Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Коронавірус в Україні: кому я можу допомогти онлайн

Опубліковано

В Україні триває карантин через поширення коронавірусу і дуже важливо залишатись вдома та обмежити своє коло контактів. Але, разом з тим, зараз як ніколи важливо підтримувати та цінувати одне одного і допомагати тим, хто цього потребує.

Карантин – це привід зробити добру справу. Ми маємо допомагати лікарям, які зараз на “другій передовій” і щодня борються за життя хворих, наражаючи себе на небезпеку. Ми повинні підтримати бабусь та дідусів, яких як ніколи потрібно забезпечити продуктами і ліками. І ми маємо допомагати тим, хто справді зараз цього так потребує. Долучайтесь до добрих справ разом з нами. Ось вам варіанти благодійних ініціатив, куди можна приєднатись у такий складний період.

Допомога медикам – найважливіша

1. Медики зараз дуже потребують нашої допомоги. Нещодавно з’явився сайт, який допомагає підтримати лікарів у боротьбі з коронавірусом. Громадська організація “Пацієнти України” запустила ресурс та почала збір коштів на допомогу лікарям та медичним закладам. На сайті є дві форми. Одна для тих, хто хоче допомогти лікарям, придбавши захисне спорядження, або пожертвувати кошти. А інша для тих, кому ця допомога потрібна. “Пацієнти України” також набирають команду волонтерів. На сайті зазначено, що зараз необхідно лікарям:

  • Засоби індивідуального захисту. Це і спеціальні костюми, маски, окуляри, рукавички. За зібрані кошти організація планує закупити великі партії захисного спорядження для лікарів, або шукати підрядників, які виготовляють його на замовлення.
  • Апарати штучної вентиляції легень (ШВЛ) для пацієнтів. Це дороге обладнання, яке може дозволити придбати лише великий бізнес.
  • Портативні рентгени – це необхідне обладнання для діагностики захворювання COVID-19
  • Тест-системи ПЛР. Це основний тест, який потрібно робити людині, що має всі симптоми коронавірусу.

2. Допоможіть медику доїхати до роботи. Це найменше, що ми можемо зробити для цих людей. У Києві через обмеження громадського транспорту їм важко добиратись на роботу. А вони це роблять для нас з вами. Тому зараз набирає обертів ініціатива “Підвези медика”. У соцмережах водії зазначають час та маршрут, яким будуть їхати і можуть підвезти працівника медзакладу.

Якщо у вас немає власного транспорту, то можна допомогти через фонд “Таблеточки”. Вони розпочали збір коштів на оплату транспортування медичних працівників на роботу і назад з допомогою компанії Uber. Всі ми розуміємо, які низькі зарплати у медсестер і санітарок. Тому вони просто не мають можливості добиратись на роботу і платити щоразу за таксі. На сайті онлайн-магазину “Таблеточок” можна оплатити одну поїздку Uber для медика (175 гривень), на тиждень (1750 гривень) або на тиждень для медичної бригади (10000).

Крім того, розробник з Києва створив додаток “Підвези лікаря”, який вже працює у столиці та кількох містах України.

3. Центр волонтерів “People Project” також долучається до допомоги медикам. Вони забезпечили збір коштів, щоб забезпечити необхідним захистом персонал опорних лікарень, куди госпіталізують хворих на коронавірус. Це захисні костюми, щитки, маски, рукавички. Саме цей базовий захист може хоч якось зберегти бійців нашого “другого фронту”.

Не забудь про бабусь та дідусів

Уявіть собі, що самотня бабуся десь сидить у закритій квартирі, боїться зайвий раз вийти на двір в магазин, або їй просто немає на що купити ліки та продукти. Не потрібно далеко ходити – насамперед подбайте про своїх бабусь та дідусів, або про тих, хто живе поруч. Найменше, що ви можете зробити – купити їм набір продуктів, ліки, засоби для дезінфекції. Якщо ви живете в великому будинку і не знаєте всіх сусідів, то повісьте оголошення з номером телефону, щоб до вас могли звернутись ті, хто цього потребує. А ще, поясніть літнім людям, наскільки важливо залишатись вдома та дотримуватись рекомендацій. Разом з тим, можна долучитись до благодійних організацій, які вже роблять добро для стареньких людей.

1.Благодійний фонд “Життєлюб допомагає літнім людям і збирає кошти на нагальні потреби малозабезпечених стареньких – продукти, ліки, комунальні платежі. Усіх, хто може допомогти, просять писати на пошту ia.trudolub@gmail.com з темою листа “Можу допомогти”. Також у “Життєлюбі” просять надсилати і контакти людей, яким потрібна допомога. Крім цього, ви можете роздрукувати і повісити у своєму під’їзді плакат, щоб сусіди могли залишити список того, що їм потрібно купити.

2. Благодійний фонд “Старенькі” вже давно підтримує самотніх пенсіонерів і збирає місячні продуктові набори для них. Зараз вони працюють ще активніше: збирають гроші на продукти, роздають пам’ятки з профілактичними заходами під час карантину (не виходити з дому, обмежити контакти з людьми, пити більше рідини й мити руки з милом).

https://www.facebook.com/starenki/posts/1919984964800670?__xts__[0]=68.ARAx5KcheY5wBbDYAONIkw2wRWV8Mmt0pyMeNY4qdgX-rh2Jpik8XFrBYe80qcKB3hkowmdaYdi3a2lL12xzli88N7rytU1GYMDmS7AqB5xFoEAjteoyU7pU1r3gG0oBKHtciWoEJ3D-7_ZtwqNgfPucDcDnQLQu2SRQMO-cY_aVoZ9awiCA-oLHMpJ1Xg0B1OVypfQcE3hC_FSNAiOqse0qBAV2SfpTrk0hT8w2mVr3n87v6pNsf9Ym3PqAGxB3wH78BNh509Uf2HKqJcFfGQ4HL7SKiajXMviFwQyoR0s0wsvS2ep04gM3soqoJ0Q8vrFpbJNYxYHhpikVUWRXr6vZig&__tn__=-R

Сюди можна перерахувати кошти для закупки продуктів. Крім того, організації постійно потрібні волонтери, особливо на авто, щоб доставляти продукти. Тому, якщо хочете долучитись, то напишіть співзасновниці Варварі Сердюковій. Не будьте байдужими, адже без нас бабусі та дідусі не впораються.

3. Купи сумку і допоможи бабусі. Соціальний бізнес для пенсіонерів відкрила команда 20-річних студентів. Тут бабусі шиють сумки з фетру і отримують за це зарплатню. Так, завдяки соціальному проєкту Gudzyk пенсіонерки почувають себе потрібними і заробляють додаткову копійку на прожиття. А ви можете вбити двох зайців — зробити добро та купити собі нову річ.

4. Також ви можете долучитись до громадської організації “Небокрай”. Якщо у вас немає коштів на допомогу, то тут ви можете стати волонтером, який прийматиме дзвінки в кол-центрі від літніх людей, або кур’єром, який купуватиме і доставлятиме необхідне бабусям і дідусям. Також шукають волонтерів, які будуть розклеювати оголошення про проєкт і розповідатимуть про нього сусідам, знайомим, щоб залучити більше охочих для допомоги людям похилого віку.

Тож, робімо добро, бо бабусь та дідусів крім нас ніхто не захистить. І саме зараз ми повинні об’єднуватись.

Допоможи ШоТам – твоїй пігулці від паніки

Ми щодня стараємось для тебе і пишемо про історії людей, які роблять свою справу, кайфують від цього і роблять нашу країну кращою. І у такий важкий період ми стали твоєю пігулкою від паніки, бо наші матеріали насправді тобі допоможуть та подарують віру у майбутнє. Коли всі навколо кричать “ми всі помремо”, ми кажемо, що все буде добре.

ШоТам існує лише завдяки технічній допомозі міжнародних донорів та вашим пожертвам. Проте з 2020 року донорське фінансування нашого медіа згортається. А ми ж хочемо і надалі радувати вас позитивними новинами і історіями крутих українців.

Тому запустили платну підписку, яка коштуватиме всього як філіжанка кави. Є три варіанти: 50, 100 і 300 гривень. Це щомісячний платіж, який стягується автоматично. Тому, зроби добру справу, підтримай нас і тоді позитиву в Україні стане більше.

Допоможи священникам зробити антисептики

Дезінфекція – понад усе! Так думають і київські священики, які почали виготовляти антисептики, які передають для найбільш вразливих категорій населення – це люди літнього віку, люди, які опинились у скруті, бездомні люди, багатодітні сім’ї.

На день розливають понад 1300 пляшок. Роблять антисептики за рецептурою ВООЗ: використовують етанол, перекис водню, гліцерин. Складники допомагають закуповувати друзі чи небайдужі. Якщо хочете також долучитись до доброї справи, то пишіть сюди.

Крім цього, благодійні організації можуть подати заявки і забрати антисептики для розповсюдження. Соціальне Служіння Київської Митрополії ПЦУ закликає триматись разом.

Подумаймо і про безпритульних

Під час карантину дуже важко бездомним, адже тепер у них менше можливостей отримати допомогу,  поїсти та просто просити руки. Організація “Молодь за мир” закликає до допомоги бездомним. Вони роздають маски, антисептики та гарячі обіди. Якщо ви хочете приєднатися, пишіть у фейсбук організації. Також можна допомогти фінансово.

https://www.facebook.com/molod.za.myr/videos/237495120724028/?__xts__[0]=68.ARCgWhOSXEn6Xv74xQjlSNkN-lY3FvI4W3G4Nw03ArsE4t3v9_CrnD_agp1HPHrjHXJqY29eBS3nPpBvlk321um919aqe66xgE1QdstPWXApZhYLCUi2EKZcyHnY6yjzwVnNZTYtIvUEJ4S3LNFPZfLJBr6Gh0ivSeJ1KkL5jU-bx1trIJb3GyXNE-k3i3brzPwNHJuW1_Xca6fJ63GF31ioETqXFLC4QDYVnUGx5aSm9903uG5c6LcnWYMeRFJnxTZ_Mlz1XmbfzUUS98po5crMTl8xr6Fr7jyupA7BqHVmbOQlr8Jar6L01fkwMYLILEaevQowVjkvhhrEefJiTf83VpZlSTlvxb6FbA&__tn__=-R

Організація “Допоможи бездомному також роздає для безпритульних їжу, ліки, засоби гігієни та одяг. Звісно, всі волонтери дотримуються правил безпеки, роздаючи їжу в масках і всім дезинфікують руки. Група “Допоможи бездомному” щомісяця звітує про свою діяльність на своїй сторінці у Facebook.

Організація потребує допомоги фінансово, для закупівлі продуктів та засобів дезінфекції. Тому, долучайтесь і робіть цей світ трохи кращим.

Коментарі

Суспільство

На Київщині відкрили новий гуртожиток для ВПО з п’яти областей (ФОТО)

Опубліковано

Гуртожиток відкрили у селі Дорогинка, що знаходиться у Фастівському районі. У ньому житимуть сім родин.

Про це повідомили на сайті Київської обласної військової адміністрації.

Родини житимуть у п’яти двокімнатних помешканнях, одному трикімнатному та одному однокімнатному. Їх обладнали меблями та побутовою технікою. У гуртожитку збудували два санвузли, кухню та зону відпочинку.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: На Київщині побудували міст за сучасними технологіями, який має сонячні панелі (ФОТО)

У нових квартирах житимуть сім’ї з таких областей:

  • Запорізької;
  • Дніпропетровської;
  • Донецької;
  • Сумської;
  • Херсонської.

У КОВА додали, що це житло надали без будь-яких термінів проживання.

Фото: вебсайт КОВА

Читайте також: Столичному театру на Подолі присвоїли ім’я його засновника: що про нього відомо

Підтримка ВПО на Київщині

Цей проєкт реалізовували за фінансової підтримки Агентства ООН у справах біженців (УВКБ ООН) та благодійної організації «Благодійний фонд РОКАДА».

Також у Київській області вже реалізували кілька спільних проєктів для розміщення тих, хто покинув свій дім через війну. В Ірпені, Богуславі та Сквирі реконструювали гуртожитки, а в селах Бориспільського, Бучанського та Фастівських районів переобладнали помешкання для проживання родин. На сьогодні створили 500 нових місць для поселення ВПО.

Нагадаємо, що в чотирьох громадах Київщини запрацювали соціальні хаби: що отримають відвідувачі.

Фото обкладинки: Pixabay

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Велосипеди залишали всюди: як жителька Чернігівщини ініціювала створення велопарковки в селі

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю зі спецпроєкту ШоТам та Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

Раніше жителі Количівки на Чернігівщині залишали велосипеди біля дерев чи під магазинами — їх було не злічити. Тепер біля місцевого ліцею красується сучасна 36-місна велопарковка з накриттям. А все завдяки місцевим жінкам, які у 2022 році створили ГО «Юстина», невтомно пишуть грантові заявки та досліджують, що ще можна змінити в селі. 

ШоТам поспілкувалися з очільницею організації Ольгою Вовченко про те, як завдяки опитуванню дізналися, що потрібна велопарковка в селі, та чому зміни в Количівці лише розпочинаються.

Ольга Вовченко

очільниця ГО «Юстина».

Вирішили створювати свою громадську організацію

Я працювала у Чернігівській обласній дитячій лікарні фельдшеркою, але через скорочення штату стала домогосподаркою. Коли почалося повномасштабне вторгнення, то ми з чоловіком вирішили не виїжджати, адже обоє — медики. Спочатку лікували військових, а коли Количівка вже була відрізана від Чернігова, взялися допомагати місцевим. 

Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.

Якраз напередодні 24 лютого у Количівку приїжджала представниця Українського жіночого фонду — місцеві жінки прийшли послухати, навіть створили групу самодопомоги. Але після початку вторгнення ми про проєкти не думали — турбот вистачало. Та невдовзі представниця фонду зателефонувала, аби поцікавитися, як справи в групи. Кілька жінок уже роз’їхалося, але дехто лишився і ми знову згуртувалися.

Ми ризикнули: прописали проєкт для психологічної підтримки жінок, але ще ж треба його реалізувати через громадську організацію, а в нас її не було. Нам запропонували партнерську з Корюківки, але це далеко. Транспорту нема, дороги погані, інтернету нема — що ж ми будемо робити? Вирішили створювати своє.

Частина учасниць ГО «Юстина». Наразі в ГО є 3 постійні учасниці, і кілька долучаються за змоги. Фото надала героїня 

«Юстина», бо справедливість

Так у вересні 2022 року ми, жінки з Количівки, створили громадську організацію «Юстина». Назву пояснюю просто — бо «справедливість» (з лат. justus — справедливий — ред.). Тоді ніхто не знав, що таке ГО, яка знадобиться документація і як створювати проєкти, але ми всього вчилися в процесі.

Перший проєкт «Юстини» — «Клуб Юстина надає крила» — підтримав Український жіночий фонд. Для нього місцева влада надала нам приміщення в будинку культури, і ми почали проводити там різноманітні заходи для психологічної підтримки жінок і дівчат. Грошей у селі не вистачало, тож ми приносили дрова з дому, аби зігріти приміщення. 

Ми запрошували психологиню, юриста, тому що багато жінок мали юридичні питання, а доїхати до Чернігова тоді було складно. Проводили й заходи з дітьми — ми хотіли, щоб діти теж могли розвантажитися психологічно.

Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.  

Після першого успішного проєкту було багато інших: робили спільний перегляд кіно для мам з дітками, створювали алеї пам’яті та невеликий меморіал в селі, інформували жінок про гендерно зумовлене насильство. 

Стратегічна сесія ГО «Юстина». Фото надала героїня 

Читайте також: Спершу був «хейт», згодом з’явився діалог: на Чернігівщині жителі голосують і змінюють свою громаду

Спільний запит у селі — велопарковка

У кожному дворі в Количівці є один чи кілька велосипедів — так діти добираються до ліцею, а багато працівників — на роботу. Тож коли в селі проводили анкетування, то виявили спільний запит — відсутність місця для роверів.

Я теж спостерігала за ситуацією — велосипеди всюди: біля магазину, пошти, біля ліцею просто валяються. Моя дитина додому приходила й жалілася, що там ланцюг злетів, там колесо пробите чи спиця погнулася.

Велосипеди були в Количівці всюди. Фото надала героїня

Так і виникла ідея — можна водночас облаштувати велопаковку та популяризувати здоровий спосіб життя. Тож коли ГО «Юстина» цьогоріч проходила навчання з організаційної спроможності й організатори запропонували подати якийсь проєкт на 250 тисяч гривень фінансування, ми точно знали, що робити.

Часу було небагато: на написання проєкту дали тиждень, а на реалізацію — місяць. Під час повторного анкетування зʼясували, що більшість людей була за встановлення велопарковки біля відбудованого ліцею, адже він розташований у центрі села й багато жителів його відвідують. Тож за підтримки ІСАР Єднання та Фонду «Партнерство за сильну Україну» ГО «Юстина» почала роботу.

Місцеві встановлюють спеціальне покриття на велопарковці в Количівці. Фото надала героїня

Ми залучили фахівців, провели заходи з безпеки — наприклад, тренінги з домедичної допомоги. Також організували велопрогулянку з дітьми по Количівці. Провели аудит безпеки, почали розробляти туристичні маршрути — і велопарковка в селі запрацювала.

Зізнаюся, мені було важливо прислухатися до дітей, адже вони залишали свої побажання щодо покращення села в спеціальній коробочці, а в межах одного з проєктів брали участь в опитуваннях.

Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.

Зробили покриття та надихнули інших на зміни

Робота над велопарковкою не була простою — постачальник затримував терміни через перебої зі світлом, а ще треба було встановити конструкції та камери спостереження. Та попри всі складнощі, на початку цього навчального року велопарковку в селі зрештою відкрили. Та на цьому історія не закінчилася, адже покриття на майданчику не було — лише пісок. Я вирішила продовжувати шукати фінансування, але це було складно — більшість бізнесів були зайняті відбудовою.

Ось такою вийшла велопарковка біля ліцею в селі Количівка. Фото надала героїня

Проходить день, тиждень, а в дітей грузнуть колеса, вони пісок заносять до школи й додому. І я думаю: «Це ж дощі підуть, і буде ще гірше». То моя знайома й запропонувала відкрити збір. За зібраних 30 тисяч гривень нам таки вдалося зробити покриття. 

Витрати могли бути набагато більші, але виробники давали неймовірні знижки — я їм розповідала, для кого ми це робимо, і вони йшли назустріч. Так ми закупили решіточки, щебінь, спеціальне волокно.

Дуже радісно, що досвід цієї велопарковки поширився й далі — завідувачка місцевого будинку культури теж прописала схожий проєкт, щоб зробити велопарковку в ще одному місці. Ми завжди готові ділитися своїм досвідом.

Коментарі

Читати далі

Суспільство

Укрзалізниця додає ще один поїзд до Варшави: що відомо

Опубліковано

Укрзалізниця запускає другу пару поїздів на популярному маршруті Варшава – Рава-Руська – Львів. Відтепер із запровадженням нового графіка пасажири зможуть дістатися Чернівців, завдяки поїзду №865/866, що курсуватиме через Тернопіль, Чортків і Заліщики.

Про це повідомляє УЗ.

Як працюватиме новий маршрут?

  • На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
  • На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.

Це сучасні комфортабельні поїзди, які забезпечать комфортну подорож для пасажирів.

Читати також: «Укрзалізниця» показала оновлений електропоїзд на маршрути з Дніпра

Що змінюється для пасажирів?

Додаткові місця на маршруті значно розширять можливості залізничного сполучення із західними областями України. Тепер із Варшави до Чернівців можна буде дістатися з пересадкою в Раві-Руській, а також зручно подорожувати до Львова, Тернополя чи Коломиї.

Маршрут Варшава – Рава-Руська – Львів – Коломия також залишається незмінним — на ньому продовжить курсувати поїзд №767/768 – 867/868.

Фото обкладинки: УЗ.

Коментарі

Читати далі