Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Квір-кінофестиваль Sunny Bunny оголосив повну програму фільмів

Опубліковано

10 квітня була оголошена повна програма другого квір-кінофестивалю Sunny Bunny. Подія відбудеться у кінотеатрі “Жовтень” у Києві з 19 по 26 квітня 2024 року. Головною метою заходу є представлення глядачам широкого спектру сучасного кіно, присвяченого тематиці ЛГБТКІА+.

Про це повідомляє Лірум.

Абонементи та квитки на фестиваль Sunny Bunny – 2024 уже в продажу, придбати їх можна за посиланням

Фільм-відкриття

Дебютний фільм “Проблеміста” режисера Хуліо Торреса відкриє фестиваль. У цій стрічці актор і сценарист з “Saturday Night Live” не лише виконав роль режисера, але й відіграв головну роль. Серед інших акторів у фільмі знялися Тільда Свінтон, Ізабелла Росселліні, Ґрета Лі та репер RZA. Сюжет переосмислює концепцію “американської мрії”: дизайнер іграшок Алехандро прибуває до Нью-Йорка з Ель-Сальвадора, щоб здійснити свої мрії.

Документальне кіно

  • Національною прем’єрною документальною програми стане фільм “Транс-втікачі”, створений незалежною кінорежисеркою та активісткою ЛГБТКІА+ Жа Бабаєвою. Він описує життя трансгендерних активістів і біженців з України, які намагаються адаптуватися в Берліні під час російської агресії та геноциду в Україні. Фільм розповідає про Ганну і Кирила, чиї суперечки виникають через використання наративів про “поза політикою”.
Фото: кадр із фільму “Транс-втікачі
  • Документальний фільм “Життя — не змагання, але я перемагаю” від німецької режисерки Юлії Фур Ман отримав приз журі на Тижні критики у Венеції та був номінований на Queer Lion. Він розповідає про квір-атлеток, які створюють утопію, де ґендерні рамки спорту відсутні.
  • Ізраїльський документальний фільм “Табу: Амос Ґуттман” був показаний на різних кінофестивалях, включаючи Роттердам та Thessaloniki Documentary Film Festival. Він присвячений життю та творчості режисера квір-кіно Амоса Ґуттмана, який помер від СНІДу.
  • Документальний мюзикл “Засуджені” розповідає про життя квір-спільноти в’язниці Буенос-Айреса, де один з героїв формує рок-гурт. Фільм від Лоли Аріас був номінований на Teddy Award на Берлінале та отримав дві нагороди на Thessaloniki Documentary Film Festival.
  • Документальний фільм “Невідомий майстер: Спадок Джорджа Платта Лайнза” від Сема Шахіда, колишнього креативного директора Calvin Klein і відроджувача бренду Banana Republic, присвячений маловідомому фотографу Джорджу Платту Лайнзу, чий внесок у світ фотографії лише зараз починає отримувати належне визнання.
Фото: кадр із фільму “Невідомий майстер: Спадок Джорджа Платта Лайнза
  • Фільм “Шляхи бажань” від транскінорежисера Джульса Роскема переосмислює трансмаскулінну сексуальність та історію. Його було показано на фестивалі незалежного кіно Sundance, де він отримав нагороду “Срібний Александр” у секції молодого кіно на Thessaloniki Documentary Film Festival.
  • Документальний фільм “У пошуках ‘У пошуках Емі'” розповідає історію 12-річного хлопчика з Канзасу, який переживає вплив романтичної комедії 90-х років. Цей фільм, представлений на кінофестивалях у Лондоні та Клівленді, отримав нагороду на фестивалі квір-кіно Frameline у Сан-Франциско.
  • Фільм “AKOE/AMFI: Історія революції (*Просто спати на їхніх грудях)” отримав нагороду за кращий грецький фільм від глядачів Thessaloniki Documentary Film Festival. Він розповідає історію грецького гомосексуального визвольного руху A.K.O.E., заснованого наприкінці 1970-х років.

Читати також: Український митець Нікіта Тітов створив артпроєкт на підтримку українських дітей

Фільми програми “Квірчик

  • іспансько-німецький фільм про самотніх квір-підлітків, які шукають себе та своє місце у світі “Чотирнадцять” (Даніель Санчес Лопес); 
  • історія про перше кохання та пізнання себе під час літніх канікул “Водна небезпека” (Алешандер Давід); 
  • анімаційний фільм про дорослішання та прийняття себе “Прісноводні бджоли” (Емма Кануте).
Фото: кадр із фільму “Прісноводні бджоли

Програма Neighborqueer 

Програма зосереджена на фільмах з квір-тематикою, які походять із країн Східної та Центральної Європи.

  • Литовський фільм “Письменник” брав участь у Талліннському кінофестивалі “Темні ночі” та розповідає про двох друзів, які зустрічаються у Нью-Йорку після 30-річної розлуки.
  • Польська драма “Слон” стала одним із переможців фестивалю польського кіно у Ґдині та розповідає про перше кохання між двома молодими чоловіками. Один з героїв змушений замислитись, чи готовий він поставити свою свободу вище за сімейні зобов’язання.
  • Любовна драма “Повільно” від Марії Кавтарадзе була кандидатом від Литви на цьогорічній премії “Оскар” у категорії “Міжнародний фільм”. Крім того, Марія Кавтарадза отримала приз за режисуру на головному фестивалі незалежного кіно Sundance. Фільм досліджує рідкісну для світового кінематографа тему асексуальності.

Нагадаємо, що книги Жадана та Асєєва стали номінантами на премію американського ПЕНу.

Також ми повідомляли, що в Києві відбудеться концет оркестрів з Маріуполя та Донецька: де та коли.

Фото: кадр із фільму “За межею

Суспільство

Міноборони створить навчальний хаб для інформування населення про мінну безпеку

Опубліковано

В Україні для інформування населення про мінну небезпеку створять Міжнародний інформаційно-інноваційний навчальний хаб з питань гуманітарного розмінування.

Як повідомили в Міноборони, таку заяву зробили під час форуму «Особливості інформування населення про ризики, пов’язані з мінами та іншими вибухонебезпечними предметами».

За планом оборонного відомства, навчальний хаб стане основним центром впровадження інновацій щодо інформування про мінну небезпеку. Це стосується розробки навчальних програм, виробництва інформаційного та медіаконтенту, інтерактивних застосунків тощо.

На базі хабу збираються відкрити інноваційний музей гуманітарного розмінування. Облаштовуватимуть простір у Центрі гуманітарного розмінування при КабМіні.

Читайте також: €1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН

«Противник використовує сучасні боєприпаси, носії яких здатні доставити в усі куточки України кластерні боєприпаси, міни, інші небезпечні вражаючі елементи. Тому нам слід зосередити увагу на проведенні інформаційних заходів не лише на деокупованих територіях, а й по всій країні, та з різними верствами населення, починаючи зі школярів і закінчуючи посадовими особами органів виконавчої влади та місцевого самоврядування», — сказав начальник управління протимінної діяльності Олег Шуварський.

У Міноборони стверджують, що створення навчального простору посилить інформування та просвітницьку діяльність про небезпеку від вибухонебезпечних предметів. Наразі такі заходи проводять підрозділи розмінування Сил безпеки та оборони й оператори протимінної діяльності.

Нагадуємо, що Нідерланди виділяють 175 мільйонів євро на ППО та дрони для України.

Фото: сайт Міноборони

Читати далі

Суспільство

ГУР та МЗС евакуювали 31 українця з Ірану (ФОТО)

Опубліковано

Головне управління розвідки спільно з Міністерством закордонних справ евакуювали 31 українця з території Ісламської Республіки Іран, де США точково вдарили по ядерних об’єктах. Наразі ці 5 чоловіків, 12 жінок та 14 дітей прямують до Києва.

Про це повідомили в Головному управлінні розвідки Міноборони України.

Евакуацію провели 24 червня за дорученням президента Володимира Зеленського. За сприяння міжнародних партнерів з Ірану українців транзитом через територію Республіки Азербайджан перевезли до Республіки Молдова. Звідти евакуйовані попрямують до Києва.

«Увесь час в Тегерані ми почувалися зовсім незахищеними, адже жодного разу там не було попереджувальних сирен. До того ж зник Інтернет і ми взагалі не розуміли, що відбувається. Ми дуже вдячні українському консульству в Тегерані, що постійно тримало з нами зв’язок. Я знаю, що в Україні також війна, але наша країна не залишає людей напризволяще», — поділилиася евакуйована з Ірану пані Варвара з Київщини.

Як зазначили в ГУР, це був завершальний етап комплексної операції України в Ізраїлі та Ірані з порятунку українських громадян із зон підвищеної небезпеки.

Читайте також: ГУР та МЗС евакуювали з Ізраїля 133 українців (ВІДЕО)

«Коли почалися обстріли, це було страшніше навіть, ніж в Україні. Коли сказали, що є можливість виїхати, ми вирушили на північ країни, де збиралися українці з різних міст Ірану. Ми вдячні усім, хто доклав зусиль. Ми нарешті повертаємося в Україну», — розповідає Наталя.

У ГУР додали, що громадяни України, які перебувають на території Ісламської Республіки Іран і мають намір повернутися додому, можуть звертатися до Посольства України в Ірані за посиланням. Перевезеннями евакуйованих опікувалася авіакомпанія SkyUp.

Нагадуємо, що з російської в’язниці у Криму звільнили українського журналіста.

Фото: фейсбук-сторінка ГУР

Читати далі

Суспільство

У Києві облаштували безбар’єрний пішохідний перехід на раніше нерегульованому перехресті

Опубліковано

На проспекті Лісовому, що в Деснянському районі, між будинками 13 і 18 на місці нерегульованого пішохідного переходу встановили світлофорний об’єкт. У конструкції передбачили звуковий супровід для людей з порушеннями зору.

Про це повідомили у КМДА з посиланням на КП «Центр організації дорожнього руху».

Побудували об’єкт із урахуванням принципів безбар’єрності:

  • встановили сенсорні кнопки зі звуковим супроводом для людей з порушеннями зору;
  • облаштували тактильну навігацію;
  • зробили пониження бортового каменю для зручності маломобільних груп;
  • створили велопереїзд.

Читайте також: На станції метро «Вокзальна» у Києві встановлюють пандуси (ФОТО)

Як нагадують у «Центрі організації дорожнього руху», для безпечного переходу через проспект пішоходам потрібно піднести руку до сенсорної кнопки виклику зеленого світла. А для виклику звукового супроводу для людей з порушеннями зору знизу розміщена кругла кнопка зі стрілкою, що вказує напрямок для переходу.

У комунальному підприємстві зазначили, що це рішення має зробити перехід безпечнішим і зручнішим, насамперед для дітей, які йдуть до школи.

Нагадуємо, що в Києві врятували котика, який провів понад 10 годин під завалами після обстрілу (ФОТО).

Фото: сайт КМДА

Читати далі

Шопочитати