Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
Корисні солодощі топ-8 Корисні солодощі топ-8

Суспільство

Корисні ласощі: 8 українських брендів, від яких потече слинка

Опубліковано

Що може бути кращим за смачну їжу? Правильно! Смачна і корисна! Ми пропонуємо вам унікальні українські бренди, які виготовляють солодощі, нешкідливі для здоров’я і фігури. Життя без цукру може бути солодким, і наші вітчизняні виробники це доводять. Смачна і корисна їжа покращує настрій, імунітет, самопочуття. І, т-сс, викликає залежність! 

Інноваційне морозиво 

Бренд, який сміливо називає себе «інноваційним морозивом» — Space ICE. І не просто так. Адже тут виготовляють не лише смачне і корисне морозиво з натуральних продуктів, а й красиве. Нестандартний вигляд — візитівка бренду. Морозиво виготовляють за допомогою спеціальної форми багатокутника, тому зовнішньо його легко відрізнити з-поміж інших. 

Корисні солодощі та натуральне морозиво
Натуральне морозиво. Фото: instagram.com/spaceice.ua

Як повідомляють в компанії, тут не використовують дешевих порошків і домішок, а лише природні інгредієнти. Морозиво доступне в понад 40 точках продажу в Києві і у великих містах України: у Львові, Одесі, Харкові та інших.

Що спробувати?

  • Морозиво «Фісташка рікотта» — 110 грн;
  • Морозиво «Обліпиха юзу» — 90 грн;
  • Морозиво «Солена карамель» — 80 грн.


Фруктовий свіжий мармелад

Бренд кондитерів, які створюють з їх слів натуральний десерт з високоякісних продуктів — Небесний мармелад. Промислове виробництво мармеладу майже неможливе без хімічних добавок. Майже – бо «Небесний мармелад» є прикладом винятку. Виробник запевняє, що всі інгредієнти, які він використовує для виготовлення ласощів – натуральні. В складі продукту є пектин, фрукти, патока, цукор і лише натуральний барвник. В інстаграмі бренду є рубрика «знижка тижня», завдяки якій можна придбати продукцію за вигідною ціною -15%, також при купівлі від трьох тубусів є знижка 10%. А для постійних клієнтів також діють заохочувальні знижки. 

Корисні солодощі — це натуральний мармелад
Натуральний мармелад з фруктів. Фото: instagram.com/nebesniy_marmelad

Мармелад продається у спеціальних тубусах різних розмірів, від яких залежить вартість. Наприклад, міні тубус, вагою 80 грам коштує 25 грн, звичайний тубус з вагою 270 грам — 75 грн, великий тубус, вага якого 330 грам — 105 грн. 

Що спробувати?

  • Мармелад зі смаком чорниці — 75 грн/270 грам;;
  • Мармелад зі смаком малини — 75 грн/270 грам;
  • Мармелад зі смаком кокоса — 75 грн/270 грам.

Читайте також: Морозиво з квітів бузини чи з креветками: як львів’янин став джелатьєрі та відновлює сімейну справу

Ягоди з енергією літа та карамеллю

Gogodza — це справжні висушені лісові ягоди чи шматочки фруктів, залиті карамеллю. Власники бренду запевняють, що не використовують синтетичних барвників та хімічних обробок. Ягоди і фрукти висушують за оптимальної температури, що дозволяє їм зберігати всі корисні властивості. Льодяники продаються у герметичних упаковках, щоб зберегти свіжість після відправлення. В упаковці мікс смаків — чорниці, чорниці та ожини, малини та яблука, смородини тощо.

Корисні солодощі Gogodza
Солодощі з натуральних лісових ягід. Фото: instagram.com/gogodza.candy

Вартість дегустаційної упаковки з 8 льодяників — 95 грн, середньої упаковки з 16 льодяників — 180 грн, сімейної упаковки з 24 льодяників — 260 грн.  

Що спробувати?

  • Льодяник зі смаком чорниці
  • Льодяник зі смаком смородини
  • Льодяник зі смаком чорниці та ожини

Горіхові пасти, які зміцнюють імунітет

Бренд Nutes by endorfina виготовляє горіхові пасти з їх слів відбірних горіхів, насіння та кокосів. Виробник гарантує, що продукція не містить цукру чи підсилювачів смаку. Для того, щоб виготовити пасту, горіхи та насіння промиваються, замочуються, сушаться, перетираються, пакуються в баночки. Час, для виготовлення одного виду пасти — приблизно дві доби. Пасти виготовляють лише на замовлення, тому вони завжди свіжі та насичені.

Шоколадна паста з горіхами — корисні солодощі
Шоколадна паста. Фото: instagram.com/nutes_by_endorfina/

Систематично на сторінці бренду пропонуються знижки місяця на різні смаки паст. Також є різноманітні конкурси та подарунки для активних підписників.

Що спробувати?

  • Пасти з кеш’ю — 105 грн (100 грам), 210 грн (200 грам);
  • Арахісова паста — 35 грн (100 грам), 70 грн (200 грам);
  • Паста з бразильського горіху — 95 грн (100 грам), 185 грн (200 грам).

Грузинський бутік з автентичними ласощами

Перший в Україні бренд, який виготовляє справжню грузинську чурчхелу і інші солодощі без цукру — Mr.grapes. Кажуть, що дотримуються лише традиційних рецептів. Продукти підходять навіть веганам і мамам на грудному вигодовуванні, адже не містять цукру, лактози та глютену.

Грузинські солодщі — чурчхела від Mr.grapes
Грузинські солодощі. Фото: instagram.com/mr.grapes__

В спеціальній вакуумній упаковці чурчхела зберігається впродовж шести місяців. В асортименті давно вже не тільки чурчхела, а й шоколад, сушене манго, горіхові пасти, цукерки тощо.

Що спробувати?

  • Чурчхела «Асорті екзотичне» — 185 грн;
  • Сушене манго — 195 грн;
  • Чурчхела «Перекус» — 80 грн. 

Солодощі, від яких худнуть 

Шоколад та цукерки на основі горіхів та сухофруктів можуть бути не лише смачними, а й корисними! Це доводить Sugarfree Інжир своєю продукцією. В основі шоколаду, який випускає бренд, лежать лише два інгредієнти — какао терте і какао масло. 

Солодощі баунті, снікерс та рафаелло від Sugarfree Інжир
Корисні солодощі — баунті, снікерс та рафаелло. Фото: instagram.com/sugarfree.injir

Чудовою перевагою продукції є те, що тут представлено улюблені і добре впізнавані смаки ласощів — снікерс, баунті, рафаелло. В складі солодощів є мед. За активність у соціальних мережах можна виграти смачні подарунки. Наприклад, за відмітку на фото чи відгук у сторіз.

Що спробувати?

  • Халва «Соняшникова» — 27 грн/100 грам;
  • Батончик «Франческа» — 20 грн/20 грам;
  • Кокосова карамель — 75 грн/100 грам.

Читайте також: Готуємо на карантині. 5 смачних та простих страв від українських шеф-кухарів

Пастила та фріпси

Історія про те, як хобі може перерости у сімейну майстерню корисних і смачних солодощів. Надія — власниця бренду Pastila sweetbox і мама двох синів, з дитинства захоплювалась пастилою і різними способами її приготування. Як результат — власна справа, в асортименті якої понад 40 видів пастили, не менше 10 видів фруктових чіпсів та 5 видів фруктового чаю. Команда регулярно бере участь у різних фестивалях та виставках.

Українська пастила
Корисні солодощі — це пастила. Фото: instagram.com/pastila.sweetbox

Надія каже, що її продукція не містить цукру, підсолоджувачів і інших добавок. В складі пастили фрукти, ягоди, в деяких видах — горіхи, натуральні спеції, злаки.

Що спробувати?

  • Класичні види пастили (яблуко, яблуко+груша, +банан, +ківі…) — 95 грн;
  • Преміум серія (лаванда+яблуко, ананас+кокос+яблуко…) — 110 грн;
  • Фруктові чіпси мікс — 130 грн.

Все з власної пасіки

Окрім корисних смаколиків, бренд Liukkoria має пасіку, завдяки якій виготовляє мед та крем-мед з різноманітними смаками. Зараз команда має понад 200 вуликів, які перевозять в залежності від місця і часу цвітіння медоносів. А почалось все зі стареньких вуликів «лежаків», з якими незручно було працювати і які не приносили достатньо прибутку.

Де купити мед
Мед з горішками від Liukkoria. Фото: instagram.com/liukkoria

Завдяки кочовому способу ведення бджільництва, в асортименті представлені різні сорти меду. Серед продукції є арахісова паста, бонбоньєрки з медом, цукерками чи ягодами, різні сорти меду, бджолиний пилок і навіть ексклюзивні медові соти (будівлі для бджіл).

Що спробувати?

  • Смаколик «Горіховий мікс» — 90 грн;
  • Арахісова паста шоколадна — 35-80 грн;
  • Смаколик «Паста Амосова» — 120 грн.

Коментарі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

В Україні запустили акцію «2 000 подарунків до Нового року»: як здійснити мрію дитини

Опубліковано

15 листопада в Україні стартувала щорічна благодійна акція БФ «Твоя опора» «2 000 подарунків до Нового року», у межах якої кожен може здійснити мрію конкретної дитини, яка не може обійняти свого тата чи маму.

Про це повідомляють представники благодійного фонду.

Які діти отримають подарунки?

Це діти, які втратили батьків-Героїв, що захищали нашу країну, діти з родин військовослужбовців, діти з багатодітних сімей та родин опікунів, усиновлювачів, прийомних батьків, дитячих будинків сімейного типу. А ще — діти, які через складні життєві обставини були позбавлені батьківського піклування. 

Благодійну акцію «2 000 подарунків до Нового року» започаткував благодійний фонд «Твоя опора». Постійний партнер акції — компанія «Нова Пошта».

«Акція «2000 подарунків до Нового року» має на меті не просто зробити подарунок, а втілити мрію кожної дитини. Тому ми завчасно зібрали дитячі листи з новорічними мріями. А втілити ці мрії — може кожен із вас», — говорить засновниця  БФ «Твоя опора» Валерія Татарчук.

Читати також: У Полтаві відкрили новий центр психоемоційної підтримки для дітей і батьків

Про цьогорічну акцію

Цьогоріч свої листи із побажаннями до Святого Миколая та Санти надіслали 2000 дітей. Вони мріють про дуже прості речі: декоративну косметику; колонку, щоб слухати улюблену музику; кінетичний пісок; термос для чаю; розмальовку; теплий шарф. 

Ознайомитися зі всіма мріями та здійснити одну із них — можна на сайті БФ «Твоя опора». Всі подарунки доставить за свій рахунок у будь-яку точку України «Нова Пошта». 

З поваги до особистого життя та безпеки всіх дітей, які написали листи-побажання та чиї мрії опубліковані на сторінці акції, їх персональна інформація — прізвища, повна дата народження, місце перебування, фотографії чи будь-які діагнози — не висвітлюються у відкритому доступі.

Нагадаємо, що пошкоджений корпус «Охматдиту» підготували до зими: лікарня прийматиме на 15% більше пацієнтів (ФОТО).

Фото обкладинки: Freepik.

Коментарі

Читати далі