

Суспільство
Корисні ласощі: 8 українських брендів, від яких потече слинка
Що може бути кращим за смачну їжу? Правильно! Смачна і корисна! Ми пропонуємо вам унікальні українські бренди, які виготовляють солодощі, нешкідливі для здоров’я і фігури. Життя без цукру може бути солодким, і наші вітчизняні виробники це доводять. Смачна і корисна їжа покращує настрій, імунітет, самопочуття. І, т-сс, викликає залежність!
Інноваційне морозиво
Бренд, який сміливо називає себе «інноваційним морозивом» — Space ICE. І не просто так. Адже тут виготовляють не лише смачне і корисне морозиво з натуральних продуктів, а й красиве. Нестандартний вигляд — візитівка бренду. Морозиво виготовляють за допомогою спеціальної форми багатокутника, тому зовнішньо його легко відрізнити з-поміж інших.

Як повідомляють в компанії, тут не використовують дешевих порошків і домішок, а лише природні інгредієнти. Морозиво доступне в понад 40 точках продажу в Києві і у великих містах України: у Львові, Одесі, Харкові та інших.
Що спробувати?
- Морозиво «Фісташка рікотта» — 110 грн;
- Морозиво «Обліпиха юзу» — 90 грн;
- Морозиво «Солена карамель» — 80 грн.
Фруктовий свіжий мармелад
Бренд кондитерів, які створюють з їх слів натуральний десерт з високоякісних продуктів — Небесний мармелад. Промислове виробництво мармеладу майже неможливе без хімічних добавок. Майже – бо «Небесний мармелад» є прикладом винятку. Виробник запевняє, що всі інгредієнти, які він використовує для виготовлення ласощів – натуральні. В складі продукту є пектин, фрукти, патока, цукор і лише натуральний барвник. В інстаграмі бренду є рубрика «знижка тижня», завдяки якій можна придбати продукцію за вигідною ціною -15%, також при купівлі від трьох тубусів є знижка 10%. А для постійних клієнтів також діють заохочувальні знижки.

Мармелад продається у спеціальних тубусах різних розмірів, від яких залежить вартість. Наприклад, міні тубус, вагою 80 грам коштує 25 грн, звичайний тубус з вагою 270 грам — 75 грн, великий тубус, вага якого 330 грам — 105 грн.
Що спробувати?
- Мармелад зі смаком чорниці — 75 грн/270 грам;;
- Мармелад зі смаком малини — 75 грн/270 грам;
- Мармелад зі смаком кокоса — 75 грн/270 грам.
Читайте також: Морозиво з квітів бузини чи з креветками: як львів’янин став джелатьєрі та відновлює сімейну справу
Ягоди з енергією літа та карамеллю
Gogodza — це справжні висушені лісові ягоди чи шматочки фруктів, залиті карамеллю. Власники бренду запевняють, що не використовують синтетичних барвників та хімічних обробок. Ягоди і фрукти висушують за оптимальної температури, що дозволяє їм зберігати всі корисні властивості. Льодяники продаються у герметичних упаковках, щоб зберегти свіжість після відправлення. В упаковці мікс смаків — чорниці, чорниці та ожини, малини та яблука, смородини тощо.

Вартість дегустаційної упаковки з 8 льодяників — 95 грн, середньої упаковки з 16 льодяників — 180 грн, сімейної упаковки з 24 льодяників — 260 грн.
Що спробувати?
- Льодяник зі смаком чорниці
- Льодяник зі смаком смородини
- Льодяник зі смаком чорниці та ожини
Горіхові пасти, які зміцнюють імунітет
Бренд Nutes by endorfina виготовляє горіхові пасти з їх слів відбірних горіхів, насіння та кокосів. Виробник гарантує, що продукція не містить цукру чи підсилювачів смаку. Для того, щоб виготовити пасту, горіхи та насіння промиваються, замочуються, сушаться, перетираються, пакуються в баночки. Час, для виготовлення одного виду пасти — приблизно дві доби. Пасти виготовляють лише на замовлення, тому вони завжди свіжі та насичені.

Систематично на сторінці бренду пропонуються знижки місяця на різні смаки паст. Також є різноманітні конкурси та подарунки для активних підписників.
Що спробувати?
- Пасти з кеш’ю — 105 грн (100 грам), 210 грн (200 грам);
- Арахісова паста — 35 грн (100 грам), 70 грн (200 грам);
- Паста з бразильського горіху — 95 грн (100 грам), 185 грн (200 грам).
Грузинський бутік з автентичними ласощами
Перший в Україні бренд, який виготовляє справжню грузинську чурчхелу і інші солодощі без цукру — Mr.grapes. Кажуть, що дотримуються лише традиційних рецептів. Продукти підходять навіть веганам і мамам на грудному вигодовуванні, адже не містять цукру, лактози та глютену.

В спеціальній вакуумній упаковці чурчхела зберігається впродовж шести місяців. В асортименті давно вже не тільки чурчхела, а й шоколад, сушене манго, горіхові пасти, цукерки тощо.
Що спробувати?
- Чурчхела «Асорті екзотичне» — 185 грн;
- Сушене манго — 195 грн;
- Чурчхела «Перекус» — 80 грн.
Солодощі, від яких худнуть
Шоколад та цукерки на основі горіхів та сухофруктів можуть бути не лише смачними, а й корисними! Це доводить Sugarfree Інжир своєю продукцією. В основі шоколаду, який випускає бренд, лежать лише два інгредієнти — какао терте і какао масло.

Чудовою перевагою продукції є те, що тут представлено улюблені і добре впізнавані смаки ласощів — снікерс, баунті, рафаелло. В складі солодощів є мед. За активність у соціальних мережах можна виграти смачні подарунки. Наприклад, за відмітку на фото чи відгук у сторіз.
Що спробувати?
- Халва «Соняшникова» — 27 грн/100 грам;
- Батончик «Франческа» — 20 грн/20 грам;
- Кокосова карамель — 75 грн/100 грам.
Читайте також: Готуємо на карантині. 5 смачних та простих страв від українських шеф-кухарів
Пастила та фріпси
Історія про те, як хобі може перерости у сімейну майстерню корисних і смачних солодощів. Надія — власниця бренду Pastila sweetbox і мама двох синів, з дитинства захоплювалась пастилою і різними способами її приготування. Як результат — власна справа, в асортименті якої понад 40 видів пастили, не менше 10 видів фруктових чіпсів та 5 видів фруктового чаю. Команда регулярно бере участь у різних фестивалях та виставках.

Надія каже, що її продукція не містить цукру, підсолоджувачів і інших добавок. В складі пастили фрукти, ягоди, в деяких видах — горіхи, натуральні спеції, злаки.
Що спробувати?
- Класичні види пастили (яблуко, яблуко+груша, +банан, +ківі…) — 95 грн;
- Преміум серія (лаванда+яблуко, ананас+кокос+яблуко…) — 110 грн;
- Фруктові чіпси мікс — 130 грн.
Все з власної пасіки
Окрім корисних смаколиків, бренд Liukkoria має пасіку, завдяки якій виготовляє мед та крем-мед з різноманітними смаками. Зараз команда має понад 200 вуликів, які перевозять в залежності від місця і часу цвітіння медоносів. А почалось все зі стареньких вуликів «лежаків», з якими незручно було працювати і які не приносили достатньо прибутку.

Завдяки кочовому способу ведення бджільництва, в асортименті представлені різні сорти меду. Серед продукції є арахісова паста, бонбоньєрки з медом, цукерками чи ягодами, різні сорти меду, бджолиний пилок і навіть ексклюзивні медові соти (будівлі для бджіл).
Що спробувати?
- Смаколик «Горіховий мікс» — 90 грн;
- Арахісова паста шоколадна — 35-80 грн;
- Смаколик «Паста Амосова» — 120 грн.
Суспільство

11-річний Єнс із Данії зібрав понад 34 тисячі данських крон для дітей з України, які втратили свої домівки. Хлопчик виготовляє власні вироби з бісеру та продає їх.
Про це повідомила міністерка економіки України Юлія Свириденко.
Єнс виготовляє синьо-жовтих великодніх курчат із бісеру. Торік хлопчик зібрав 28 тисяч крон. За 2025 рік він уже встиг зібрати шість тисяч крон, а благодійна організація KOLO Nordic подвоїла цю суму до 12 тисяч крон.
Очільниця міністерства написала про бажання Єнса допомогти українським дітям:
«Хлопчик побачив у новинах, як багато дітей в Україні втратили свої домівки, і сказав мамі: “Що ми можемо зробити?”. Мама відповіла: “Творити добро!”. У свої 11 він показує світові, що щедрість духу не має віку».
Читайте також: Анджеліна Джолі підтримала 14-річну дівчину, яка постраждала від атаки росіян (ФОТО)
Також завдяки міністру підприємництва Данії Мортену Бьодскову, який організував зустріч із Єнсом та його батьками, Юлія Свириденко мала змогу подякувати хлопчику за його роботу.




Нагадаємо, що Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Юлії Свириденко
Суспільство

Американська акторка Анджеліна Джолі поспілкувалася з 14-річною Поліною, яка дістала тяжкі поранення внаслідок російського удару по Харківщині. Акторка також передала Поліні записку зі словами підтримки.
Про це повідомили в UNITED24.
Поліна отримала тяжкі поранення в лютому 2025 року в Ізюмі. Зараз дівчина проходить лікування в дитячій лікарні «Охматдит». Найбільша мрія дівчини — знову ходити. Їй допомагають у цьому українські лікарі.
Також дівчина розповіла психологам, що вона дуже хотіла б зустрітися з Анджеліною. До втілення цієї мрії Поліни долучилися в UNITED24. Американська акторка поспілкувалася з Поліною онлайн. Разом із цим дівчина отримала від Анджеліни Джолі записку зі словами підтримки та побажаннями залишатися сильною.
Читайте також: «Ви надихнули весь світ!»: Барбра Стрейзанд закликала підтримувати українських медиків (ВІДЕО)



Нагадаємо, що принц Вільям зустрівся з українськими дітьми у школі в Естонії.
Фото обкладинки: Harald Krichel
Суспільство

«Нова пошта» 26 березня нагородила українських волонтерів, благодійні фонди та громадські організації відзнакою «Варті». Її отримали 12 переможців голосування серед українців. Також компанія визначила 21 організацію, що найбільше доклалися до підтримки українців через гуманітарні відправлення.
Про це повідомили в «Новій пошті».
Хто здобув відзнаку «Варті»
До голосування за переможців долучилися понад 55 тисяч українців. Загалом відзнаку отримали 12 людей та організацій, які працюють у різних сферах.
77-річний Григорій Янченко переміг у номінації «Найстарший волонтер», також відомий як Дядя Гриша. Під час окупації Херсона він вирушав у людні місця з прапором України на кріслі колісному та з увімкненим гімном. Зараз він живе у Запоріжжі, але рідко буває вдома — подорожує містами України, збираючи кошти для військових. Відзнаку Дяді Гриші вручили у Кропивницькому під час чергового збору.
Наймолодшими волонтерками стали 6-річна Олександра та 4-річна Кіра з Харкова. Саша вже отримувала нагороду «Варті» рік тому. Тоді організатори підготували для неї сюрприз — вона побачила батька-військового, якого ненадовго відпустили зі служби. Через місяць чоловік загинув на фронті. Попри втрату, дівчинка разом із подругою продовжує допомагати ЗСУ, вона збирає кошти на маскувальні сітки, турнікети та автівки. Вона отримала відзнаку у річницю загибелі батька.

За технологічність у волонтерстві відзнаку отримав Сергій Стерненко — автор безперервного збору «Русоріз». Стерненко також регулярно демонструє, як FPV-дрони працюють на передовій.
За креативний підхід нагородили блогера з Миколаєва Юрія Степанця, який нині мешкає в Одесі. Він є найвідомішим в Україні коміком на кріслі колісному та ініціатором «неходових зборів» для військових. Волонтер часто наголошує: не всі можуть воювати в ЗСУ, але кожен, попри втому й втрати, здатен бути для ЗСУ на своєму місці.
Читайте також: Волонтеру Фумінорі Цучіко зареєстрували місце проживання в Харкові

За евакуацію нагородили Катерину Андреєву, яка разом із військовими рятує поранених захисників із прикордоння Сумщини та Курщини. Вона також вивозить мирних жителів і покинутих тварин з-під обстрілів. Свою відзнаку Катерина присвятила батькові, який віддав життя за Україну. За медичну допомогу військовим українці висловили вдячність парамедикам з «Госпітальєрів», які врятували тисячі життів, а за підтримку жінок — руху VETERANKA.
Разом із цим відзнаку отримали:
- всеукраїнська благодійна організація Ukrainian Food Foundation за підтримку ВПО;
- Олександр Мізерій за культурний розвиток. Він є лідером гурту «Смерека» з Вінниччини та волонтером, який вже відіграв понад 350 благодійних концертів і зібрав понад 4 мільйони гривень для ЗСУ;
- Андрій Бурахович за допомогу армії своїми руками. Андрій — механік, який майже цілодобово ремонтує автівки для фронту і вже відремонтував понад дві тисячі машин;
- благодійний фонд «Діти героїв» за психологічну допомогу понад 12 тисячам дітей, які через війну втратили одного або обох батьків;
- Анастасія Слюсар — лідерка фонду, який допомагає дітям, зокрема на прифронтових територіях.
«Попри втому, труднощі й втрати, волонтери продовжують рухатися далі — підтримують тих, хто цього потребує, і знаходять нові способи допомагати. Це про людяність, небайдужість і неймовірну силу. Вони працюють не заради відзнак, а просто тому, що не можуть інакше. Ми дякуємо кожному й кожній та завжди будемо поруч», — розповіла співзасновниця «Нової пошти» Інна Поперешнюк.
Переможці за обсягами гуманітарних вантажів
Організатори відзначили 21 організацію та фонд, що найактивніше користувалися послугами «Гуманітарної Нової пошти». Переможців обирали за найбільшими показниками кількості та ваги відправлень, категорії допомоги та її системність. «Нова пошта» відзначила:
- благодійні фонди «На Хвилі» та «Рій» («Допомога армії»);
- благодійні фонди «Медицина Херсонщини» та «Лелека-Україна» («Медична допомога»);
- благодійні організації «Українські сестри та кідфрендлі» та «Співдружність України» («Допомога дітям»);
- громадську організацію «Покликані жити» та благодійний фонд «Летс Хелп» («Допомога людям старшого віку»);
- благодійні організації «З теплом у серці» та «Європейські традиції доброчинності» («Допомога людям з інвалідністю»);
- «Бахмутське товариство захисту тварин “ЛАДА”» та благодійний фонд «Разом добра сила» («Допомога тваринам»);
- громадські організації «Добробат» та «Б50» («Відновлення житла та добробуту»).
- благодійна організація «Громадянин» та громадська організація «Джуніорс» («Спорт та реабілітація»);
- благодійний фонд «Щаслива лапа» («Лідер серед вантажних перевезень);
- міжнародний благодійний фонд «Небайдужі» та громадська організація «Свідомі кияни» («Найбільша кількість відправлень гуманітарного вантажу»).
Разом із цим у номінації «Навігатор допомоги» перемогли Юлія Кудрик й Оксана Миколюк за активне консультування й онлайн-супровід щодо перевезення гуманітарних вантажів.
Як вручали нагороди
Відзнаку вручали місцеві активісти, блогери, лідери думок, представники «Нової пошти», а також люди, які раніше отримували допомогу від волонтерів-переможців.

Про відзнаку «Варті»
«Варті» — це щорічна відзнака для волонтерів від «Нової пошти», яку заснували у 2022 році. Її започаткували для того, щоби підкреслити внесок українських волонтерів і благодійників.
Нагадаємо, «Нова пошта» розробила сервіс для ефективнішої доставки посилок.
Раніше ми писали, що UAnimals оголосили лавреатів Всеукраїнської зоозахисної премії.
Фото: «Нова пошта»