Один з українських виробників засобів радіоелектронної боротьби (РЕБ) та радіоелектронної розвідки (РЕР) постійно удосконалює свої розробки і проводить тестування нових продуктів. Різноманітні засоби РЕБ від цього виробника призначені для боротьби проти FPV-дронів (дронів з першої особи) та для радіоелектронної розвідки.
У виробника в наявності є портативні засоби РЕБ, призначені для тактичного застосування, а також засоби, спрямовані на захист критичної інфраструктури. Наразі найпопулярнішим є контр-FPV, який застосовується для захисту окопів, бронеавтомобілів, медичних евакуаційних засобів та техніки. Цей засіб був розроблений у вересні минулого року для припинення роботи дронів на певних частотах. Контр-FPV включений до озброєння Збройних Сил України та має код НАТО.
За заявами виробників, для захисту командно-спостережних пунктів та вогневих точок рекомендується використовувати РЕБ під назвами “Кракен-М” або “Кракен-Є”.
До розробників звернулися військові й повідомили, що необхідно мати РЕБ, який буде захищати групу, що висунулася за пораненими. Так створився РЕБ-рюкзак. Він може автономно працювати певну кількість годин, оснащений системою охолодження, а всі батареї уніфіковані. Також Backpack має ідентифікатор, який світиться ледве помітним світлом, коли ввімкнений (щоб ворожий снайпер не міг засікти захисників). Тобто група військових висувається на завдання, вмикає РЕБ, відпрацьовують і вимикають.
Процес тестування
Спочатку на полігонах працюють системою РЕБ Hunter. Пілоти БПЛА злітають за 2 кілометри, і вже одразу вижно, як дрон, коли підлітає в зону дії РЕБ, починає “кружляти” та плутатися.
Кожний присутній має можливість власними силами випробувати антидронову рушницю та спрямувати її на FPV-дрон. Літуни, які працювали на дронах, намагаються обходити перешкоди, які створює РЕБ, що фактично унеможливлює подальшу роботу БПЛА.
“Ніколи не можна недооцінювати ворога, адже їхні пілоти БПЛА будуть намагатися обходити дію наших засобів РЕБ, кружлятимуть і здійснюватимуть спроби щодо ураження своєї цілі. Втім, на прикладі антидронової рушниці усі побачили, що відбувається, коли її використовувати правильно – дрон впаде, а життя наших воїнів буде врятовано”, – підсумовують виробники.
Нагадаємо, що Естонія виділить для України додатковий мільйон снарядів за підтримки союзників.
Також ми повідомляли, що двоє ветеранів АТО відкрили власні пекарні.
Українська гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» за перші два дні після релізу продалася тиражем у мільйон копій. А ще більше користувачів приєдналися до пригод у Зоні через Game Pass.
Ажіотаж довкола «S.T.A.L.K.E.R. 2» позначився навіть на інфраструктурі — українські провайдери Triolan і «Ланет» повідомляли про тимчасове зниження швидкості інтернету через масові завантаження гри.
«S.T.A.L.K.E.R. 2 видав потужність понад 9000 і розковбасив Інтернет на 6 годин», — пожартував директор провайдера «Ланет» Маріан Івасюк.
Нагадаємо, що українську гру «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля» присвятили захисникам України.
Фото обкладинки: гра «S.T.A.L.K.E.R. 2: Серце Чорнобиля».
Компанія Buntar Aerospace презентувала новий розвідувальний дрон вертикального зльоту та посадки Buntar-1. Розробка створена спеціально для роботи в умовах сучасного бою, враховуючи реальні потреби військових.
Про це повідомляє Міністерство цифрової трансформації.
Про нову розробку
Buntar-1 призначений для розвідки в реальному часі, наведення, коригування вогню ствольної та реактивної артилерії, а також фіксації наслідків ураження. Його тестували на Харківському напрямку, де аеророзвідники відзначили якість передачі відео без затримок та стабільність зв’язку, навіть під дією ворожих РЕБ-систем.
Дрон обладнаний унікальним програмним забезпеченням, яке автоматизує роботу екіпажу та підвищує ситуативну обізнаність. Радіус дії Buntar-1 складає близько 50 кілометрів, а його опанування досвідченими операторами займає всього три доби.
Один із творців дрона є бійцем Сил безпеки й оборони, тож Buntar-1 розробляли з урахуванням бойового досвіду. Завдяки цьому інженери змогли створити систему зв’язку, яка працює навіть в умовах активної протидії РЕБ.
Компанія вже працює над вдосконаленням. У новій версії, Buntar-3, очікується збільшення часу перебування у повітрі до трьох годин, що розширить можливості безпілотника.
Нагадаємо, що Сили оборони отримають всюдихід-амфібію для роботи в екстремальних умовах (ФОТО).
Фото обкладинки: скріншот з відео Міністерства цифрової трансформації.
На Харківщині випробували спеціальні сенсори для виявлення мін. Сапери можуть використовувати цю технологію, аби знаходити небезпечні предмети на відстані.
Про це повідомили у пресслужбі Міністерства економіки Україні.
Особливості нової системи
Завдяки новій техніці сапери зможуть знаходити металеві та неметалеві міни. Також обладнання здатне виявляти і протитанкові міни під шаром ґрунту. Як зазначили у відомстві, цього разу тестували покращену версію системи, у якій додали більше функцій ШІ.
Під час випробувань фахівці продемонстрували новітню систему, котра має таке обладнання:
магнітометр;
георадар;
інфрачервону та оптичну камери, котрі працюють на основі штучного інтелекту.
Демонстрацію відвідали чотири українські компанії: UADamage, «Поступ», Ailand Systems та Transient Technologies. Захід організували за ініціативи Міністерства економіки України, Харківської обласної військової адміністрації, Центру координації протимінної діяльності при ХОВА та Програми розвитку ООН.
«Подібні тестування дуже важливі для того, щоб зібрати достатню базу для підтвердження ефективності технології. А вже потім на цій основі будуть напрацьовані стандартні операційні процедури, які дозволять інтегрувати інноваційні технології в процес гуманітарного розмінування. Це дозволить більш масово застосовувати методи дистанційного виявлення вибухонебезпечних предметів», — сказала проєктна менеджерка з інновацій Команди підтримки протимінної діяльності при Мінекономіки України Катерина Дрозд.
Нагадаємо, що українські компанії об’єднуються задля гуманітарного розмінування.
Коментарі