Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Технології

Конвертують ґвару в допомогу. Релоковані айтівці створили застосунок, що дозволяє донатити на ЗСУ без грошей

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

За 16 років свого існування CHI Software розрослася з невеличкої вебстудії в Харкові до великої ІТ-компанії з офісами в різних містах і представництвами за кордоном. CHI Software розробляють програмне забезпечення для клієнтів з усього світу й водночас розвивають освітній напрям в Україні, передаючи свій досвід айтівцям-початківцям. Велику увагу компанія приділяє корпоративній соціальній відповідальності, реагуючи на виклики, з якими стикається суспільство.

Після 24 лютого харківський офіс, який завжди був серцем CHI Software, переїхав до Львова та продовжує там працювати, підтримуючи як економіку, так і армію України. CEO компанії Богдан Стеблянко розповів ШоТам про допомогу військовим і волонтерам, про відкриття нових представництв під час війни та репутацію українських розробників у світі.

Богдан Стеблянко

СЕО компанії CHI Software

CHI Software об’єднує понад 600 фахівців

CHI Software з’явилася в Харкові 16 років тому, заснував її Володимир Дум’як. Починалася вона з маленької вебстудії, в якій працювали 10 ідейних однодумців, що розробляли вебзастосунки. Поступово співробітників ставало дедалі більше: 50, 100, 200. Зрештою CHI Software стала потужною ІТ-компанією, яка нині об’єднує понад 600 крутих спеціалістів. Ми займаємося розробкою програмного забезпечення та фокусуємося на штучному інтелекті, великих даних і хмарних рішеннях. 

Протягом багатьох років компанія розвивала саме харківський офіс, тому що наше місто є потужним ІТ-хабом. Кілька років тому ми почали відкривати представництва в інших містах: Києві, Дніпрі й Запоріжжі. Найняли туди співробітників, а також пропонували віддалену роботу для людей з різних регіонів країни. Давно обмірковували створити офіс на Заході України. У нас це рішення визрівало, ми дивилися різні варіанти, але початок повномасштабної війни нас підштовхнув діяти швидко. 25 лютого, у п’ятницю, у нас з’явився офіс у Львові, а в понеділок 28-го він уже відкрив свої двері для перших відвідувачів. Ми встигли навіть переїхати з нього на нове місце. 

Розвиваємо ІТ-освіту й підтримуємо благодійні ініціативи

Достатньо давно ми почали займатися освітнім напрямом, оскільки нам важливо сприяти розвитку ІТ-освіти в Україні. Харків – це місто студентів, активних, які дуже швидко навчаються та хочуть здобувати досвід. Ми співпрацюємо з кількома харківськими університетами й уже виходимо на всеукраїнський рівень. Раніше ми займалися освітнім напрямом у рамках наших інтернатур: коли давали можливість студентам долучитися до світу ІТ, зокрема в напрямі розробки. Півтора року тому в компанії з’явився проєкт CHI IT Academy, де ми навчаємо різноманітних ІТ-професій.

Наша компанія завжди підтримувала благодійні ініціативи. Насамперед вони були пов’язані з допомогою дітям з інвалідністю та сиротам. Менеджмент CHI Software, зокрема наш засновник, не міг оминути увагою це питання, оскільки сам є люблячим татом п’ятьох дітей. Ми надавали не лише матеріальну допомогу дитячим будинкам, лікарням і фондам, що потребували того, але й організовували цікаві благодійні заходи. Компанія забезпечувала технікою дітей з інвалідністю, які навчаються програмування.

На новорічні свята в нас традиційно проходить чудова ініціатива: кожен зі співробітників має можливість стати таким собі Миколайчиком для дитини. Суть ідеї полягає в тому, щоб відгукнутися на лист дитини з побажанням новорічного подарунка, а ми це бажання втілюємо в життя. Тож у грудні в наших офісах зазвичай багато запакованих подарунків, які прямують під новорічну ялинку до дітей з дитячих будинків. Це неймовірне відчуття – бути причетним до здійснення мрії. 

BE WITH UA: застосунок, в якому можна безкоштовно донатити на армію

На початку повномасштабного вторгнення наші розробники запропонували створити мобільний застосунок, в якому кожна людина зможе допомагати нашій армії та донатити без донату як такого. Так з’явився BE WITH UA, в якому користувачі вивчають українську мову та львівську ґвару, дивляться рекламу, а кошти від неї прямують безпосередньо на підтримку українських військових у фонд UNITED24.

Один перегляд дорівнює 0,014 центам. Одна тисяча таких переглядів – 14$, які відправляються на допомогу ЗСУ. Цей показник може бути більшим, якщо гравці подивляться рекламні оголошення до кінця. Нині ми працюємо над розширенням можливостей аплікації: скоро додамо цікаві факти про Україну англійською мовою. BE WITH UA доступний на двох платформах: Android та iOS.

Be with UA»: Як мобільний додаток наближає нас до перемоги | DOU

Наш волонтерський спектр значно розширився з початком повномасштабної війни. Нині ми активно допомагаємо українській армії. У нашій компанії, як і в багатьох інших, з’явилися власні волонтерські осередки: небайдужі співробітники започаткували свої фонди, дехто опікується окремими військовими підрозділами. Ми підтримуємо ці ініціативи, а також військово-волонтерські організації з Харківської та Сумської областей. На День захисників і захисниць України перерахували кошти у фонд UNITED24. Отримуємо дуже багато запитів, що стосуються адресної допомоги, оскільки вважаємо, що важливо не тільки донатити. Наприклад, якщо просять теплі речі, взуття, рюкзаки, біноклі, приціли тощо – ми це дістаємо. 

Не вірили, що знадобиться план дій у разі війни

Багато компаній, особливо харківських, готувалися до можливого повномасштабного наступу. Ми не стали винятком, хоч до кінця й не вірили, що це дійсно станеться. 23 лютого я спілкувався з нашими британськими клієнтами. Вони були дуже налякані, говорили, мовляв, як так, що там у вас буде? Ми з колегою їх заспокоювали, відповідаючи, що у нас усе добре – ось, подивіться, працюємо собі, незважаючи на те, що за 60 км кордон з Росією. Нічого не віщувало біди, а вже через 12 годин пролунали перші вибухи.

Ми були готові настільки, наскільки взагалі можливо підготуватися до повномасштабної війни. Напередодні розробили план дій під час надзвичайного стану для швидкого реагування. Так, були певні складнощі. Наприклад, перевізник, який мав організувати евакуацію людей, перестав виходити на зв’язок. Звичайно, ми миттєво зреагували та знайшли вихід із ситуації, але це все було позапланово й нелегко.

Ми організували два нові департаменти: Ukrainian relocation office та European relocation office, куди увійшли менеджери, що управляють командами, юристи й фінансисти. Ми подбали про фінансову підтримку співробітників на самому початку війни, і надалі оплата праці відбувалася без затримок, у встановлений термін. Водночас почали координувати переїзд наших людей до безпечніших регіонів і відкрили офіс у Львові.

Офіс – місце не тільки для роботи, а й для спілкування з колегами

Спочатку наш львівський офіс був прихистком для людей, які вимушено переїхали на Захід України. Так само функціонував і наш офіс у Дніпрі – для співробітників, які їхали з Харкова, це була перша зупинка. Я особисто також провів там одну ніч. Більшість колег покинули Харків ще в середині березня. З них понад 300 осіб нині проживають у Центрі й на Заході України, понад 100 – за кордоном. Багато хто з нашої команди оселився в Києві, і ми тепер облаштовуємо там безперебійну подачу електроенергії, щоб у них була змога працювати. Однак приблизно 60 людей залишилися в Харкові, серед них є і розробники. Вони не хотіли виїжджати й покидати свій дім, навіть попри небезпеку. 

Ще з часів пандемії люди звикли до віддаленої роботи, у нас немає правила працювати саме в офісі. Тож у львівський офіс співробітники приходять по можливості. Ми розуміємо, що людям дуже бракує комунікації, яка в них була до початку війни, і тепер вона ще важливіша, ніж раніше. Тож офіс стає не тільки місцем для роботи, а й для спілкування та зустрічі з колегами. Наші HR- і ресурс-менеджери комунікують зі співробітниками сам на сам, зідзвонюються з ними та зустрічаються, якщо це можливо, розмовляють і запитують про справи – не тільки стосовно проєктів, а загалом. У компанії також є психолог, до якого люди можуть звернутися по допомогу.

Найкраща підтримка – це давати нам роботу

Як не парадоксально, саме цього року ми досягли поставлених цілей щодо представництва за кордоном. Ми зареєстрували компанію в США, у нас з’явився офіс у Флориді. А нещодавно CHI Software стала першою українською ІТ-компанією, яка відкрила представництво в японському місті Кобе. Ми йшли до цього давно, у нас було декілька клієнтів з Японії, і війна прискорила процес. За сприяння Асоціації IT Ukraine і адміністрації Кобе нам вдалося відкрити офіс і продовжити розвивати компанію на міжнародному рівні. Наші співробітники, які виїхали за кордон, представляють компанію на європейській арені, беручи участь у різноманітних івентах: London Tech Week, Viva Technology в Парижі, Berlin Expo тощо. 

Ми відчуваємо підтримку від наших закордонних клієнтів і партнерів. Найкращий спосіб висловити її – давати нам роботу. І ми добре це відчули, оскільки клієнти залишилися з нами, довірилися, і ми виправдали їхню довіру. Незважаючи на те, що всі вони думають передусім про свій бізнес, вони абсолютно нормально сприйняли, що в перші дні війни нашим співробітникам потрібно було по кілька вихідних, щоб банально прийти до тями й переїхати в безпечніше місце. Але багато колег працювали навіть 24 лютого – для них це був спосіб відволіктися від страшних обставин.

ІТ-сфера є одним із драйверів іміджу України за кордоном

Приємно, що наші клієнти висловлюють підтримку та працюють з українськими спеціалістами. Є такі підприємці, які хочуть диверсифікувати ризики по своєму бізнесу й шукають українців, які перебувають за кордоном. Авжеж, ми їх розуміємо, але для нас важливо зберігати центри розробки саме в Україні. Кілька тижнів тому ми почали співпрацювати з глобальною корпорацією. Спілкувалися з офісом у США, і вони сказали, що у них на проєкті працюватимуть ще декілька команд, більшість з яких – з Канади та США. Але головною командою вони зробили саме нашу, адже в українських розробників є репутація, що вони прийдуть і наведуть лад на проєкті.

ІТ-сфера нині є одним з основних складників фундаменту української економіки й іміджу нашої країни за кордоном. Складно знайти іншу сферу, в якій наші люди б щодня комунікували з представниками інших країн. Своєю професійністю, якістю продукту, який ми постачаємо нашим клієнтам, ми доводимо, що Україна заслуговує на найкраще майбутнє. Що вибір, який зробили наші західні партнери, – правильний. Українська ІТ-індустрія невпинно рухається вперед, і я переконаний, що лише закріплюватиметься на світовому ринку.

Технології

Найбільша у світі розвідувальна компанія співпрацюватиме з Україною

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Україна домовилася про співпрацю з найбільшою розвідувальною компанією у сфері кіберзахисту.

Про це повідомив міністр цифрової траснформації України у телеграмі.

Він відзначив, що йдеться про компанію Recorded Future, з якою Мінцифри підписало меморандум про співпрацю.

У межах меморандуму Recorded Future надасть свою розвідувальну платформу спеціалізованих інженерів та аналітиків розвідки.

Зі свого боку Мінцифри надасть власну експертизу та фахівців, які співпрацюватимуть із Recorded Future.

«Будемо разом створювати технологічні рішення для захисту українців від російських атак. Після перемоги ми зможемо експортувати наш досвід на весь світ», – прокоментував підписання меморандуму голова Мінцифри.

Читайте такожНезламні, безстрашні та вірні. Що ви знаєте про легендарні бригади ЗСУ? (ТЕСТ)

Він також повідомив, що з початку активної фази війни компанія вже допомогла Україні в розслідуванні воєнних злочинів росіян, зокрема відкрила доступ до платформи Intelligence Cloud на понад $10 млн і допомогла впоратися з кібератаками.

Про компанію

Recorded Future – приватна компанія з кібербезпеки, заснована в 2009 році зі штаб-квартирою в американському штаті Массачусетс. Спеціалізується на зборі, обробці, аналізі та розповсюдженні інформації про загрози.

У травні 2014 року Recorded Future опублікувала звіт під назвою «Як Аль-Каїда використовує шифрування після Сноудена. Там була гіпотеза про те, що витік інформації Сноудена вплинув на інноваційні розробки криптопродуктів Аль-Каїди».

Нагадаємо, Європейський Союз відкрив у Києві лабораторію кіберзахисту. Вона покликана захистити дані українських військових від атак російських хакерів.

Раніше ми повідомляли, що в Україні запустили онлайн-платформу Nadiyno для боротьби з дезінформацією.

Фото: pixabay.

Читати далі

Технології

«У разі блекауту»: у Вінниці чоловік змайстрував власну мікро-ГЕС на річці

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Вінничанин Іван Верещак змайстрував власну гідроелектростанцію на річці Вінничка у разі повного вимкнення світла.

Про це пише Вінниця.info.

Після ворожих ракетних обстрілів енергетичної інфраструктури чоловік почав активніше тестувати ГЕС.

Міні-ГЕС конструював пів року

Відтак у разі повного блекауту електроенергію від цієї ГЕС можна буде використати на освітлення приміщення або накопичувати в автомобільних акумуляторах для заряджання мобільних телефонів, ліхтариків.

Мікро-ГЕС розташована за 30 метрів від багатоповерхівки, у якій мешкає чоловік.

Невеличке колесо нагадує атракціон чи карусель. Колесо безперервно крутиться і виробляє електроенергію.

Треба було створити умови, щоб жителі нашого будинку уникли повного блекауту, — каже чоловік.

Роботу над створенням міні-ГЕС розпочав винахідник в травні місяці. Механізм ГЕС зібрав з підручних матеріалів.

Читайте також: Заряджає 25 телефонів та Starlink. 15-річний винахідник зі Львова створює унікальні повербанки для ЗСУ

«Я кинув корок від вина і дивився за скільки часу він пробіжить 10 метрів. Швидкість течії підходить. Потім помножив глибину на ширину річки і в цій арифметиці вирахував яка маса води проходить за хвилину», — розповідає вінничанин.

Механізм гідроелектростанції зроблений із простих підручних деталей

Ковші та лопаті, які підхоплює течія річки, — виготовлені із балонів, у яких зберігається фреон для холодильних агрегатів.

Балони чоловік розрізав на дві частини по довжині й спаяв. Металевий диск Ф-500мм, товщиною 10 мм розмітив на 16 рівних частин, потім проточив і посвердлив. Виходячи із довжини несучих кронштейнів, порахував, що їхній розмах виходить 3 метри 20 сантиметрів.

Читайте також: Зі складів – на передову. Як проєкт «Тачка на ТРОкачку» відновлює радянські вантажівки для ЗСУ

«Кронштейни, несучих ковшів, до яких приварені лопаті, мені допоміг придбати мій товариш. Він працює у мережі «Сільпо». В них була велика реконструкція і старі стійки для полиць викидали, як металолом», — розповідає майстер.

На створення установки вінничанин витратив близько 10 тисяч гривень. Потрібно ще встановити генератор, за допомогою якого буде вироблятися і накопичуватися електроенергія для подальшого використання.

На кіловат електроенергії потрібно 50 метрів кубічних води за хвилину, яка падає з висоти чотирьох метрів. Тому кіловат звідси не візьмеш – а от 150 – 300 Ват — можливо, — каже винахідник.

Розповідає, що електроенергію від цієї ГЕС можна буде накопичувати в автомобільних чи інших акумуляторах, та використати у критичний момент для освітлення та заряджання телефонів і інших побутових пристроїв.

Нагадаємо, волонтери перетворили «бус» на мобільну лазню для військових.

Також школяр з Івано-Франківська розробив дрон-міношукач для ЗСУ.

Фото: vinnitsa.info.

Читати далі

Технології

«Розробляли 4 роки»: урбаністи запустили мапу дерев у центрі Києва

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Офіс міських проєктів розробив і запустив онлайн-мапу дерев столиці.

Про свою розробку повідомили на фейсбук-сторінці проєкту «Урбанина».

На карті зібрали 30 тисяч дерев. Дослідницьку роботу вели упродовж чотирьох років.

«За той час, що ми “мапили” місто, багато дерев могло зникнути, але б’ємося об заклад, що ця мапа найточніша та найдоступніша. Тепер всі охочі можуть “позумитися” та розгледіти найзеленіші вулиці та найпустіші площі», — розповіли розробники.

Розповідається, що студенти курсів урбан-планування та урбан-дизайну за чотири роки обійшли 1700 гектарів центральної частини Києва та занесли на карту кожне столичне дерево.

Читайте також: Будуємо з нічого. На Хмельниччині переселенці зводять «дім зі сміття» зі знахідок на звалищі

За словами розробників, така мапа — це перший і важливий крок для збереження екології міста, а саме, дерев, яких з кожним роком стає дедалі менше.

Онлайн-мапу можна подивитися за лінком.

Довідка

Офіс міських проєктів досліджує території, проєктує міські простори та створює вуличні об’єкти. Проєкт запустив школу, в якій навчає створювати простори, орієнтовані на потреби людей, також проводить фестиваль, щоб розповідати про свої проєкти.

Нагадаємо, в Україні створять кліматичний офіс для боротьби зі шкідливими викидами.

Раніше ми повідомляли, що на Хмельниччині ліси висаджують інноваційні машини по блютус.

Фото: trees.kyiv.ua.

Читати далі