Суспільство
Київські «хрущовки» перебудують у багатоповерхівки: що планується
П’ятиповерхові будинки, які будувалися в Києві у 1960-1990-х роках, хочуть модернізувати до 2040 року або ж віддати на перебудову інвесторам. Про розповів начальник комунальної організації «Інститут Генерального плану м. Києва» Сергій Борневицький, передає Громадське.
Що робити мешканцям “хрущовок”?
Як зазначається, мешканців на період будівництва відселятимуть, а згодом — даватимуть їм квартири у нових будівлях.
“Близько 1,5 тисячі гектарів території зайнято так званими «хрущовками». Ці об’єкти вичерпали свій ресурс або знаходяться на грані вичерпання ресурсу. Методика переселення дуже проста: або санація, реконструкція та утеплення будівель з надбудовою одного-двох поверхів. Або відселення мешканців, знесення будівель і на їхньому місці будівництва у тому ж мікрорайоні будинків підвищеної поверховості. Мешканцям «хрущовок» передаватимуть у власність нові квартири із більшим коефіцієнтом, наприклад, площі”, — заявив Сергій Борневицький.
Читайте також: Першу енергоефективну лікарню відкриють у Києві: яка вона
Змінити законодавство
Потрібно також змінити законодавство. Адже щоб побудувати на місці «хрущовки» новий будинок за описаним сценарієм, інвестору зараз треба дозвіл усіх мешканців, що є майже неможливим.
«Зокрема, є й економічні перешкоди: інвесторам невигідно перебудовувати «хрущовки», поки у Києві є вільні ділянки під забудову. Аналізуючи резерви території міста, ми розуміємо, що вільні ділянки для інвесторів уже фактично вичерпані. Зараз інвестори активно освоюють занедбані промислові зони, але вже за декілька років вони підійдуть до питання відселення і це буде вигідно», — пояснив начальник комунальної організації «Інститут Генерального плану м. Києва».
Також Сергій Борневицький додав, що завданням генплану є позначити перспективні території, а на його основі вже згодом розробляють концепцію комплексної реновації.
Суспільство
На дорозі Т-10-05 Іванків — /М-07/ тривають роботи з відновлення мосту через річку Тетерів, що зазнав серйозних пошкоджень під час бойових дій.
Про це повідомив начальник Служби відновлення і розвитку інфраструктури у Київській області Руслан Ничік.
Стан і хід робіт
Міст завдовжки 300 метрів постраждав внаслідок обстрілів: одна залізобетонна прогонова будова зруйнована повністю, решта — частково.
На сьогодні вже виконано:
- демонтаж зруйнованих прогонових будов і залізобетонних плит;
- розбір одного з прогонів;
- зняття асфальтобетонного покриття на проїзній частині;
- демонтаж металевих перил та бетонних тротуарів.
Паралельно облаштовують технологічний майданчик для подальших робіт.
Читати також: У Львові відновили будинок, пошкоджений через російський обстріл (ФОТО)
Після відновлення споруда матиме такі характеристики:
- довжина: 309,4 м;
- прогонові будови: сталезалізобетонні конструкції для підвищення надійності;
- покриття: асфальтобетон на проїзній частині, тротуари з метилметакрилатів;
- безпека: бар’єрне і перильне огородження, освітлення.
Відновлення мосту здійснюється в межах пілотного проєкту з реконструкції шести мостів у Київській області за підтримки UK Export Finance (UKEF). На трьох об’єктах роботи вже завершені.
Фото: фейсбук Руслана Ничіка.
Коментарі
Суспільство
Львівська міська рада пропонує мешканцям екологічно утилізувати новорічні ялинки, передавши їх у притулок «Домівка врятованих тварин».
Про це повідомляє Львівська міська рада.
У притулку перебувають понад 100 кіз, для яких ялинки. Там пояснюють: деревця не лише радують тварин, а й допомагають зекономити на кормі. Важливо, щоб ялинки не мали прикрас чи декору, що можуть зашкодити тваринам: дротиків, дощику, блискіток тощо.
Читати також: КиївЗоо отримав 18 тонн професійного корму від європейських зоопарків
Як і коли приносити ялинки
Притулок приймає дерева щодня з 10:00 до 18:00 за адресою: вулиця Олекси Довбуша, 24.
Нагадаємо, що в Україні створюють єдиний реєстр домашніх тварин.
Фото: Львівської міської ради.
Коментарі
Суспільство
Марина Кондратенко
керівниця ГО «Жінки Лебединщини»
Коментарі