Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Освіта

Киян запрошують долучитися до Всеукраїнського радіодиктанту національної єдності

Опубліковано

25 жовтня о 11:00 розпочнеться Всеукраїнський радіодиктант національної єдності. Як повідомили у Київській міській державній адміністрації, цього року авторкою тексту стала українська письменниця та есеїстка Оксана Забужко.

Про це повідомляє Суспільне.

Що потрібно знати про цьогорічний радіодиктант

  • Тема тексту — «Магія голосу». Читатиме текст Павло Вишебаба — письменник, музикант, екоактивіст і військовий, який пішов захищати Україну після початку повномасштабного вторгнення.
  • Де писати: Ви можете писати диктант вдома або в будь-якому зручному місці.

Текст радіодиктанту транслюватимуть на всіх платформах Суспільного: 

Читати також: На Київщині запустять модернізований інклюзивний електропоїзд із зарядками (ФОТО)

Як надіслати роботу

  • Паперові листи: Надсилайте за адресою 01001 м. Київ, вул. Хрещатик, 26. Важливо, щоб на поштовому штемпелі дата була не пізніше 27 жовтня.
  • Електронні листи: Сфотографуйте або відскануйте свій текст і надішліть до 11:00 28 жовтня на адресу rd@suspilne.media. Після публікації тексту листи більше не прийматимуться.

Трохи історії

Традиція радіодиктанту народилася у 2000 році з метою єднання українців навколо рідної мови. Сьогодні це найбільший мовний флешмоб, що об’єднує українців у всьому світі.

Нагадаємо, що в Ірпені реконструюють Алею пам’яті захисників України.

Фото: Золотоноша.City.

Коментарі

Освіта

SpaceX-31 з проєктом українських школярів на борту стартувала у США

Опубліковано

На початку листопада з мису Канаверал, штат Флорида, стартувала ракета SpaceX-31. На її борту був експеримент українських школярів з Львівської області, присвячений дослідженню мікрогравітації.

Про це повідомило Міністерство освіти і науки України.

Участь у проєкті взяли учні Сколівського ЗЗСО І–III ступенів № 2 імені Стефанії Вітрук, які стали переможцями всеукраїнського конкурсу шкільних космічних експериментів SSEP (Student Spaceflight Experiments Program). Їх експеримент, під назвою «Одержання гідрогелів біомедичного призначення в умовах мікрогравітації», був реалізований за підтримки проєкту School To Go.

Читати також: Tesla допомогла лікарні на Миколаївщині стати енергонезалежною

Довідка

Програма SSEP — це комплексний проєкт з розвитку наукової та STEAM-освіти, що спрямований на підготовку нового покоління науковців та винахідників. Учасники конкурсу SSEP отримують унікальну можливість відправляти свої мінілабораторії для дослідження мікрогравітації на борту Міжнародної космічної станції (МКС) за допомогою корабля SpaceX Dragon. Це вже втретє, коли проєкт вихованців Малої академії наук України був відправлений у космос.

Нагадаємо, що українські розробники представили перші аналоги китайського дрона Mavic (ФОТО).

Фото: NASA.

Коментарі

Читати далі

Освіта

До кінця року на Київщині добудують ще два ліцеї

Опубліковано

На відновлення Красилівського та Катюжанського ліцеїв на Київщині буде спрямовано 1,25 мільйона доларів. Кошти були зібрані через платформу UNITED24. Роботи планують завершити до кінця року.

Міністерство освіти та науки повідомляє, що торік було зібрано ту саму суму для відновлення ліцею в селі Бузова. Паралельно з цим Київська обласна військова адміністрація звернулась з проханням направити кошти на відбудову інших закладів освіти. Тому гроші, зібрані через UNITED24, були перенаправлені на Красилівський та Катюжанський ліцеї.

Читати також: «Книгарня “Є”» та Vivat відкрили нові магазини в Олександрії та Луцьку (ФОТО)

Що вже зроблено?

В Красилівському ліцеї вже відремонтували дах, утеплили фасад і зробили інші зовнішні роботи. Зараз триває укладання тротуарної плитки, встановлюють фундаменти під вхідні групи та ліхтарі на стіни.

У Катюжанському ліцеї відновили фасад, утеплили його, облаштували відливи і цокольне приміщення. Залишилося завершити утеплення і оздоблення центрального входу.

Фото: МОН.

Коментарі

Читати далі

Освіта

В українських школах викладатимуть теми енергоефективності: як це реалізують

Опубліковано

Міністерство освіти і науки України інтегрує у шкільну програму новий проєкт «Уроки енергоефективності», аби поширити знання про свідоме використання енергоресурсів серед школярів.

Про це повідомили в МОН.

Мета проєкту

«”Уроки енергоефективності” — проєкт, який допоможе сформувати в учнівства звички енергозбереження і практичні навички раціонального споживання енергоресурсів, сприятиме розвитку культури свідомого енергоспоживання серед дітей та дорослих. Ми прагнемо, щоб енергоефективність стала спільною цінністю та відпрацьованою навичкою для протидії викликам, які створює ворог», — написали в міністерстві.

Проєкт стане частиною ініціативи щодо впровадження теми зеленої енергетики в освіту в межах реалізації проєкту «LEARN».

Читайте також: Міжнародні партнери відновлять 11 шкіл, які постраждали від війни

Як це реалізують

Програму будуть впроваджувати поступово у три етапи.

  1. Розроблення навчальних модулів та їхнє впровадження в навчальну програму. Інтеграція теми не передбачає створення додаткового навантаження, а пропонуватиме матеріали для відповідних тем програм, щоб актуалізувати їх. Також таку інтеграцію рекомендують до модельних навчальних програм «Пізнаємо природу», STEM, «Довкілля», «Технології», «Природничі науки», «Підприємництво на фінансова грамотність», «Економіка».
  2. Розроблення додаткових матеріалів й інструментів. Школам запропонують використати інтерактивні дидактичні ігри, відеоролики, презентації, сценарії для заходів поза уроками, зокрема в онлайн-форматі.
  3. Методологічна підтримка. Представники МОН організовуватимуть вебінари і навчальні сесії для представників місцевих управлінь освітою, закладів освіти, обласних ІППО та вчительства.

Проєкт реалізують у співпраці Міністерства освіти і науки України спільно зі Всеукраїнською благодійною організацією «Інститут місцевого розвитку» за підтримки Світового банку.

Нагадаємо, що Південна Корея допоможе відбудувати ліцей на Київщині: у 2022 році його зруйнували росіяни.

Фото обкладинки: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Шопочитати

Культура5 днів тому

Степ, аромат полину, запахи моря і гір — це проєкт «Yuşan-Зілля» про єдність культур українців і кримських татар 

У залі поволі згасає світло, простір наповнюють перші акорди. Український голос починає пісню, а в...

Суспільство2 тижні тому

Адаптивний одяг, інклюзивний посуд і дошки для нарізання: ці ініціативи полегшують життя людям з пораненнями

Нарізати овочі, поснідати улюбленими стравами, одягти штани — всі ці повсякденні справи стають справжніми викликами...

Суспільство2 тижні тому

«Чи я можу вам допомогти?»: це хлопці з соцмереж, які купують у бабусь квіти та роблять інші добрі справи

Ви точно бачили ці відео в соцмережах, коли хтось купує продукти для літньої жінки, скуповує...

Економіка і бізнес3 тижні тому

Українські пазли за мотивами Гаррі Поттера й не тільки: як бізнес із Харкова отримав ліцензію від Warner Bros.

Коли бізнес українських пазлів Woods Story тільки починався, Вікторія та Михайло все робили самі, адже...