Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

КрАЗ презентував новий транспортний засіб (ФОТО)

Опубліковано

Український завод розширив лінійку транспортних засобів. Автокран вантажопідйомністю 50 тонн на базі шасі КрАЗ-7133Н4 з’явився у лінійці аналогічної спецтехніки КрАЗ. Про це повідомляється на сторінці підприємства у фейсбуці.

“Найпотужнішу в Україні автокранову установку із максимальною вантажопідйомністю 50 тонн уперше встановлено на чотиривісному безкапотному шасі КрАЗ-7133Н4 колісної формули 8×4, що оптимально слугує для монтажу установок промислового призначення, зокрема кранових надбудов, та експлуатації усіма видами доріг. Заводські фахівці здійснили монтаж вантажопідйомного обладнання та його налагодження”, – йдеться у повідомленні.

Основні характеристики

Технічні характеристики нового транспортного засобу: силова установка включає 430-сильний двигун Євро-5, агрегатований із механічною КЗП та однодисковим зчепленням нажимного типу. Тип приводу гальмівної системи — пневматичний від компресора двигуна, із системою ABS.

Кабіна безкапотної компоновки, з місцем для відпочинку, із високим рівнем комфорту, обладнана кондиціонером. У ній — функціональна панель приладів, рульовий механізм інтегрального типу з вбудованим гідропідсилювачем, регульована рульова колонка, електричні склопідіймачі.

Кранова надбудова включає п’ятисекційну телескопічну овоїдну стрілу довжиною 40 м, що має підвищену несучу здатність (вантажопідйомність 50 тонн). Довжина кранового гусачка — 10,0-17,0 м. Максимальний вантажний момент — 170 т*м. Кабіна машиніста — комфортна, з круговим склінням, що забезпечує видимість зони робіт при будь-якій довжині стріли та куту її нахилу. Система управління крановими операціями — стандартна, із приладами безпеки. У кабіні кранівника встановлено автономний обігрівач.

Читайте також: Український КрАЗ розробив універсальну майстерню для військових Південно-Східної Азії

Яке призначення?

Автокрани на базі шасі КрАЗ призначені для вантажно-розвантажувальних і монтажних робіт. «АвтоКрАЗ» пропонує своїм покупцям 25-, 32- , 40- та 50-тонні автокрани на базі своїх шасі різних колісних формул та компонувальних рішень. Серед фаворитів у споживачів також шасі КрАЗ-65053, КрАЗ-6322/63221, КрАЗ-6511. Автокрани на шасі КрАЗ мають ряд переваг: високі несучу здатність автомобільного шасі, прохідність, стійкість та надійність.

Зазначимо, що Кременчуцький автомобільний завод — один з найбільших в Європі виробників великовантажних автомобілів. Початком виробництва таких автомобілів вважається 1958 рік.

Технології

Українські розробники представили інноваційні системи лазерних симуляторів MILES

Опубліковано

Українська компанія U-Force презентувала передові системи лазерних симуляторів Multiple Integrated Laser Engagement System (MILES), які вже активно використовуються для навчання українських військових.

Про це повідомляє компанія розробників U-Force.

Тренажери з технологією MILES забезпечують значну економію ресурсів та підвищують рівень підготовки. Система використовує лазерні пристрої та приймачі, які кріпляться до зброї та тренувального спорядження військових, що дає можливість бійцям відпрацьовувати стрілецькі навички, тактичні маневри та штурмові дії.

Читати також: Brave1 залучив $200 000 на дрон для виявлення вибухонебезпечних предметів

Ефективність та економія

Тренажери MILES використовують програмне забезпечення з математичними моделями, що симулюють погодні умови, поведінку набоїв (рикошети та балістику). За даними інструкторів з підготовки особового складу, використання цих систем знижує ймовірність поранення військових у бою на 60-70%.

Крім стрілецької зброї, компанія U-Force розробила тренажери для навчання різних навичок, включаючи лазерні системи для бронетехніки, гранатометів, гранат, протипіхотних та протитанкових мін. Вартість використання цих систем дорівнює ціні використаної електроенергії, що допомагає заощаджувати справжні боєприпаси, які використовуються для навчання. Після таких тренувань військовим достатньо 1-2 рази попрактикуватися з реальною зброєю, щоб відточити свої навички.

Також компанія розробила лазерну систему для тренування пілотів ударних FPV-дронів, що додає ще більше можливостей для підготовки українських військових до різних бойових умов.

Нагадаємо, що українські розробники оголосили про створення новітньої зброї для ЗСУ з дальністю ураження до 1000 км.

Фото: U-Force.

Читати далі

Технології

В «Резерв+» додали актуальні дані про статус бронювання: як це працює

Опубліковано

У застосунку «Резерв+» зʼявилася можливість підвантажувати актуальні дані про бронювання до електронного військово-облікового документа. Послуга доступна лише для працівників критично важливих для держави підприємств і тих, які забезпечують потреби сил оборони.

Про це повідомляє Міністерство оборони.

Заброньовані громадяни отримуватимуть push-повідомлення про появу статусу бронювання в реєстрі військовозобов’язаних Оберіг. Щоб отримати актуальний статус після отримання сповіщення, необхідно:

  1. Натиснути на кнопку з трьома крапками на головному екрані.
  2. У спадному меню вибрати «Оновити документ».

Читати також: Чи будуть електронні повістки у «Резерв+»: відповідь Міноборони

«Працівникам критично важливих підприємств та ВПК більше не потрібно носити паперові документи про бронювання. Вони можуть показати інформацію у застосунку Резерв+ на смартфоні. Статус бронювання можна отримати легко, зручно та без жодних черг і паперової рутини», — зазначила заступниця міністра оборони України з питань цифрових трансформацій Катерина Черногоренко.

Електронне бронювання на порталі Дія запрацювало з 17 липня. Понад 55 тисяч співробітників критично важливих підприємств вже заброньовано онлайн.

«Резерв+» продовжує оновлюватись. Команда активно працює над новими функціями, зокрема автоматичними відстрочками для певних категорій громадян.

Нагадаємо, що за тиждень в «Дії» забронювали понад 55 тисяч працівників критично важливих підприємств.

Фото: «Резерв+».

Читати далі

Технології

Реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl перенесено: названі нові дати

Опубліковано

Розробники повідомили, що реліз гри S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl, який спочатку планували на 5 вересня, перенесено на 20 листопада 2024 року.

Про це повідомляють розробники.

Вони презентували новий трейлер гри та пояснили, що їм потрібні ще два місяці для виправлення «багів».

Читати також: На ВДНГ відкрили фан-зону: там можна подивитися Олімпійські Ігри 2024

Команда також анонсувала відео S.T.A.L.K.E.R. 2 Developer Deep Dive, яке вийде на медіамайданчиках Xbox 12 серпня. У цьому відео будуть інтерв’ю, нові відеоматеріали та повне проходження одного з квестів гри.

Про гру

Дії S.T.A.L.K.E.R. 2 відбуваються у зоні відчуження Чорнобильської АЕС. Гра поєднує елементи шутера, горора й імерсивного симулятора. Основний сюжет гри триває приблизно 40 годин і має варіантивність у проходженні, що призводить до чотирьох різних кінцівок.

GSC Game World обіцяє додаткові анонси влітку 2024 року, де буде представлено більше інформації про шутер.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chornobyl.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології2 тижні тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: