Суспільство
Киян запрошують на гастрономічний фестиваль крафтових виробників True&Local
19 і 20 червня 2021 року в Києві у дворику Villa Verde на вул. Кирилівська, 102 відбудеться фестиваль крафтових виробників True&Local від «Лавки Традицій».
Про це ШоТам повідомили організатори.
Гості події зможуть познайомитися з локальними українськими фермерами і ремісниками, скуштувати їхню продукцію у зеленому садку серед шумного міста
Фермерський та ремісничий маркет
30 фермерів і крафтових виробників не лише пригощатимуть сирами, м’ясом, соусами та спеціями, а й поділяться історіями їхнього створення. А продукти, що сподобаються найбільше, можна придбати.
Крім їжі та напоїв, на True&Local будуть предмети домашнього затишку від українських ремісників — кераміка, текстиль, свічки ручної роботи. А ферма Villa Verde представить окремий корнер зі свіжими квітами.
Фудкорт локальної продукції
На True&Local #8 працюватиме фудкорт. На ньому варто скуштувати сосиски та реберця BBQ від українських артизанів Savin Product і «Димне м’ясо від Тараса», сир халумі на грилі від майстерні «Чізарня», равлики у соусах з української равликової ферми.
Для веганів підготували хумус і снеки з льону, а також сендвічі від Orang+utan. На десерт — морозиво від Honey, кава від FEELtrd, авторські лимонади та комбучі від Eat Easy. І звісно, лінійка натуральних сидрів Berryland та локальні й природні вина.
Читайте також: «Здорова їжа — здорові родини». Як біопрепарати від БТУ-ЦЕНТР безпечно позбавлять овочі від шкідників
Що послухати й відвідати?
- У присутності гостей розріжуть дві розкішні голови супервитриманого українського сиру для дегустації та розкажуть, що таке традиційні шовдра, мацик, каврук.
- Любителям ритуалів – чайні церемонії від травника у 4 поколінні з медовим пейрінгом.
- Лекторій і чуттєвий досвід «Стежка відчуттів» від Slow Food Ukraine, щоб навчитися помічати найтонші відтінки, пробувати, вивчати і смакувати як їжу, так і життя в цілому.
- Лекцію з дегустацією сирів від формаж’є Романа Хаєцького, аби дізнатися більше про різні види сиру, їхню історію, як подавати, з чим парувати та як зберігати.
- Суботню вечерю з шефами проєкту «ТОПОТ» та недільний бранч, присвячений темі Food Waste, якщо хочете спробувати щось виняткове. Долучитися до цих двох подій можна за окремими квитками.
- Для дітей — музей овочів «Картата Потата».
Купувати фермерські продукти та розраховуватися на фудкорті можна Mastercard — у такому разі гарантована знижка 10%. Вхід на обидва дні фестивалю безкоштовний.
Довідка про «Лавку Традицій»
«Лавка Традицій» — проєкт «Сільпо» з підтримки та розвитку українських фермерів і крафтових виробників.
Мета проєкту — показати, що Україна багата на гастрономічні традиції, підтримати виробників, які створюють натуральні смачні продукти, використовуючи традиційні національні рецепти та експериментуючи.
Читайте також: Про кіз, трактори і городи: вісім українських сільських блогерів
«Лавка Традицій» працює з 2011 року і, крім розширення точок продажу для маленьких виробників, регулярно проводить фестивалі локальної гастрономії True&Local, розвиває місцевий туризм — влаштовує для гостей «Агромандри» — подорожі на ферми крафтових виробників. А для фудпідприємців-початківців працює освітній проєкт «Фудпросвіта».
Нагадаємо, стартував онлайн-ярмарок «Смакові легенди Полтавщини».
Як ми повідомляли раніше, дослідниця української кухні відновила рецепт десертів із фіалок
Суспільство
- Запорізької;
- Дніпропетровської;
- Донецької;
- Сумської;
- Херсонської.
Підтримка ВПО на Київщині
Коментарі
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі