Поточні борги становлять 924,5 млн грн, а прострочена кредиторська заборгованість – 11,9 млн грн. Зокрема – 5,4 млн грн заборгованості з зарплати та 3,3 млн грн – податків із зарплати.
Також новий власник повинен не допустити звільнення працівників протягом 6 місяців від дати переходу права власності, а також дотримуватися вимог природоохоронного законодавства щодо користування базою відпочинку, яка входить до складу ЄМК.
Крім того Лортен Груп повинно утримувати захисні споруди цивільного захисту у готовності до використання за призначенням власним коштом.
Кому дістався Електронмаш?
Переможець аукціону, що готовий віддати за завод 970 млн грн – ТОВ Лортен Груп. Про компанію відомо мало: за даними Youcontrol, статутний капітал становить всього лише 100 грн, а заснована вона 3 роки тому.
Основною діяльністю компанії є купівля та продаж власного нерухомого майна. За адресою у реєстрах знаходить іншу компанію, центр дезінсекції Екосепт. Керівник, засновник і бенефіціар – Олег Піченевський. Згідно з реєстрами, на нього зареєстрована лише ця компанія, більше нічого про нього не відомо.
Також ТОВ мала видалених бенефіціарів: Ольгу Чубенко та Юрія Богомаза. Обидва значилися бенефіціарами до 28 жовтня, тобто за два тижні до аукціону. На ідентичні імена зареєстровано 1160 та 560 компаній відповідно. Майже всі – у Києві.
На копійку було випереджено ТОВ Стрім Капітал, яке посіло друге місце. Якщо Лортен Груп відмовиться від укладання угоди, таке право перейде саме до другої найбільшої пропозиції ціни.
Нагадаємо, у Києві відкрили найбільший в Україні ТРЦ Respublika Park.
Фото: epravda.com.ua.
Економіка і бізнес
Як долучитися до «Зеленої пʼятниці»
Товари з вигодою
- ґаджети Apple — 10%;
- побутова техніка — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- енергоощадні товари — 10% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard;
- квитки в театри, кінотеатри та на концерти — 10% кешбеку;
- МСС краса та здоровʼя — 8% кешбеку при оплаті з кредитного ліміту картками «Універсальна» та преміальною від Mastercard.
Про програму лояльності «Привіт»
Коментарі
Економіка і бізнес
Головні теми конференції
- енергонезалежність та покращення української інфраструктури;
- інновації в теплотехніці;
- нові підходи до енергоефективного будівництва;
- підтримка локального виробництва.
Енергетичний сектор і держава
Про «Теплоенергетичний кластер України»
Коментарі
Економіка і бізнес
Що змінилося?
- автоматичні двері;
- ліфт для зручності пересування;
- місця для людей на кріслах колісних;
- тактильна плитка;
- таблички шрифтом Брайля;
- безбар’єрні вбиральні.
Нові можливості для відвідувачів
- 11 терміналів самообслуговування;
- касу;
- експрес-вікно.
Коментарі