Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Квір-кінофестиваль Sunny Bunny оголосив повну програму фільмів

Опубліковано

10 квітня була оголошена повна програма другого квір-кінофестивалю Sunny Bunny. Подія відбудеться у кінотеатрі “Жовтень” у Києві з 19 по 26 квітня 2024 року. Головною метою заходу є представлення глядачам широкого спектру сучасного кіно, присвяченого тематиці ЛГБТКІА+.

Про це повідомляє Лірум.

Абонементи та квитки на фестиваль Sunny Bunny – 2024 уже в продажу, придбати їх можна за посиланням

Фільм-відкриття

Дебютний фільм “Проблеміста” режисера Хуліо Торреса відкриє фестиваль. У цій стрічці актор і сценарист з “Saturday Night Live” не лише виконав роль режисера, але й відіграв головну роль. Серед інших акторів у фільмі знялися Тільда Свінтон, Ізабелла Росселліні, Ґрета Лі та репер RZA. Сюжет переосмислює концепцію “американської мрії”: дизайнер іграшок Алехандро прибуває до Нью-Йорка з Ель-Сальвадора, щоб здійснити свої мрії.

Документальне кіно

  • Національною прем’єрною документальною програми стане фільм “Транс-втікачі”, створений незалежною кінорежисеркою та активісткою ЛГБТКІА+ Жа Бабаєвою. Він описує життя трансгендерних активістів і біженців з України, які намагаються адаптуватися в Берліні під час російської агресії та геноциду в Україні. Фільм розповідає про Ганну і Кирила, чиї суперечки виникають через використання наративів про “поза політикою”.
Фото: кадр із фільму “Транс-втікачі
  • Документальний фільм “Життя — не змагання, але я перемагаю” від німецької режисерки Юлії Фур Ман отримав приз журі на Тижні критики у Венеції та був номінований на Queer Lion. Він розповідає про квір-атлеток, які створюють утопію, де ґендерні рамки спорту відсутні.
  • Ізраїльський документальний фільм “Табу: Амос Ґуттман” був показаний на різних кінофестивалях, включаючи Роттердам та Thessaloniki Documentary Film Festival. Він присвячений життю та творчості режисера квір-кіно Амоса Ґуттмана, який помер від СНІДу.
  • Документальний мюзикл “Засуджені” розповідає про життя квір-спільноти в’язниці Буенос-Айреса, де один з героїв формує рок-гурт. Фільм від Лоли Аріас був номінований на Teddy Award на Берлінале та отримав дві нагороди на Thessaloniki Documentary Film Festival.
  • Документальний фільм “Невідомий майстер: Спадок Джорджа Платта Лайнза” від Сема Шахіда, колишнього креативного директора Calvin Klein і відроджувача бренду Banana Republic, присвячений маловідомому фотографу Джорджу Платту Лайнзу, чий внесок у світ фотографії лише зараз починає отримувати належне визнання.
Фото: кадр із фільму “Невідомий майстер: Спадок Джорджа Платта Лайнза
  • Фільм “Шляхи бажань” від транскінорежисера Джульса Роскема переосмислює трансмаскулінну сексуальність та історію. Його було показано на фестивалі незалежного кіно Sundance, де він отримав нагороду “Срібний Александр” у секції молодого кіно на Thessaloniki Documentary Film Festival.
  • Документальний фільм “У пошуках ‘У пошуках Емі'” розповідає історію 12-річного хлопчика з Канзасу, який переживає вплив романтичної комедії 90-х років. Цей фільм, представлений на кінофестивалях у Лондоні та Клівленді, отримав нагороду на фестивалі квір-кіно Frameline у Сан-Франциско.
  • Фільм “AKOE/AMFI: Історія революції (*Просто спати на їхніх грудях)” отримав нагороду за кращий грецький фільм від глядачів Thessaloniki Documentary Film Festival. Він розповідає історію грецького гомосексуального визвольного руху A.K.O.E., заснованого наприкінці 1970-х років.

Читати також: Український митець Нікіта Тітов створив артпроєкт на підтримку українських дітей

Фільми програми “Квірчик

  • іспансько-німецький фільм про самотніх квір-підлітків, які шукають себе та своє місце у світі “Чотирнадцять” (Даніель Санчес Лопес); 
  • історія про перше кохання та пізнання себе під час літніх канікул “Водна небезпека” (Алешандер Давід); 
  • анімаційний фільм про дорослішання та прийняття себе “Прісноводні бджоли” (Емма Кануте).
Фото: кадр із фільму “Прісноводні бджоли

Програма Neighborqueer 

Програма зосереджена на фільмах з квір-тематикою, які походять із країн Східної та Центральної Європи.

  • Литовський фільм “Письменник” брав участь у Талліннському кінофестивалі “Темні ночі” та розповідає про двох друзів, які зустрічаються у Нью-Йорку після 30-річної розлуки.
  • Польська драма “Слон” стала одним із переможців фестивалю польського кіно у Ґдині та розповідає про перше кохання між двома молодими чоловіками. Один з героїв змушений замислитись, чи готовий він поставити свою свободу вище за сімейні зобов’язання.
  • Любовна драма “Повільно” від Марії Кавтарадзе була кандидатом від Литви на цьогорічній премії “Оскар” у категорії “Міжнародний фільм”. Крім того, Марія Кавтарадза отримала приз за режисуру на головному фестивалі незалежного кіно Sundance. Фільм досліджує рідкісну для світового кінематографа тему асексуальності.

Нагадаємо, що книги Жадана та Асєєва стали номінантами на премію американського ПЕНу.

Також ми повідомляли, що в Києві відбудеться концет оркестрів з Маріуполя та Донецька: де та коли.

Фото: кадр із фільму “За межею

Суспільство

Латвія оголосила про новий пакет військової допомоги для України: що до нього ввійде

Опубліковано

Уряд Латвії схвалив передачу Україні нового пакету озброєння. До нього ввійдуть, зокрема, зенітні установки та безпілотники.

Про це заявила прем’єр-міністерка країни Евіка Сіліня в соцмережах.

Так, офіційна Рига передасть на потреби Сил оборони зенітні установки NBS (імовірно — Mantis) і тактичні безпілотні системи спостереження. За словами посадовиці, це допоможе Україні «покращити як протиповітряну оборону, так і розвідувальні можливості».

Читайте також: Дружина військового напекла та передала більше 3 тонн випічки на фронт

Кожною поставкою ми показуємо нашу підтримку народові України в боротьбі проти росії, яка є найбільшою загрозою для миру та безпеки у світі. Латвія виділяє 0,25% свого ВВП на рік на військову допомогу Україні. Ми продовжимо підтримувати Україну як на двосторонньому рівні, так і разом із нашими союзниками», — підкреслила прем’єрка Латвії.

Нагадаємо, Мінветеранів анонсувало запуск Е-посвідчення для ветеранів у “Дії”.

Фото: Мілітарний

Читати далі

Суспільство

144 мільйони за 7 днів: як українці купували облігації у “Дії”

Опубліковано

Українці за сім днів у застосунку “Дія” купили облігацій на 144 мільйони гривень. Облігації у застосунку “Дія” з’явилися тиждень тому під назвою “Бахчисарай” та “Макіївка”.

Про це повідомляє “Дія”.

“Підтримуйте країну, Сили оборони, задавайте тренди, а ще — обирайте назву для наступної військової облігації в Дії. Перейдіть у Твіттер Дії і напишіть назву міста, яким назвати наступну військову облігацію у Дії”, – повідомили у Дії.

Військові облігації в Дії названі на честь окупованих рідних міст. Загалом зараз доступні цінні папери:

  • Бахчисарай;
  • Керч;
  • Джанкой;
  • Євпаторія;
  • Макіївка;
  • Сімферополь;
  • Асканія Нова;
  • Ялта;
  • Залізний Порт;
  • Нова Каховка.

Читайте також: 10 благодійних ініціатив, які будуть корисними для жителів Харкова та області

Що таке облігації

Облігації — це цінні папери, які випускає держава. Як працює система:

  1. Ви купуєте облігації;
  2. Держава користується грошима;
  3. Повертає вам їх у визначений день із гарантованим прибутком.

Так українці вже придбали 4+ мільйона облігацій, а з уже виплачених заробили 94+ млн гривень. Гроші, які ви вкладаєте, працюють – вони перетворюються на амуніцію, техніку, медикаменти, зарплати медикам та військовим. Потреби фронту зростають – наша підтримка теж має рости.

Нагадаємо, Михайло Федоров повідомив, що військові облігації — це цінні папери й дієвий спосіб підтримати українську економіку та армію.

Фото: Дія

Читати далі

Суспільство

Литва планує спорудити школи-бомбосховища у 6 областях України

Опубліковано

Литовці планують побудувати нові школи-бомбосховища в 6 областях України — на Херсонщині, Одещині, Донеччині, Запоріжжі, Миколаївщині, Сумщині та Чернігівщині. Саме завдяки цій ініціативі відбудеться побудова нових шкіл-укриттів. За його словами, окрім 6 областей ще один такий об’єкт можуть спорудити на Харківщині.

Про це заявив голова литовської програми з відбудови України Co-create Future of Ukraine Артурас Жарновскіс в інтерв’ю «Укрінформу».

«У чому ідея? У деяких українських регіонах діти через повномасштабну війну не можуть ходити до шкіл. Це величезна проблема. А якщо пригадати ще й попередні ковідні обмеження, то виходить, що це вже четвертий шкільний рік, коли діти не ходять до шкіл», — каже Жарновскіс.

Читайте також: У столиці реставрують памʼятка архітектури «Літаюча тарілка»: вона збереже свою автентичність

За його словами, будівництво таких шкіл відбуватиметься «з нуля» — тобто в тих місцях, де раніше не було укриттів. У нових закладах передбачать і антирадіаційний захист.

«Вкотре повторюся: наша мета, аби діти могли повернутися до освітнього процесу з безпосереднім спілкуванням одне з одним і з учителями. А в інших умовах такі приміщення-бомбосховища можна буде використовувати по-різному: для спортивних, культурних занять, будь-якого дозвілля в позаурочний час», — запевняє литовський посадовець.

Жарновскіс також запевнив, що будівництво шкіл-бомбосховищ в Україні зможуть закінчити до кінця 2024 року.

Нагадаємо, раніше ми пояснювали, як стати оператором БПЛА.

Фото: Укрінформ

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство4 години тому

«Усе життя я жила з дискомфортом від того, що зі мною щось не так. Тепер мені стало легше»: історія Тоні, яка в 41 дізналася, що в неї аутизм

«Сьогодні день мого камінг-ауту. У мене аутизм», — написала одного дня Тоня на своїй сторінці...

Суспільство2 тижні тому

«Я просто хотіла, щоб якась мама плакала менше, ніж я»: як Вікторія Наумович змінює життя молоді з інвалідністю у своєму місті

«Настя народилася передчасно. Зовсім крихітна — 1 кілограм 100 грамів. Ми одразу розуміли, що будуть...

Суспільство3 тижні тому

Врятувати поліських коней: як на Київщині відновлюють українську породу та створюють простір автентичних ремесел

Маленький кінь, більше схожий на поні, невибагливий у їжі та лагідний. Саме такі тварини здавна...

Суспільство4 тижні тому

«Без цього бренду не було б мене». Як соціальний бізнес Ohra Home об’єднує матерів дітей з інвалідністю

У житті Юлії Бігун багато різних сфер: сім’я, робота в проєкті з гуманітарного розмінування України,...

РЕКЛАМА: