Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Корсет для Мадонни, естетичний БДСМ і евакуація до Івано-Франківська. Історія київського бренду Anoeses

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Anoeses – український преміальний бренд еротичних аксесуарів і повсякденного одягу зі шкіри та латексу, що поступово стає відомим на весь світ. Їхні вироби популярні в США та Європі, речі бренду з’являються на обкладинках фешн-видань, а корсети носять зірки, зокрема Мадонна.

Під час повномасштабної війни команда компанії евакуювалася з Києва до Івано-Франківська, куди повністю перевезла все виробництво. Ольга Третьяк, директорка з маркетингу Anoeses, розповіла ШоТам, чому бренд із самого початку орієнтувався на міжнародний ринок, як за останні роки змінилося ставлення українців до сексу та про перевезення всього бізнесу на Захід України.

Ольга Третьяк

Директорка з маркетингу українського бренду еротичних аксесуарів Anoeses

БДСМ може бути естетичним

Бренд Anoeses заснувало подружжя Костянтина та Катерини Саввопуло у 2018 році. До цього займалися шоурумом, де продавалися еротичні аксесуари різних виробників. Однак згодом вони зрозуміли, що ті вироби не повністю відповідають їхнім смакам. З точки зору естетики, якості та функціональності жодний із брендів не задовольняв потреби пари. Тож вони вирішили створити власний, сфокусувавшись на унікальному дизайні та гарній якості. Наші аксесуари можуть служити роками, вони виготовлені з твердої та м’якої шкіри, яку ми замовляємо в Італії. 

Особливістю Anoeses стало ще й те, що ми продемонстрували, що БДСМ може бути естетичним. Зазвичай БДСМ-аксесуари асоціюються з якимось трешем або приміщеннями, в які лячно й зайти. А ми хотіли створити бренд, який виготовлятиме вироби, що будуть приваблювати людей, щоб вони хотіли їх використовувати й не боялися цього.

Засновники українського БДСМ бренду Anoeses
Засновники бренду, подружжя Костянтина та Катерини Саввопуло.

Назва Anoeses походить із психологічного терміну anoesis. Це відчуття, засноване виключно на емоціях, яке не має під собою когнітивного складника. У нас дуже емоційний бренд. Ми розмовляємо з клієнтами не через логіку або раціо, а мовою естетики, дотиків і ароматів. Фокусуємося на тому, щоб від наших продуктів люди отримували емоційні враження.

Клієнти довіряють нам свої таємниці

Наша цільова аудиторія – це open minded люди з широким кругозором, які передусім цінують естетику, цікавляться модою, мистецтвом, сексом, самопізнанням і розкриттям своєї сексуальності. Вони не бояться експериментувати, дізнаватися про своє тіло, вподобання та бажання, а також говорити про це зі своїм партнером або партнеркою. Мета нашого бренду – почати цю комунікацію між людьми за допомогою аксесуарів. Особисто я розмовляла з парою, яка почала свій шлях у БДСМ з наших товарів. Вони побачили їх і поцікавилися: «А що тобі подобається?», «Дивися, ось в Інстаграмі дівчина в бондажному комплекті. Ти хочеш це спробувати?». Потім пара купила те, що їм сподобалося. По-перше, це дуже красиво, а по-друге, додає перчинки у стосунки, поліпшує комунікацію між партнерами та їхні відчуття від сексу.

Велику увагу ми приділяємо сервісу. Виріб виготовляється під конкретне замовлення – у нас немає стоку. Ми підтримуємо комунікацію з клієнтами на всьому шляху аж до доставки. Після цього обов’язково запитуємо, чи сподобалася наша продукція. Люди цінують таке персональне ставлення. Говорять, що вони полюбляють момент розпакування продуктів Anoeses. Ми пакуємо річ у чорну матову коробку, в яку додаємо ще стікери та листівку. На вироби ми наносимо парфуми, і речі пахнуть нашим особливим ароматом. 

Ми близько спілкуємося з нашими клієнтами, як друзі, і вони можуть розповісти нам про свої секрети в інтимному житті. Наприклад, сказати: «Мені, будь ласка, дві портупеї: одну для жінки, другу – для коханки». Або повідомити, що певний товар вже неактуальний, тому що розлучився з партнером – і тоді ми підтримуємо їх. У нас відбувається постійна комунікація. Нам довіряють таємниці, тому що бачать, що ми відкриті до спілкування й ніколи нікого не засуджуємо.

Одяг українського БДСМ бренду Anoeses

Від БДСМ до кежуалу

Ми починали з того, що були БДСМ-брендом: виробляли шкіряні речі, бондажні аксесуари, портупеї. Потім зрозуміли, що людям, які цікавляться БДСМ, також подобається гарний повсякденний одяг. Вони не ходять тільки в портупеях. Однак не бояться яскраво самовиражатися та носити щось таке, у чому можуть піти на звичайну вечірку й виглядати при цьому трохи провокативно й сексуально, але водночас елегантно. Тому ми почали виготовляти ще й корсети та боді. 

Є стереотип, що люди, які практикують БДСМ, живуть якось по-своєму, не так, як інші. Однак учасники й учасниці кінк-ком’юніті можуть, наприклад, обіймати позиції в топ-менеджменті корпорацій. І це не означає, що вони не можуть проявлятися так, як їм подобається, і мати певні фетиші.

Співачка Tinashe у комбінезоні від українського БДСМ бренду Anoeses
Співачка Tinashe у комбінезоні від українського бренду Anoeses. Фото: intheknow.com.

Ризикнули – й одразу почали продаватися на весь світ

Із самого початку ми продавалися тільки онлайн – і одразу на весь світ, тому ведемо наш сайт і соцмережі англійською мовою. Розуміли, що український ринок замалий для цієї ніші, до того ж українці мали низку стереотипів щодо БДСМ. У США та Європі також багато забобон стосовно цього, однак все одно менше. Перед запуском у нас не було жодних досліджень міжнародного ринку – просто ризикнули. Ми вірили в якість наших продуктів та їхню цінність. Згодом отримали перші замовлення, і наші обсяги у природний спосіб почали зростати. Найбільше клієнтів маємо із США – це наш основний ринок.

Команда Anoeses дуже швидко росте. За минулий рік до нас долучилося багато нових співробітників. У Києві на нашому виробництві виготовлялися речі зі шкіри й латексу, а також текстиль. Цього року ми планували відкрити свій шоурум у Києві, однак з початком повномасштабної війни відклали ці плани. Ми обов’язково це зробимо, але дещо пізніше. 

Український БДСМ бренд

Переїхали до Івано-Франківська, щоб врятувати бізнес

Ми взагалі не готувалися до повномасштабної війни й не думали про план Б. Вторгнення Росії стало для нас тотальною несподіванкою. Вранці 24 лютого ми зідзвонилися всією командою й обговорювали, що робити далі. Запитань було дуже багато, і ми колективно приймали рішення. Перші два-три тижні після початку нового етапу війни ми займалися тільки публікаціями в соцмережах і комунікацією з клієнтами. Як бренд з великою аудиторією по всьому світу розповідали про війну, про те, що відбувається в Україні. Попередили всіх клієнтів, що через затримку не можемо надсилати замовлення.

Згодом зрозуміли, що потрібно відновлювати виробництво, тому що якщо ми це не зробимо в найближчі два-три тижні, то просто не матимемо можливості продовжувати наш бізнес. Так ми вирішили, що перевеземо все до Івано-Франківська. На початку квітня сюди перебралася й уся команда.

Після евакуації наша команда розширилася

На Заході України ми почувалися в більшій безпеці. Івано-Франківськ має гарну інфраструктуру, він менший, ніж Львів, але більший за багато інших міст. Ми розуміли, що знайти житло у Львові для всіх членів команди буде дуже складно, як і місце для власне виробництва. Після евакуації колектив бренду навіть розширився – ми взяли нових людей на латексне виробництво саме з Івано-Франківська.

Наша робота в Івано-Франківську дуже відрізняється від того, що ми робили в Києві. Тут темп повільніший і все інакше: нове приміщення, люди по-іншому взаємодіють. Ми постійно стикаємося з безліччю різних складнощів. Наприклад, тут немає таких студій, в яких ми можемо знімати контент, немає наших підрядників. Тому ми кілька разів все одно їздили до Києва. Наші терміни доставки збільшилися: якщо раніше експрес-доставка займала від трьох до п’яти днів, то тепер – приблизно два тижні. Звісно, так сталося не через переїзд до Івано-Франківська, а через війну.

Лорена Дюран в одязі українського БДСМ бренду
Модель Victoria’s Secret Лорена Дюран. Фото: swimsuit.si.com.

Під час війни випустили БДСМ-мануал для новачків

Паралельно з онлайн-магазином ми розвиваємо освітню платформу Anoeses Education. Ми запустили її минулого літа. Зрозуміли, що маємо багато експертизи, якою хочемо ділитися. Це важливий складник бренду, тому що ми прагнемо показати наші цінності, погляди на секс, заохотити людей розуміти себе та інших, гармонійно взаємодіяти. До того ж еротичні вироби та sex education гарно поєднуються.

Спочатку ми просто писали пости й проводили дослідження, а потім почали працювати з дівчиною, яка в БДСМ-культурі вже багато років. Разом з нею ми написали БДСМ-мануал для новачків – наш перший диджитал-продукт. Коли почалася повномасштабна війна, ми тимчасово зупинили наше виробництво та вирішили, що потрібно випустити мануал, щоб підтримати продаж. Люди давно чекали такого продукту про БДСМ, він їм сподобався. А ми не плануємо зупинятися на цьому та працюватимемо над створенням інших.

Наш бренд визнають в Україні та світі

До нового етапу війни ми спостерігали за тим, що в Україні люди поступово стають усвідомленішими, більше заглиблюються в тему сексу. Коли ми тільки починали, зацікавлених у нашій продукції українців було дуже мало, проте з роками їхня кількість зросла. Цьому сприяє, зокрема, рейв-культура, яка розвивається в Києві. У нас з’явилося багато якісних гарних клубів і барів, часто на вечірках був дрес-код, і люди хотіли відвідувати їх в яскравих образах. 

Мадонна в корсеті Aria від українського бренду Anoeses. Фото: wmagazine.com.

Багато знаменитостей носять наші аксесуари та одяг. Коли наприкінці червня з’явилися публікації, що Мадонна на NYC Pride Week одягнула наш корсет, усі такі: «Вау, Мадонна!». Але в нас і до неї було багато прихильників серед зірок: співачки Tinashe, Charli XСX, модель Victoria’s Secret Лорена Дюран, балерина Віолетта Комишан та інші. Наш бренд визнають у світі, а отже, це означає підтримку України та позитивний вплив на наш ринок.

Суспільство

Прянична майстриня пече солодкі джавеліни для ЗСУ (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

На звичайній франківській кухні готується особливе замовлення для ЗСУ. Ірина Когут невтомно випікає солодкі «джавеліни» та бойові трактори.

«Хотілось щось зробити таке, що буде підтримувати наш дух… Це моя, можна сказати, прянична зброя. Я, що можу, те роблю на своєму місці», – розповідає прянична майстриня Ірина Когут.

Жінка вже вдруге залишає свій дім через російську агресію. У 2014 році довелося тікати з Луганщини, нині – з Харкова.

Ірина жартує, що може зібрати тривожну валізу за 10 хвилин. Тільки тепер «валіза» поважчала на пухнастих 5 кг. Кіт Беніто – натхненник серії пряників «Котики ЗСУ». Саме Беня та улюблена справа стали для Ірини емоційним порятунком.

«Саме те, що я почала потроху робити пряники, воно мене почало витягувати з того стану, у якому я опинилася», – каже Ірина Когут.

Ще однією підтримкою став Івано-Франківськ та його мешканці.

«Ми приїхали з Харкова. Це таке урбаністичне місто, дуже урбаністичне. І коли ми приїхали до Франківська, у мене було відчуття, що я приїхала до своєї бабусі… У її затишні обійми, де спокійно, затишно, де тебе розуміють і ти в безпеці», – прянична майстриня Ірина Когут.

Ірина мріє, щоб і її «котики ЗСУ» підкорили нове місто.

«Зараз мої прянички продаються лише через Інтернет, але я дуже хочу, щоб вони продавались у місті Франківськ. Тому я запрошую до співпраці власників кафе, кав’ярень та магазинів, які зможуть реалізовувати мою продукцію. Також я запрошую на мої майстер-класи пряничні дорослих та дітей», – прянична майстриня Ірина Когут.

Дивіться відео: Підприємець із Сєвєродонецька збирає дерев’яні будиночки, ніби дитячий конструктор

Читати далі

Суспільство

ЗСУ підтвердили новий удар по Антонівському мосту

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

У Збройних Силах України офіційно підтвердили ураження Антонівського мосту через Дніпро в тимчасово окупованому Херсоні у ніч на 14 серпня.

Про це повідомила речниця координаційного пресцентру Сил оборони півдня Наталія Гуменюк.

«Знову завдано удару по Антонівському мосту для того, щоб закріпити його статус остаточно як непроїзний», – зазначила Гуменюк.

Речниця наголосила, що удари ЗСУ по мостах у Херсонській області ускладнюють для окупантів перевезення важкої техніки та боєприпасів і роблять логістику майже неможливою. Нині фахівці уточнюють, чи взагалі Антонівський міст може бути придатним для будь-якого перевезення.

Дивіться відео: Підприємець із Сєвєродонецька збирає дерев’яні будиночки, ніби дитячий конструктор

«На сьогодні ми бачимо і спостерігаємо, як керівний склад тих військових підрозділів потроху використовує ці залишки транспортних шляхів для евакуації на лівий берег, щоб почуватися у безпеці», – додала речниця.

Також Гуменюк відзначила: якщо керівництво ворожої армії РФ різко переміщується на лівий берег річки Дніпра на Херсонщині, то тим російським солдатам, які залишилися на правому березі, залишилося лише здатися у полон.

Антонівський міст – один із переїздів через Дніпро. Раніше цим мостом Росія постачала або відводила свої війська на території, яку вона окупувала на захід від річки. У цю зону входить Херсон. Якщо ЗСУ повністю знищать міст, окупанти опиняться фактично в оточенні.

Нагадаємо, два дні тому, 12 серпня, ЗСУ розбили четвертий і останній міст на Херсонщині.

Фото: pixabay.com.

Читати далі

Суспільство

Підприємець із Сєвєродонецька збирає дерев’яні будиночки, ніби дитячий конструктор (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Михайло Івонін збирає будинки, як дитячий конструктор. У рідному Сєвєродонецьку він займався підприємництвом.

«Раніше ми випускали протинакипні фільтри для газових колонок, для двоконтурних котлів. Ось такий фільтр вирішує всі проблеми, які вирішує установка за 1,5 тисячі доларів», — розповідає підприємець Михайло Івонін.

Коли ж евакуювався на Хмельниччину, знайшов себе у новій справі. Та почав виробляти зручні та легкі в зведенні будиночки.

«Зараз дуже багато знищеного житла в Україні. З’являється питання про тимчасове житло для переселенців. Подумали, вирішили зробити таке виробництво. Блокові каркасні будинки, які легко та швидко зводити», — каже підприємець Михайло Івонін.

Таку домівку можна зробити власноруч – без спеціалізованої техніки. Орієнтовна вартість житла – 12 тисяч доларів.

Будинки можуть мати різну кількість поверхів та площу. Перший Михайло звів для себе та розташував у ньому офіс. Тепер у його новій компанії працюють семеро переселенців.

Разом вони вже готові до роботи над новими проєктами. А на Хмельниччині вже знайшлися перші замовники будівництва.

Дивіться відео: Коломийська громада з дитсадка робить сучасний будинок для переселенців

Читати далі