Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Квір-кінофестиваль Sunny Bunny оголосив повну програму фільмів

Опубліковано

10 квітня була оголошена повна програма другого квір-кінофестивалю Sunny Bunny. Подія відбудеться у кінотеатрі “Жовтень” у Києві з 19 по 26 квітня 2024 року. Головною метою заходу є представлення глядачам широкого спектру сучасного кіно, присвяченого тематиці ЛГБТКІА+.

Про це повідомляє Лірум.

Абонементи та квитки на фестиваль Sunny Bunny – 2024 уже в продажу, придбати їх можна за посиланням

Фільм-відкриття

Дебютний фільм “Проблеміста” режисера Хуліо Торреса відкриє фестиваль. У цій стрічці актор і сценарист з “Saturday Night Live” не лише виконав роль режисера, але й відіграв головну роль. Серед інших акторів у фільмі знялися Тільда Свінтон, Ізабелла Росселліні, Ґрета Лі та репер RZA. Сюжет переосмислює концепцію “американської мрії”: дизайнер іграшок Алехандро прибуває до Нью-Йорка з Ель-Сальвадора, щоб здійснити свої мрії.

Документальне кіно

  • Національною прем’єрною документальною програми стане фільм “Транс-втікачі”, створений незалежною кінорежисеркою та активісткою ЛГБТКІА+ Жа Бабаєвою. Він описує життя трансгендерних активістів і біженців з України, які намагаються адаптуватися в Берліні під час російської агресії та геноциду в Україні. Фільм розповідає про Ганну і Кирила, чиї суперечки виникають через використання наративів про “поза політикою”.
Фото: кадр із фільму “Транс-втікачі
  • Документальний фільм “Життя — не змагання, але я перемагаю” від німецької режисерки Юлії Фур Ман отримав приз журі на Тижні критики у Венеції та був номінований на Queer Lion. Він розповідає про квір-атлеток, які створюють утопію, де ґендерні рамки спорту відсутні.
  • Ізраїльський документальний фільм “Табу: Амос Ґуттман” був показаний на різних кінофестивалях, включаючи Роттердам та Thessaloniki Documentary Film Festival. Він присвячений життю та творчості режисера квір-кіно Амоса Ґуттмана, який помер від СНІДу.
  • Документальний мюзикл “Засуджені” розповідає про життя квір-спільноти в’язниці Буенос-Айреса, де один з героїв формує рок-гурт. Фільм від Лоли Аріас був номінований на Teddy Award на Берлінале та отримав дві нагороди на Thessaloniki Documentary Film Festival.
  • Документальний фільм “Невідомий майстер: Спадок Джорджа Платта Лайнза” від Сема Шахіда, колишнього креативного директора Calvin Klein і відроджувача бренду Banana Republic, присвячений маловідомому фотографу Джорджу Платту Лайнзу, чий внесок у світ фотографії лише зараз починає отримувати належне визнання.
Фото: кадр із фільму “Невідомий майстер: Спадок Джорджа Платта Лайнза
  • Фільм “Шляхи бажань” від транскінорежисера Джульса Роскема переосмислює трансмаскулінну сексуальність та історію. Його було показано на фестивалі незалежного кіно Sundance, де він отримав нагороду “Срібний Александр” у секції молодого кіно на Thessaloniki Documentary Film Festival.
  • Документальний фільм “У пошуках ‘У пошуках Емі'” розповідає історію 12-річного хлопчика з Канзасу, який переживає вплив романтичної комедії 90-х років. Цей фільм, представлений на кінофестивалях у Лондоні та Клівленді, отримав нагороду на фестивалі квір-кіно Frameline у Сан-Франциско.
  • Фільм “AKOE/AMFI: Історія революції (*Просто спати на їхніх грудях)” отримав нагороду за кращий грецький фільм від глядачів Thessaloniki Documentary Film Festival. Він розповідає історію грецького гомосексуального визвольного руху A.K.O.E., заснованого наприкінці 1970-х років.

Читати також: Український митець Нікіта Тітов створив артпроєкт на підтримку українських дітей

Фільми програми “Квірчик

  • іспансько-німецький фільм про самотніх квір-підлітків, які шукають себе та своє місце у світі “Чотирнадцять” (Даніель Санчес Лопес); 
  • історія про перше кохання та пізнання себе під час літніх канікул “Водна небезпека” (Алешандер Давід); 
  • анімаційний фільм про дорослішання та прийняття себе “Прісноводні бджоли” (Емма Кануте).
Фото: кадр із фільму “Прісноводні бджоли

Програма Neighborqueer 

Програма зосереджена на фільмах з квір-тематикою, які походять із країн Східної та Центральної Європи.

  • Литовський фільм “Письменник” брав участь у Талліннському кінофестивалі “Темні ночі” та розповідає про двох друзів, які зустрічаються у Нью-Йорку після 30-річної розлуки.
  • Польська драма “Слон” стала одним із переможців фестивалю польського кіно у Ґдині та розповідає про перше кохання між двома молодими чоловіками. Один з героїв змушений замислитись, чи готовий він поставити свою свободу вище за сімейні зобов’язання.
  • Любовна драма “Повільно” від Марії Кавтарадзе була кандидатом від Литви на цьогорічній премії “Оскар” у категорії “Міжнародний фільм”. Крім того, Марія Кавтарадза отримала приз за режисуру на головному фестивалі незалежного кіно Sundance. Фільм досліджує рідкісну для світового кінематографа тему асексуальності.

Нагадаємо, що книги Жадана та Асєєва стали номінантами на премію американського ПЕНу.

Також ми повідомляли, що в Києві відбудеться концет оркестрів з Маріуполя та Донецька: де та коли.

Фото: кадр із фільму “За межею

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство3 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: