Технології
Кияни зможуть контролювати продавців через телефони
Жителів столиці масово «озброять» мобільними додатками, які допоможуть зробити усвідомлений вибір при покупках. Про це інформує Вечірній Київ.
Що відомо про додаток?
Мобільний додаток — це спільний проєкт Мінекономрозвитку та німецьких розробників, які створили масовий доступ до величезної кількості нормативно-правових актів. У лічені хвилини кияни зможуть отримати необхідні дані як про товар, так і про його продавця.
Як це працюватиме?
“Додаток буде повідомляти споживачам ключову інформацію: фіскальний чек, маркування товару, інструкцію користувача тощо. Цей інструмент буде в кишені кожного українця, який володіє смартфоном”, — розповів представник Мінекономрозвитку.
Допомога в усвідомленому виборі покупки — це тільки одна з функцій майбутнього мобільного додатка. У програми буде ще одна функція — здійснення нагляду над недобросовісними продавцями.
Щоб швидко розібратися з недобросовісними виробниками, потрібно буде сфотографувати продукцію (разом з назвою суб’єкта господарювання) та вислати її до відповідних органів, які здійснюють контроль.
Читайте також: В Україні створюють додаток для зв’язку пасічників з аграріями
Для чого це потрібно?
Мобільний додаток сприятиме очищенню ринка від продукції, яка не відповідає вимогам законодавства. Порушення прав споживачів вилізуть боком для підприємців: у таких випадках кияни можуть заробляти на нечесних продавцях.
Сьогодні в Україні існує сім державних органів, які проводять нагляд за дотриманням правил торгівлі суб’єктами господарювання.
З появою мобільного застосування все відбуватиметься автоматично: додаток в онлайн-режимі переадресує скаргу споживача до органу, якій контролює дану продукцію. Оперативно поінформовані інспектори реагуватимуть на всі порушення і зможуть швидко застосовувати санкції до недобросовісних продавців.
Нагадаємо, українці створили Телеграм-бота, що об’єднує всі підписки на канали в єдину стрічку.
Технології
Коментарі
Технології
Кому доступна послуга
- злоякісні новоутворення;
- хвороби крові та кровотворних органів;
- туберкульоз;
- втрата кінцівок;
- стан після трансплантації органів;
- вроджені порушення;
- хвороби печінки.
Що змінюється
Коментарі
Технології
Чому це важливо
Що пропонує серіал
- як спілкуватися мовою безбар’єрності;
- чому інклюзивність важлива для комунікації;
- як розкривати проблеми різних соціальних груп;
- як говорити про людей із досвідом війни коректно.
Коментарі