Суспільство
Куди піти на День Незалежності в Києві: фестивалі, мистецькі виставки та інші культурні події
Опубліковано
2 тижні тому
Цими вихідними Київ стане епіцентром святкування Дня Незалежності України. У місті відбудуться численні події, серед яких Гала-концерт у Національній опері з прем’єрами класичних опер та балетів, масштабна міжнародна виставка «Діти війни» на ВДНГ, а також виставки українських митців.
ШоТам розповідає, куди піти на День Незалежності в Києві.
Фестиваль «Про Українське» в Українському Домі
З 22 до 25 серпня в Українському Домі відбудеться фестиваль «Про Українське». Гості матимуть нагоду відвідати кінопокази, лекції, концерти, вистави, поетичні читання та зустрічі з культурними діячами. На фестивалі будуть представлені історичні кіноплакати від Довженко-центру, роботи сучасних художників, макети театральних вистав та обкладинки рідкісних платівок. Також працюватиме маркет дизайнерських робіт «Крам 33» та гастробар «КультМотив».
Учасники фестивалю: DakhTrio, ансамбль «Вільце», театр «Тіньова», Артистка Чуприненко. У кінопрограмі — підбірка українських короткометражок від KISFF та фільм «Вечір на Івана Купала» Юрія Іллєнка.
Вхід: від 250 грн.
Адреса: вул. Хрещатик, 2, Український Дім.
Коли: 23 серпня з 16:00, 24-25 серпня з 13:00.
Деталі можна дізнатися тут.
Фестиваль «Культура ЕТНО»
Фестиваль «Культура ЕТНО» запрошує зануритися в магію народної музики та танців. На вас чекають майстер-класи з народного співу, танців, та виготовлення традиційних інструментів. Відкрийте секрети створення мелодій із природних звуків та відчуйте силу культурних традицій. У творчому просторі V’YAVA ви зможете насолодитися композиціями народних ансамблів і дослідити глибини української культури.
Вартість: від 250 грн.
Адреса: ВДНГ, Академіка Глушкова, 1.
Коли: 23 серпня 18:00, 23-25 серпня з 14:00.
Посилання на подію тут.
Виставка «Еволюція покоління: відвертість та перспектива»
Напередодні Дня незалежності України у Національній бібліотеці для дітей відкрилася виставка робіт харківської художниці Юлії Бєляєвої та її дочок Ірини й Анастасії Тронь. Експозиція з 20 картин підкреслює незламність родини, яка пережила втрату дому. Серед робіт особливо виділяється картина 12-річної Анастасії «Незламне сузір’я», створена в бункері під час обстрілів Харкова.
Вхід: безкоштовно.
Коли: виставка триватиме до 20 вересня.
Адреса: вул. Януша Корчака, 60.
Детальніше про подію ми писали тут.
Виставка до Дня Незалежності
У Києві, в Центральному будинку художника, відкрилася виставка до Дня Незалежності, яка включає понад 300 робіт українських митців. Серед них – твори лауреатів Національної премії імені Тараса Шевченка, створені з 1991 року. Експозиція об’єднує різні стилі та техніки навколо патріотичної теми.
Коли: виставка триватиме до 15 вересня.
Адреса: НСХУ, Центральний Будинок художника, вул. Січових Стрільців, 1-5.
Детальніше про подію ми розповідали тут.
Виставка «Українське сонце Криму не погасне, ні…»
У Національному заповіднику «Софія Київська» відкриється виставка, присвячена історії Криму від 1954 року, коли Кримська область увійшла до складу УРСР. Експозиція досліджує збереження та реставрацію кримських пам’яток. Назва виставки взята з вірша Юрія Кириченка «Кримська фреска».
Коли: виставка триватиме до кінця жовтня.
Адреса: Національний заповідник «Софія Київська».
Детальніше про подію ми писали тут.
Читайте також: «Все буде UA»: Укрпошта випускає нову марку до Дня Незалежності України
Виставка «Children of War»
24 серпня на ВДНГ відкриється міжнародна експозиція «Children of War», що включає 325 фотографій українських дітей, що постраждали від війни. Проєкт ініційовано Софією Чконією та французьким митцем JR. Фотографії, зроблені Марисею Карпій та Сашею Мазуром, демонструють стійкість та силу дітей-переселенців.
Коли: 24 серпня, 12:00.
Адреса: ВДНГ.
Детальніше з подієї можна ознайомитися тут.
Маркет «Всі.Свої» до Дня Незалежності
На маркеті «Всі.Свої» понад 180 українських брендів запропонують одяг, взуття, аксесуари, декор та крафтові продукти. На святі буде патріотичний мерч, вироби з кераміки, дерева та текстилю.
24 серпня — кавер-вечір з Маргаритою Мелешко та Ярославом Джусем.
Вартість: безкоштовно.
Коли: 24-25 серпня з 10:00 до 20:00.
Адреса: D12, вул. Десятинна, 12.
Про маркет можна дізнатися більше за посиланням.
Спецпоказ фільму «Конотопська відьма»
25 серпня в кінотеатрі «Жовтень» відбудеться спецпоказ нашумілого українського фільму «Конотопська відьма» з участю акторів і сценариста. Ви зможете поспілкуватися зі сценаристом Ярославом Войцешеком та акторами Сергієм Сосновцевим, Артемом Сагітовим, Ярославом Шахторіним і Микитою Слободенюком. Після перегляду фільму відбудеться обговорення у форматі запитань і відповідей.
Вартість: 170 грн
Коли: 25 серпня о 15:55
Адреса: кінотеатр «Жовтень», вул. Костянтинівська, 26.
Квитки можна придбати тут.
Гала-концерт до Дня Незалежності
24 серпня на День Незалежності в Національній опері відбудеться гала-концерт, який презентує світову та українську оперну і балетну класику. У програмі — опера Джузеппе Верді «Трубадур», балет «Марна пересторога» Фредеріка Аштона, «Варіації Доніцетті» Джорджа Баланчина і «Воєнний реквієм» Бенджаміна Бріттена.
Вартість: від 600 грн.
Коли: 24 серпня.
Адреса: Національна опера України, вул. Володимирська, 50.
Деталі – тут.
Читайте також: Мобільний пункт LifeSavingTruck для донорства крові подорожує Україною. Київські донори можуть приєднатися до акції на Контрактовій площі 24 серпня.
Фото обкладинки: Freepik
Вам може сподобатися
-
У Києво-Печерській лаврі встановлять пам’ятник Івану Мазепі з «Курчем»: фото
-
8 сучасних укриттів, у яких діти залюбки продовжують навчання під час тривог
-
Киян запрошують на толоку для облаштування дзен-парку на Подолі: як долучитися
-
У Музеї війни відкриють виставку про Курщину та операцію ЗСУ
-
Літо закінчилося, а ви не встигли відпочити? Ось 9 місць, куди можна поїхати в Україні восени
-
У Києві відбудеться урбаністичний фестиваль: яка програма
Суспільство
Опубліковано
16 хв. тому07.09.2024
Уряд України ухвалив важливе рішення, яке має на меті масштабувати виробництво боєприпасів в країні та розширити внутрішній ринок вибухових речовин і детонаторів.
Про це повідомив міністр цифрової трансформації Михайло Федоров у своєму Telegram-каналі.
«Уряд дав старт українському ринку вибухових речовин та детонаторів», — зазначив Федоров.
За його словами, на сьогодні обсяги виробництва українських боєприпасів значною мірою залежать від імпорту вибухових речовин та детонаторів. Проте в Україні є власний потенціал для розвитку цієї галузі, і щоб реалізувати цей потенціал, потрібно створити найкращі умови для виробників.
Читати також: В Україні відкрили офіс протимінної діяльності ДСНС: які у нього функції
Раніше для запуску виробництва вибухових речовин компанії мали оформляти до 10 різних документів, що займало від 12 до 18 місяців. Наприклад, тільки на отримання ліцензії на управління відходами йшло до пів року, а дозвіл на здійснення операцій з відходами міг зайняти ще три місяці.
Водночас це сприятиме швидшому реагуванню на потреби фронту та розвитку оборонних потужностей України.
«Раніше такий же шлях відкриття ринку вже пройшли дрони, роботи, РЕБ, боєприпаси. І ми вже бачимо результати на полі бою», — підсумував міністр, нагадуючи про успішний досвід дерегуляції інших стратегічних галузей.
Нагадаємо, що українці запустили гру «Гуркіт на болотах», де можна спробувати себе в ролі оператора дрона.
Фото: Михайло Федоров.
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
2 години тому07.09.2024
Міністр внутрішніх справ України Ігор Клименко повідомив про відкриття офісу протимінної діяльності Державної служби України з надзвичайних ситуацій (ДСНС).
Про це повідомив Ігор Клименко, Міністр внутрішніх справ України.
Основні функції офісу
- Координація розмінування територій.
- Планування та моніторинг виконання завдань з розмінування.
- Сертифікація та контроль якості роботи операторів протимінної діяльності.
Читати також: Український інженер створив візуалізацію тривалості повітряних тривог в Україні: як це працює
Глава МВС також зазначив, що новий офіс сприятиме покращенню взаємодії з громадянами у сфері мінної безпеки та підвищить ефективність процесу розмінування. За останню добу сапери обстежили понад 200 га території та знищили майже 600 вибухонебезпечних предметів.
Нагадаємо, що Німеччина передасть Україні новий пакет військової допомоги: 77 танків Leopard 1A5 та 12 гаубиць PzH 2000.
Фото: ДСНС.
Коментарі
Суспільство
Опубліковано
3 години тому07.09.2024
Цьогоріч Міністерство освіти і науки України (МОН) надало школам можливість самостійно визначати дати та тривалість канікул, зважаючи на безпекову ситуацію в регіоні.
Водночас МОН опублікувало орієнтовні дати осінніх канікул на 2024 рік.
Ключові моменти
Початок і закінчення навчального року
Згідно з постановою Кабінету Міністрів України №841 від 23 липня 2024 року, навчальний рік розпочався 2 вересня 2024 року і триватиме до 30 червня 2025 року.
Орієнтовні дати канікул
- Осінні: 28 жовтня – 3 листопада 2024 року.
- Зимові: 30 грудня 2024 – 10 січня 2025 року.
- Весняні: 24 – 30 березня 2025 року.
- Літні: 30 червня – 31 серпня 2025 року.
Читати також: В Україні стартував проєкт із навчання жінок-водійок автобусів
Самостійне визначення канікул
Педагогічні ради навчальних закладів мають право самостійно вирішувати питання щодо структури та тривалості навчального року в межах затверджених урядом дат. Зокрема, вони визначають:
- Тривалість навчального тижня та дня.
- Тривалість занять і перерв між ними.
- Форми організації освітнього процесу.
Врахування потреб учнів
При визначенні структури навчального року школи повинні зважати на освітню програму, навчальне навантаження, вікові особливості учнів та їхній фізичний, психічний та інтелектуальний розвиток.
Підсумок
МОН пропонує орієнтовні дати канікул, але надає школам автономію в організації навчального процесу. Це дозволяє більш гнучко адаптувати графік навчання та відпочинку до потреб учнів і регіональних умов.
Нагадаємо, що МОН змінило терміни подання на держгрант на здобуття вищої освіти: до коли можна подати заявку.
Фото: Freepik.
Коментарі
РЕКЛАМА:
Шопочитати
Не чекали на зміни, а пропонували їх самі. Жителі цих громад взяли розвиток до своїх рук
Ці українці вміють перетворювати сміття на сакури та донати для ЗСУ. Вони не чекають рішень...
Ровесники незалежності: що про українську свободу говорять ті, хто виборює її просто зараз
Що таке «незалежність», водночас просто і складно пояснити. У цьому слові криються мільйони думок, людських...
«Ми виходимо за своїх». Ці люди організовують мирні акції на підтримку військовополонених у своїх містах
Станом на травень 2024 року в Україні зареєстровано 38 тисяч зниклих безвісти — і військових,...
Люди не вірять, що вони справді там працюють: це жінки у «чоловічих» професіях
Оксана за фахом перукарка, Анеліна — фельдшерка, а Марія має історичну освіту та до декрету...
РЕКЛАМА:
Коментарі