Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Корсет для Мадонни, естетичний БДСМ і евакуація до Івано-Франківська. Історія київського бренду Anoeses

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Anoeses – український преміальний бренд еротичних аксесуарів і повсякденного одягу зі шкіри та латексу, що поступово стає відомим на весь світ. Їхні вироби популярні в США та Європі, речі бренду з’являються на обкладинках фешн-видань, а корсети носять зірки, зокрема Мадонна.

Під час повномасштабної війни команда компанії евакуювалася з Києва до Івано-Франківська, куди повністю перевезла все виробництво. Ольга Третьяк, директорка з маркетингу Anoeses, розповіла ШоТам, чому бренд із самого початку орієнтувався на міжнародний ринок, як за останні роки змінилося ставлення українців до сексу та про перевезення всього бізнесу на Захід України.

Ольга Третьяк

Директорка з маркетингу українського бренду еротичних аксесуарів Anoeses

БДСМ може бути естетичним

Бренд Anoeses заснувало подружжя Костянтина та Катерини Саввопуло у 2018 році. До цього займалися шоурумом, де продавалися еротичні аксесуари різних виробників. Однак згодом вони зрозуміли, що ті вироби не повністю відповідають їхнім смакам. З точки зору естетики, якості та функціональності жодний із брендів не задовольняв потреби пари. Тож вони вирішили створити власний, сфокусувавшись на унікальному дизайні та гарній якості. Наші аксесуари можуть служити роками, вони виготовлені з твердої та м’якої шкіри, яку ми замовляємо в Італії. 

Особливістю Anoeses стало ще й те, що ми продемонстрували, що БДСМ може бути естетичним. Зазвичай БДСМ-аксесуари асоціюються з якимось трешем або приміщеннями, в які лячно й зайти. А ми хотіли створити бренд, який виготовлятиме вироби, що будуть приваблювати людей, щоб вони хотіли їх використовувати й не боялися цього.

Засновники українського БДСМ бренду Anoeses
Засновники бренду, подружжя Костянтина та Катерини Саввопуло.

Назва Anoeses походить із психологічного терміну anoesis. Це відчуття, засноване виключно на емоціях, яке не має під собою когнітивного складника. У нас дуже емоційний бренд. Ми розмовляємо з клієнтами не через логіку або раціо, а мовою естетики, дотиків і ароматів. Фокусуємося на тому, щоб від наших продуктів люди отримували емоційні враження.

Клієнти довіряють нам свої таємниці

Наша цільова аудиторія – це open minded люди з широким кругозором, які передусім цінують естетику, цікавляться модою, мистецтвом, сексом, самопізнанням і розкриттям своєї сексуальності. Вони не бояться експериментувати, дізнаватися про своє тіло, вподобання та бажання, а також говорити про це зі своїм партнером або партнеркою. Мета нашого бренду – почати цю комунікацію між людьми за допомогою аксесуарів. Особисто я розмовляла з парою, яка почала свій шлях у БДСМ з наших товарів. Вони побачили їх і поцікавилися: «А що тобі подобається?», «Дивися, ось в Інстаграмі дівчина в бондажному комплекті. Ти хочеш це спробувати?». Потім пара купила те, що їм сподобалося. По-перше, це дуже красиво, а по-друге, додає перчинки у стосунки, поліпшує комунікацію між партнерами та їхні відчуття від сексу.

Велику увагу ми приділяємо сервісу. Виріб виготовляється під конкретне замовлення – у нас немає стоку. Ми підтримуємо комунікацію з клієнтами на всьому шляху аж до доставки. Після цього обов’язково запитуємо, чи сподобалася наша продукція. Люди цінують таке персональне ставлення. Говорять, що вони полюбляють момент розпакування продуктів Anoeses. Ми пакуємо річ у чорну матову коробку, в яку додаємо ще стікери та листівку. На вироби ми наносимо парфуми, і речі пахнуть нашим особливим ароматом. 

Ми близько спілкуємося з нашими клієнтами, як друзі, і вони можуть розповісти нам про свої секрети в інтимному житті. Наприклад, сказати: «Мені, будь ласка, дві портупеї: одну для жінки, другу – для коханки». Або повідомити, що певний товар вже неактуальний, тому що розлучився з партнером – і тоді ми підтримуємо їх. У нас відбувається постійна комунікація. Нам довіряють таємниці, тому що бачать, що ми відкриті до спілкування й ніколи нікого не засуджуємо.

Одяг українського БДСМ бренду Anoeses

Від БДСМ до кежуалу

Ми починали з того, що були БДСМ-брендом: виробляли шкіряні речі, бондажні аксесуари, портупеї. Потім зрозуміли, що людям, які цікавляться БДСМ, також подобається гарний повсякденний одяг. Вони не ходять тільки в портупеях. Однак не бояться яскраво самовиражатися та носити щось таке, у чому можуть піти на звичайну вечірку й виглядати при цьому трохи провокативно й сексуально, але водночас елегантно. Тому ми почали виготовляти ще й корсети та боді. 

Є стереотип, що люди, які практикують БДСМ, живуть якось по-своєму, не так, як інші. Однак учасники й учасниці кінк-ком’юніті можуть, наприклад, обіймати позиції в топ-менеджменті корпорацій. І це не означає, що вони не можуть проявлятися так, як їм подобається, і мати певні фетиші.

Співачка Tinashe у комбінезоні від українського БДСМ бренду Anoeses
Співачка Tinashe у комбінезоні від українського бренду Anoeses. Фото: intheknow.com.

Ризикнули – й одразу почали продаватися на весь світ

Із самого початку ми продавалися тільки онлайн – і одразу на весь світ, тому ведемо наш сайт і соцмережі англійською мовою. Розуміли, що український ринок замалий для цієї ніші, до того ж українці мали низку стереотипів щодо БДСМ. У США та Європі також багато забобон стосовно цього, однак все одно менше. Перед запуском у нас не було жодних досліджень міжнародного ринку – просто ризикнули. Ми вірили в якість наших продуктів та їхню цінність. Згодом отримали перші замовлення, і наші обсяги у природний спосіб почали зростати. Найбільше клієнтів маємо із США – це наш основний ринок.

Команда Anoeses дуже швидко росте. За минулий рік до нас долучилося багато нових співробітників. У Києві на нашому виробництві виготовлялися речі зі шкіри й латексу, а також текстиль. Цього року ми планували відкрити свій шоурум у Києві, однак з початком повномасштабної війни відклали ці плани. Ми обов’язково це зробимо, але дещо пізніше. 

Український БДСМ бренд

Переїхали до Івано-Франківська, щоб врятувати бізнес

Ми взагалі не готувалися до повномасштабної війни й не думали про план Б. Вторгнення Росії стало для нас тотальною несподіванкою. Вранці 24 лютого ми зідзвонилися всією командою й обговорювали, що робити далі. Запитань було дуже багато, і ми колективно приймали рішення. Перші два-три тижні після початку нового етапу війни ми займалися тільки публікаціями в соцмережах і комунікацією з клієнтами. Як бренд з великою аудиторією по всьому світу розповідали про війну, про те, що відбувається в Україні. Попередили всіх клієнтів, що через затримку не можемо надсилати замовлення.

Згодом зрозуміли, що потрібно відновлювати виробництво, тому що якщо ми це не зробимо в найближчі два-три тижні, то просто не матимемо можливості продовжувати наш бізнес. Так ми вирішили, що перевеземо все до Івано-Франківська. На початку квітня сюди перебралася й уся команда.

Після евакуації наша команда розширилася

На Заході України ми почувалися в більшій безпеці. Івано-Франківськ має гарну інфраструктуру, він менший, ніж Львів, але більший за багато інших міст. Ми розуміли, що знайти житло у Львові для всіх членів команди буде дуже складно, як і місце для власне виробництва. Після евакуації колектив бренду навіть розширився – ми взяли нових людей на латексне виробництво саме з Івано-Франківська.

Наша робота в Івано-Франківську дуже відрізняється від того, що ми робили в Києві. Тут темп повільніший і все інакше: нове приміщення, люди по-іншому взаємодіють. Ми постійно стикаємося з безліччю різних складнощів. Наприклад, тут немає таких студій, в яких ми можемо знімати контент, немає наших підрядників. Тому ми кілька разів все одно їздили до Києва. Наші терміни доставки збільшилися: якщо раніше експрес-доставка займала від трьох до п’яти днів, то тепер – приблизно два тижні. Звісно, так сталося не через переїзд до Івано-Франківська, а через війну.

Лорена Дюран в одязі українського БДСМ бренду
Модель Victoria’s Secret Лорена Дюран. Фото: swimsuit.si.com.

Під час війни випустили БДСМ-мануал для новачків

Паралельно з онлайн-магазином ми розвиваємо освітню платформу Anoeses Education. Ми запустили її минулого літа. Зрозуміли, що маємо багато експертизи, якою хочемо ділитися. Це важливий складник бренду, тому що ми прагнемо показати наші цінності, погляди на секс, заохотити людей розуміти себе та інших, гармонійно взаємодіяти. До того ж еротичні вироби та sex education гарно поєднуються.

Спочатку ми просто писали пости й проводили дослідження, а потім почали працювати з дівчиною, яка в БДСМ-культурі вже багато років. Разом з нею ми написали БДСМ-мануал для новачків – наш перший диджитал-продукт. Коли почалася повномасштабна війна, ми тимчасово зупинили наше виробництво та вирішили, що потрібно випустити мануал, щоб підтримати продаж. Люди давно чекали такого продукту про БДСМ, він їм сподобався. А ми не плануємо зупинятися на цьому та працюватимемо над створенням інших.

Наш бренд визнають в Україні та світі

До нового етапу війни ми спостерігали за тим, що в Україні люди поступово стають усвідомленішими, більше заглиблюються в тему сексу. Коли ми тільки починали, зацікавлених у нашій продукції українців було дуже мало, проте з роками їхня кількість зросла. Цьому сприяє, зокрема, рейв-культура, яка розвивається в Києві. У нас з’явилося багато якісних гарних клубів і барів, часто на вечірках був дрес-код, і люди хотіли відвідувати їх в яскравих образах. 

Мадонна в корсеті Aria від українського бренду Anoeses. Фото: wmagazine.com.

Багато знаменитостей носять наші аксесуари та одяг. Коли наприкінці червня з’явилися публікації, що Мадонна на NYC Pride Week одягнула наш корсет, усі такі: «Вау, Мадонна!». Але в нас і до неї було багато прихильників серед зірок: співачки Tinashe, Charli XСX, модель Victoria’s Secret Лорена Дюран, балерина Віолетта Комишан та інші. Наш бренд визнають у світі, а отже, це означає підтримку України та позитивний вплив на наш ринок.

Суспільство

Укрзалізниця виготовила ще два медичних евакуаційних вагони для ЗСУ

Опубліковано

Укрзалізниця додала до свого парку ще два медичні евакуаційні вагони для потреб Медичних сил ЗСУ. Загалом їх кількість становить 66, і до кінця року планується збільшити цю кількість на ще 4 вагони.

Про це повідомляє Укрзалізниця.

Про ініціативу

Евакуація та перевезення поранених воїнів у спеціально обладнаних медичних вагонах показали свою ефективність. Насамперед, це швидкість та можливість надання повноцінної медичної допомоги (у т.ч. екстреної хірургічної та реанімаційної) під час ходу поїзда.

Читати також: Українські розробники створили бойовий колісний дрон CRAB (ВІДЕО)

Про потяги

Усі вагони оснащені апаратами штучної вентиляції легень, переливання крові, кардіомоніторами, аспіраторами та іншою медичною технікою. Завдяки живленню від генератора вони є повністю автономними.

“Дякуємо вагонобудівникам, локомотивним та евакуаційним бригадам Укрзалізниці, що спільно з медиками Командування Медичних сил Збройних Сил України самовіддано працюють задля порятунку поранених воїнів”, – повідомляє УЗ в своєму зверненні.

Нагашаємо, що українські хакери здійснили кібератаку на сервіси партії “єдина росія”.

Також ми повідомляли, що за рік існування кластеру Brave1 на ньому зареєстрували 1600 оборонних розробок.

Фото: УЗ

Читати далі

Суспільство

Українські дитячі книги потрапили до списку найкращих видань у Японії 

Опубліковано

У Японії було опубліковано список дитячих ілюстрованих книжок, відомий як “Ehon 50”, де були включені дві українські книги: “Куди і звідки” від Романи Романишина та Андрія Лесіва та “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна.

Список з’явився на сайті японської Національної шкільної бібліотечної асоціації.

Про книгу “Жовтий метелик”

На веб-сайті видавництва “Видавництво Старого Лева” у примітці до книги “Жовтий метелик” Олександра Шатохіна зазначено, що це “тиха книжка”, яка розповідає про життя після війни, про страх і обмежені можливості у такій ситуації.

Уперше книжка вийшла у “Видавництві Старого Лева” у 2022 році. В Японії її надрукувало видавництво Kodansha LTD.

У 2023 році книжка увійшла до переліку 100 найкращих книжок-картинок зі всього світу.

Читати також: Цим їдальням було 50 років. Як у громаді на Волині реформували застарілу систему харчування в школах і садочках

Про книгу “Куди і звідки”

У 2020 році видання від творчої майстерні “Аґрафка” вийшло вперше у друк від видавництва “Старого Лева”. В Японії воно було опубліковане завдяки видавництву Bronze Publishing у перекладі Юкіко Хіромацу. Це видання розповідає про рух та подорожі не лише людей, а й тварин, рослин, вітру, води та планет. Загалом книгу переклали на 15 мов.

Також ми повідомляли, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Фото: книга “Куди і звідки”

Читати далі

Суспільство

У Києві вперше пройде фестиваль феміністичного кіно: що про нього відомо

Опубліковано

У травні в Києві відбудеться перший феміністичний кінофестиваль “Гаккебуш”, на якому будуть демонструватися фільми, створені жінками. Крім показів фільмів, у програмі передбачені зустрічі з авторськими стрічками та лекціями.

Про це повідомляється на сайті фестивалю.

Про фестиваль

Організатори зазначають, що мета фестивалю феміністичного кіно “Гаккебуш” – надихнути українських режисерок та операторок, що тільки розпочинають свій шлях у кіноіндустрії. Вони прагнуть допомогти їм бути відважними у своїй творчості та знаходити аудиторію, яка їх почує.

Головною метою є створення платформи для нетворкінгу та формування спільноти для постійного творчого процесу.

Події відбуватимуться 11 та 12 травня у Будинку кіно.

Читати також: На честь Дмитра Капранова перейменували вулицю в Конотопі

Програма фестивалю

У програмі фестивалю буде представлено 10 короткометражних фільмів. Крім цього, існує можливість подати заявку на показ ігрового або документального короткометражного фільму, проте це можна зробити лише до 30 квітня.

Фільми можуть брати участь у фестивалі, навіть якщо вже мали національну прем’єру, але вони не повинні бути вільно доступними в інтернеті або розміщені на стримінгових платформах.

Умови участі:

  • жінка є режисеркою та/або операторкою та/або головною героїнею фільму;
  • тривалість не перевищує 30 хвилин;
  • знято після 1 січня 2022 року.

Фестиваль організовує кіноорганізація “Гаккебуш” за підтримки Національної спілки кінематографістів України й Projector Foundation.

Нагадаємо, що Нацбанк випустив монету до роковин Чорнобильської трагедії.

Також ми повідомляли, що в Польщі в прокат вийде український фільм “Я, Побєда і Берлін”.

Фото: сайт фестивалю

Читати далі