Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Коронавірус в Україні: кому я можу допомогти онлайн

Опубліковано

В Україні триває карантин через поширення коронавірусу і дуже важливо залишатись вдома та обмежити своє коло контактів. Але, разом з тим, зараз як ніколи важливо підтримувати та цінувати одне одного і допомагати тим, хто цього потребує.

Карантин – це привід зробити добру справу. Ми маємо допомагати лікарям, які зараз на “другій передовій” і щодня борються за життя хворих, наражаючи себе на небезпеку. Ми повинні підтримати бабусь та дідусів, яких як ніколи потрібно забезпечити продуктами і ліками. І ми маємо допомагати тим, хто справді зараз цього так потребує. Долучайтесь до добрих справ разом з нами. Ось вам варіанти благодійних ініціатив, куди можна приєднатись у такий складний період.

Допомога медикам – найважливіша

1. Медики зараз дуже потребують нашої допомоги. Нещодавно з’явився сайт, який допомагає підтримати лікарів у боротьбі з коронавірусом. Громадська організація “Пацієнти України” запустила ресурс та почала збір коштів на допомогу лікарям та медичним закладам. На сайті є дві форми. Одна для тих, хто хоче допомогти лікарям, придбавши захисне спорядження, або пожертвувати кошти. А інша для тих, кому ця допомога потрібна. “Пацієнти України” також набирають команду волонтерів. На сайті зазначено, що зараз необхідно лікарям:

  • Засоби індивідуального захисту. Це і спеціальні костюми, маски, окуляри, рукавички. За зібрані кошти організація планує закупити великі партії захисного спорядження для лікарів, або шукати підрядників, які виготовляють його на замовлення.
  • Апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ) для пацієнтів. Це дороге обладнання, яке може дозволити придбати лише великий бізнес.
  • Портативні рентгени – це необхідне обладнання для діагностики захворювання COVID-19
  • Тест-системи ПЛР. Це основний тест, який потрібно робити людині, що має всі симптоми коронавірусу.

2. Допоможіть медику доїхати до роботи. Це найменше, що ми можемо зробити для цих людей. У Києві через обмеження громадського транспорту їм важко добиратись на роботу. А вони це роблять для нас з вами. Тому зараз набирає обертів ініціатива “Підвези медика”. У соцмережах водії зазначають час та маршрут, яким будуть їхати і можуть підвезти працівника медзакладу.

Якщо у вас немає власного транспорту, то можна допомогти через фонд “Таблеточки”. Вони розпочали збір коштів на оплату транспортування медичних працівників на роботу і назад з допомогою компанії Uber. Всі ми розуміємо, які низькі зарплати у медсестер і санітарок. Тому вони просто не мають можливості добиратись на роботу і платити щоразу за таксі. На сайті онлайн-магазину “Таблеточок” можна оплатити одну поїздку Uber для медика (175 гривень), на тиждень (1750 гривень) або на тиждень для медичної бригади (10000).

Крім того, розробник з Києва створив додаток “Підвези лікаря”, який вже працює у столиці та кількох містах України.

3. Центр волонтерів “People Project” також долучається до допомоги медикам. Вони забезпечили збір коштів, щоб забезпечити необхідним захистом персонал опорних лікарень, куди госпіталізують хворих на коронавірус. Це захисні костюми, щитки, маски, рукавички. Саме цей базовий захист може хоч якось зберегти бійців нашого “другого фронту”.

Не забудь про бабусь та дідусів

Уявіть собі, що самотня бабуся десь сидить у закритій квартирі, боїться зайвий раз вийти на двір в магазин, або їй просто немає на що купити ліки та продукти. Не потрібно далеко ходити – насамперед подбайте про своїх бабусь та дідусів, або про тих, хто живе поруч. Найменше, що ви можете зробити – купити їм набір продуктів, ліки, засоби для дезінфекції. Якщо ви живете в великому будинку і не знаєте всіх сусідів, то повісьте оголошення з номером телефону, щоб до вас могли звернутись ті, хто цього потребує. А ще, поясніть літнім людям, наскільки важливо залишатись вдома та дотримуватись рекомендацій. Разом з тим, можна долучитись до благодійних організацій, які вже роблять добро для стареньких людей.

1.Благодійний фонд “Життєлюб допомагає літнім людям і збирає кошти на нагальні потреби малозабезпечених стареньких – продукти, ліки, комунальні платежі. Усіх, хто може допомогти, просять писати на пошту ia.trudolub@gmail.com з темою листа “Можу допомогти”. Також у “Життєлюбі” просять надсилати і контакти людей, яким потрібна допомога. Крім цього, ви можете роздрукувати і повісити у своєму під’їзді плакат, щоб сусіди могли залишити список того, що їм потрібно купити.

2. Благодійний фонд “Старенькі” вже давно підтримує самотніх пенсіонерів і збирає місячні продуктові набори для них. Зараз вони працюють ще активніше: збирають гроші на продукти, роздають пам’ятки з профілактичними заходами під час карантину (не виходити з дому, обмежити контакти з людьми, пити більше рідини й мити руки з милом).

https://www.facebook.com/starenki/posts/1919984964800670?__xts__[0]=68.ARAx5KcheY5wBbDYAONIkw2wRWV8Mmt0pyMeNY4qdgX-rh2Jpik8XFrBYe80qcKB3hkowmdaYdi3a2lL12xzli88N7rytU1GYMDmS7AqB5xFoEAjteoyU7pU1r3gG0oBKHtciWoEJ3D-7_ZtwqNgfPucDcDnQLQu2SRQMO-cY_aVoZ9awiCA-oLHMpJ1Xg0B1OVypfQcE3hC_FSNAiOqse0qBAV2SfpTrk0hT8w2mVr3n87v6pNsf9Ym3PqAGxB3wH78BNh509Uf2HKqJcFfGQ4HL7SKiajXMviFwQyoR0s0wsvS2ep04gM3soqoJ0Q8vrFpbJNYxYHhpikVUWRXr6vZig&__tn__=-R

Сюди можна перерахувати кошти для закупки продуктів. Крім того, організації постійно потрібні волонтери, особливо на авто, щоб доставляти продукти. Тому, якщо хочете долучитись, то напишіть співзасновниці Варварі Сердюковій. Не будьте байдужими, адже без нас бабусі та дідусі не впораються.

3. Купи сумку і допоможи бабусі. Соціальний бізнес для пенсіонерів відкрила команда 20-річних студентів. Тут бабусі шиють сумки з фетру і отримують за це зарплатню. Так, завдяки соціальному проєкту Gudzyk пенсіонерки почувають себе потрібними і заробляють додаткову копійку на прожиття. А ви можете вбити двох зайців — зробити добро та купити собі нову річ.

4. Також ви можете долучитись до громадської організації “Небокрай”. Якщо у вас немає коштів на допомогу, то тут ви можете стати волонтером, який прийматиме дзвінки в кол-центрі від літніх людей, або кур’єром, який купуватиме і доставлятиме необхідне бабусям і дідусям. Також шукають волонтерів, які будуть розклеювати оголошення про проєкт і розповідатимуть про нього сусідам, знайомим, щоб залучити більше охочих для допомоги людям похилого віку.

Тож, робімо добро, бо бабусь та дідусів крім нас ніхто не захистить. І саме зараз ми повинні об’єднуватись.

Допоможи ШоТам – твоїй пігулці від паніки

Ми щодня стараємось для тебе і пишемо про історії людей, які роблять свою справу, кайфують від цього і роблять нашу країну кращою. І у такий важкий період ми стали твоєю пігулкою від паніки, бо наші матеріали насправді тобі допоможуть та подарують віру у майбутнє. Коли всі навколо кричать “ми всі помремо”, ми кажемо, що все буде добре.

ШоТам існує лише завдяки технічній допомозі міжнародних донорів та вашим пожертвам. Проте з 2020 року донорське фінансування нашого медіа згортається. А ми ж хочемо і надалі радувати вас позитивними новинами і історіями крутих українців.

Тому запустили платну підписку, яка коштуватиме всього як філіжанка кави. Є три варіанти: 50, 100 і 300 гривень. Це щомісячний платіж, який стягується автоматично. Тому, зроби добру справу, підтримай нас і тоді позитиву в Україні стане більше.

Допоможи священникам зробити антисептики

Дезінфекція – понад усе! Так думають і київські священики, які почали виготовляти антисептики, які передають для найбільш вразливих категорій населення – це люди літнього віку, люди, які опинились у скруті, бездомні люди, багатодітні сім’ї.

На день розливають понад 1300 пляшок. Роблять антисептики за рецептурою ВООЗ: використовують етанол, перекис водню, гліцерин. Складники допомагають закуповувати друзі чи небайдужі. Якщо хочете також долучитись до доброї справи, то пишіть сюди.

Крім цього, благодійні організації можуть подати заявки і забрати антисептики для розповсюдження. Соціальне Служіння Київської Митрополії ПЦУ закликає триматись разом.

Подумаймо і про безпритульних

Під час карантину дуже важко бездомним, адже тепер у них менше можливостей отримати допомогу,  поїсти та просто просити руки. Організація “Молодь за мир” закликає до допомоги бездомним. Вони роздають маски, антисептики та гарячі обіди. Якщо ви хочете приєднатися, пишіть у фейсбук організації. Також можна допомогти фінансово.

https://www.facebook.com/molod.za.myr/videos/237495120724028/?__xts__[0]=68.ARCgWhOSXEn6Xv74xQjlSNkN-lY3FvI4W3G4Nw03ArsE4t3v9_CrnD_agp1HPHrjHXJqY29eBS3nPpBvlk321um919aqe66xgE1QdstPWXApZhYLCUi2EKZcyHnY6yjzwVnNZTYtIvUEJ4S3LNFPZfLJBr6Gh0ivSeJ1KkL5jU-bx1trIJb3GyXNE-k3i3brzPwNHJuW1_Xca6fJ63GF31ioETqXFLC4QDYVnUGx5aSm9903uG5c6LcnWYMeRFJnxTZ_Mlz1XmbfzUUS98po5crMTl8xr6Fr7jyupA7BqHVmbOQlr8Jar6L01fkwMYLILEaevQowVjkvhhrEefJiTf83VpZlSTlvxb6FbA&__tn__=-R

Організація “Допоможи бездомному також роздає для безпритульних їжу, ліки, засоби гігієни та одяг. Звісно, всі волонтери дотримуються правил безпеки, роздаючи їжу в масках і всім дезинфікують руки. Група “Допоможи бездомному” щомісяця звітує про свою діяльність на своїй сторінці у Facebook.

Організація потребує допомоги фінансово, для закупівлі продуктів та засобів дезінфекції. Тому, долучайтесь і робіть цей світ трохи кращим.

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

Суспільство

КАІ чи НАУ? Авіаційний університет випустив кавер на пісню репера bbno$ «It boy»: відео

Опубліковано

В межах вступної кампанії НАУ випустив кліп «КАІ чи НАУ». Завдяки стильному і сучасному підходу університет хоче привернути увагу абітурієнтів і бути ближчими до них.

Зараз в Україні триває вступна кампанія. Абітурієнти обирають заклади вищої освіти, де вони хочуть навчатися, а університети намагаються залучити до себе найбільш талановитих вступників.

фото: НАУ

Національний авіаційний університет відійшов від стандартного офіційного спілкування зі вступниками і їхніми батьками. Замість цього комунікаційна команда вирішила говорити з абітурієнтами їхньою мовою. Університет випустив кліп — кавер на пісню It boy канадського співака bbno$ для промоції вступної кампанії, де закликали вступати в НАУ. 

фото: НАУ

«Зараз університети, особливо технічні, мають боротися за студентів. Звісно, абітурієнт обере той ЗВО, який забезпечить якісну освіту. Тому ми в НАУ приділяємо цьому дуже велику увагу: оновлюємо науково-викладацький склад, відкриваємо лабораторії, скоро запустимо кіберполігон і робимо багато крутих практик спільно з провідними інженерними компаніями — все, щоб наші студенти мали багато саме практичного досвіду. Але важливо не тільки те, що ми робимо, але і як комунікуємо. НАУ заговорив мовою молоді. Бо наша вступна кампанія та і вся комунікація має бути не як в класичного державного університету, а як в закладі, а якому протягом наступних 4-5 років студенту буде комфортно», — прокоментувала в.о. ректора НАУ Ксенія Семенова.

Читати також: Вступна кампанія 2024: майже 400 тисяч заяв подано майбутніми бакалаврами

фото: НАУ

Крім цього, в межах вступної кампанії триває розіграш «Моя перша стипендія». Асоціація випускників розігрує 20 стипендій у розмірі 3 тис. грн кожна серед усіх абітурієнтів, які обрали НАУ першим або другим пріорітетом, зареєструвалися в чат-боті та подали оригінали документів. Детальна інформація про розіграш міститься на сайті

Хто працював над кліпом

  • Знімальна група: команда відеопродакшену 2REC;
  • Ідея: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Текст пісні: Олег Прозоров;
  • Виконавець: Олег Прозоров;
  • Оператор: Олександр Левченко;
  • Помічник оператора: Артем Дулько;
  • Режисер: Олег Прозоров;
  • Актор: Євген Лисак;
  • Монтаж: Євген Лисак та Олег Прозоров;
  • Звукорежисер: Максим Кушнір.

Нагадаємо, що вступникам необхідно відслідковувати статус заяв: як це зробити.

Фото: НАУ.

Читати далі