

Суспільство
Київські хірурги вперше в Україні провели немовляті унікальну операцію на грудній клітці
Хірурги київського «Охматдиту» вперше в Україні провели унікальну операцію на грудній клітці немовляті, у якого при народженні діагностували рідкісний синдром – асфіктична торакальна дистрофія.
Про це повідомили в лікарні.
Такий діагноз трапляється вкрай рідко, в однієї дитини на 130 тисяч новонароджених. Досі такі операції проводили лише в декількох провідних клініках США, Великої Британії та Італії.
Діти з таким синдромом народжуються з маленькою грудною кліткою, яка має дзвіноподібну форму та обмежує роботу легень. Це не дає дитині нормально дихати. Природний перебіг дуже важкий, особливо якщо симптоматика розвивається у дітей до 1 року. Зазвичай маленькі пацієнти помирають від дихальної недостатності, повторних пневмоній або стають залежними від апаратів штучного дихання, повідомили у лікарні.
Читайте також: Не бійтеся афішувати допомогу, або Навіщо бізнесу будувати позитивний імідж під час війни
Спосіб порятунку таких дітей у 1995 році запропонував американський хірург Терренс Девіс, який назвав його латеральною торакальною експансією. Ця операція дозволяє послідовно збільшити обʼєм обох половин грудної клітки.
Коли одномісячне немовля з таким діагнозом госпіталізували до «Охматдиту», спеціалісти лікарні вперше в Україні вирішили застосувати запропонований підхід.
«Суть операції полягає в тому, що послідовно пересікаються шість ребер в шахматному порядку, а потім зʼєднуються спеціальними металевими конструкціями таким чином, що з довгих сегментів двох ребер робиться одне вдвічі довше ребро. За рахунок цього збільшується обʼєм грудної клітки», – пояснив хірург, професор Євген Руденко.
Хлопчика оперували у два етапи: у півтора місяця – на правому боці, у два з половиною місяця – на лівому. Зараз у маляти вже загоїлися післяопераційні рани, дитина тренується самостійно дихати, за даними обстеження обʼєм грудної клітки збільшився. Це дає надію, що маленький пацієнт зможе почати самостійно дихати.
Про Охматдит
Охматдит — це найбільша дитяча лікарня в Україні. Заклад розміщений у Києві та надає спеціалізовану висококваліфіковану медичну допомогу. За результатами акредитації в 2008 році лікарня підтвердила вищу категорію. Щорічно в стаціонарі на 620 лікарняних ліжках проходять лікування до 18 тисяч дітей. Також близько 20 тисяч отримують невідкладну допомогу в травматологічному пункті лікарні.
Нагадаємо, в Охматдиті відкрили першу в Україні дитячу лабораторію сну.
Також в Охматдиті провели унікальну операцію на мозку, під час якої пацієнтка була у свідомості.
Фото: НДСЛ Охматдит/фейсбук.
Суспільство

У Києві знайшли собаку, який урятував свого господаря Олексія під час обвалу під’їзду 17 червня. У той день пес Річард злякався удару ракети та змусив хлопця бігти за ним. Завдяки цьому Олексій покинув місце, де обвалився його під’їзд.
Про це повідомила Катерина Лісова, бабуся хлопця.
Як розповіла жінка у фейсбуці, її онук поїхав на пошуки чотирилапого у Київ, до місця свого зруйнованого житла. Разом із собою Олексій взяв і молодшого брата. Хлопці домовилися розділитися для пошуків Річі.
Поки брати їхали в район, де загубився чотирилапий, бабусі Катерині небайдужі надіслали фото собаки, схожого на Річарда.
«Скинула знімок Олексію, і він, побачивши його, відразу з радістю закричав: «Мі-і-і-й!..». Тож відразу побігли удвох з братом у напрямку гаражного кооперативу «Ветеран» на Берестейській», — переповідає Катерина Лісова. Жінка зауважила, що це досить далеко від місця зникнення Річарда.
Читайте також: У Києві серед завалів після ракетного обстрілу знайшли живого котика (ФОТО)
Того ж вечора Олексій разом зі своїм другом-рятівником поїхали до мами в Коростень. Там на них чекала вся родина.
«Це саме той момент, коли навіть гіркі думки про втрату житла відступили на задній план. І це, напевно, зрозуміло. Інакше б не відгукнулось стільки людей на цю дивовижну подію. В українців є щось особливе в їхньому характері: на фоні стількох втрат, жертв вони не перестають бути Людьми. В будь-якій ситуації», — описує Катерина вдячність тим, хто відгукнувся на прохання допомоги у пошуках.
Нагадуємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка Катерини Лісової
Суспільство

«Суспільне мовлення» спільно з «Гуманітарним фондом Сергія Притули» передали обладнання для груп гуманітарного розмінування Державної спеціальної служби транспорту (ДССТ). Кошти на техніку зібрали під час трансляції Національного відбору на Євробачення 2025.
Про це повідомляє «Суспільне мовлення».
У лютому глядачі Нацвідбору під час прямої трансляції фіналу та повтору зібрали на благодійність 3 028 051,50 гривень. Як звітували в «Гуманітарному фонді Сергія Притули», на цю суму закупили:
- 1 пікап Mitsubishi L200,
- 9 Старлінків,
- 10 підривних машинок «Вихор»,
- 10 мавіків
- наземний роботизований комплекс ZMIY.
Читайте також: У Львові розпочали підготовку пілотів БпЛА для перехоплення ворожих дронів, зокрема «Шахедів»
Наразі бойову техніку вже передали підрозділам Державної спеціальної служби транспорту. Такий збір під час Нацвідбору «Суспільне» спільно з «Фондом Сергія Притули» проводять вже вдруге. Минулоріч 2,3 мільйона гривень скерували на міношукачі й машини для дистанційного підриву.
«Ми надзвичайно вдячні за те, що вже вдруге Суспільне надає нам майданчик для збору коштів протягом Нацвідбору. Два роки поспіль ми збираємо кошти на надважливе — розмінування нашої країни», — зазначив Сергій Притула.

Нагадуємо, що в ЗСУ допустили до експлуатації FPV-дрон «Світловод» з оптоволоконним керуванням.
Фото: «Cуспільне мовлення»
Суспільство

На місці ракетного обстрілу в Києві, який стався 17 червня, рятувальники й комунальники виявили живого котика, який провів кілька днів під уламками.
Про це повідомили в «ДТЕК Київські електромережі».
Тварину помітили рятувальники серед зруйнованого фасаду — вона була в кутку, обгоріла й мала ознаки сильного стресу. Кішка змогла вибратися з-під завалів і втекла до найближчих руїн. Ймовірно, у неї пошкоджений хвіст, проте лапи та основні життєві функції у нормі.
Читайте також: Хочете допомогти, але не можете взяти додому? Ось як підтримати хвостиків у притулках
Рятувальники спробували напоїти й оглянути котика, але він не дозволив наблизитися — тварина втекла в сторону вулиці.
Пізніше Анна Герез в інстаграмі повідомила, що цю кішку вже знайшли та допомагають їй.

Нагадаємо, що у Львові рятувальники ДСНС витягли кошеня, що впало у вузьку трубу.
Фото обкладинки: фейсбук-сторінка «ДТЕК Київські електромережі»