

Економіка і бізнес
Кондитерка з Київщини готує гігантські реалістичні торти (ВІДЕО)
Оксана Шипуліна з Боярки на Київщині на замовлення створює реалістичні торти, які варті бути експонатами виставок. Один з найскладніших виробів кондитерки — величезний бик, що важить 120 кілограмів.
Про це ШоТам розповіли в інстаграмі.
Як створюють такі торти
Оксана розвиває власну кондитерську упродовж 12 років. За цей час вона створила тисячі найрізноманітніших ласощів. У певний момент кондитерка захопилася створенням тортів незвичайної форми. Зараз це стало її візитівкою. Персонажі з кіно, мультиків, замки, тварини, квіти — Оксана втілювала дуже різні фантазії своїх замовників.
Читайте також: Майстриня з Луцька створює древні музичні інструменти з отруйного борщівника (ВІДЕО)
Одна з найскладніших робіт у досвіді майстрині — казковий бик, що важить 120 кілограмів.
«Фігура півтора метри висотою і стоїть на одній такій тоненькій ніжці. Це дуже складні роботи, це конструктивні роботи — багато креслень та недоспаних ночей. Але це завжди таке захоплення, це так цікаво», — розповідає Оксана Шипуліна.

Для кондитерки така робота веде за собою багато технічних питань, де потрібно розробити креслення та вигадати конструкцію. Оксана говорить, що найважче у створенні таких тортів — транспортування. Жінка зізнається, що нервує, як доїде її виріб до замовника. Оксана продовжує вдосконалювати свою майстерність з кожним замовленням, а ще в такий спосіб підтримувати наших захисників та українську економіку.
Нагадаємо, що подружжя відомих сироварів із Бердянська стали на захист України (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка Оксани Шипуліної
Економіка і бізнес

11 квітня в Києві відбувся Business Wisdom Summit 2025 — масштабна бізнес-подія, яка зібрала понад 600 учасників і 40 провідних українських та міжнародних спікерів. Учасники обговорювали трансформацію економіки під час війни, інвестиції в інфраструктуру, розвиток технологій і роль бізнесу у відновленні країни.
Про це повідомили організатори з бізнес/медіа бюро Ekonomika+ та онлайн-медіа Delo.ua.
Як відбувся саміт
Першим спікером саміту став голова фінансового комітету Верховної Ради Данило Гетманцев. Він наголосив: нові митні ініціативи США створюють загрозу для глобальної економіки та можуть вдарити по українському експорту — не лише через прямі тарифи, а й унаслідок відповіді інших країн.
На панелі «Будуймо українське» президент корпорації TERWIN і засновник мереж EVA та VARUS Руслан Шостак вказав, що масштаб інвестицій напряму впливає на економічне зростання. За його словами, кожен мільярд доларів інвестицій може збільшити ВВП України на 0,5-1%, а великі інфраструктурні проєкти створюють ланцюгові ефекти для економіки.


Читайте також: Енергетична компанія «Нової пошти» вийшла на відкритий ринок електроенергії
Учасники дискусії, зокрема Євген Куліков («ПриватБанк») та Ігор Ліскі (EFI Group), зазначили, що майбутнє економіки України — у створенні самодостатньої індустрії з високим рівнем локалізації.
На панелі про відновлення України директор з розвитку бізнесу «Київстар» Ілля Польшаков розповів, як компанія підтримує інноваційні трансформації, зокрема через інвестування у Starlink.
Фінансові інституції дедалі активніше трансформуються не лише як кредитори, а як партнери змін. Лариса Бондарєва (Райффайзен Банк), Сергій Магдич (ПУМБ), Первін Дадашова (НБУ), Андрій Семченко (СК ІНГО) та Юлія Пономаренко (AbInBev Efes Україна) обговорили нову архітектуру фінансування в умовах нестабільності.

Відповідальний бізнес в Україні
Марк Петкевич (гендиректор NOVUS) наголосив, що бізнесу доводиться брати на себе відповідальність за стабільність економіки. Однак для розвитку необхідна і прогнозованість з боку держави.
СЕО медіакомпанії Starlight Mediа Олександр Богуцький говорив про важливість підтримки ветеранів:
«Інвестуючи у продукти й сервіси для ветеранів та їхніх родин, ми виконуємо негласний контракт із суспільством, совістю і цінностями країни. Є речі, які не можна делегувати: повага, підтримка, визнання. І є рішення, у яких бізнес опиняється перед вибором — ефективність або цінності. Але наше завдання — зробити так, щоб ефективність ніколи не перекреслювала людяність».
На панелі «Зброярі» Ярослав Філімонов (СЕО KVERTUS) презентував екосистему засобів РЕБ і РЕР, якими можна керувати віддалено навіть зі смартфона.

Сергій Мироненко («Метінвест») і Денис Морозов («Інтерпайп») обговорили ризики торговельної напруги через можливі американські тарифи. А Василь Яцишин (Kormotech) поділився досвідом виходу на нові ринки, зокрема успіхом бренду Club 4 Paws, який досягнув 31% впізнаваності в Європі.
Також під час Business Wisdom Summit відбулося нагородження топ-50 керівників великих компаній за версією журналу «ТОП-100. РЕЙТИНГИ НАЙБІЛЬШИХ».
Раніше ми писали, що в Україні оголосили лідерів фінансового сектору за рейтингом «Топ Фінанс 2025».
Фото: організатори саміту
Економіка і бізнес

На залізничному вокзалі Києва військовий відкрив пекарню франшизи Lviv Croissants, якою керуватиме його родина. Раніше захисник мав свою кав’ярню на вокзалі, але з початком повномасштабної війни став до лав ЗСУ.
Про це повідомили в «Укрзалізниці».
Після завершення терміну оренди його попереднє місце зайняла книгарня. «Укрзалізниця» запропонувала військовому нову покращену локацію — на другому поверсі вокзалу, у центрі конкорса між Центральним та Південним вокзалами.

Заклад має повноцінну кухню, де круасани випікають безпосередньо на місці. Пекарня на вокзалі працюватиме цілодобово.
Також спеціально до відкриття Lviv Croissants разом з УЗ створили новинку — «Залізний круасан», який символізує незламність українських військових, працівників залізниці та підприємців. Цей круасан доступний лише у пекарні на київському вокзалі, а для військових діє спеціальна ціна.
Читайте також: «Варто діяти»: ветерани можуть отримати до 1,5 млн гривень на розвиток бізнесу
Пекарня повністю інклюзивна та пристосована для відвідувачів з інвалідністю та інших маломобільних груп. Гості можуть придбати страви на виніс або скористатися одним із 28 місць для відпочинку на місці.
Голова правління УЗ Олександр Перцовський додав:
«Найближчим часом плануємо окрему зустріч із ветеранами-підприємцями, щоб презентувати конкретні локації в різних регіонах. Також запрошуємо ветеранські бізнеси приєднуватися до програми лояльності “Укрзалізниці” “Залізні друзі”, де створено для цього спеціальний розділ».



Нагадаємо, що «Укрпошта» випустила ексклюзивні марки на підтримку «Укрзалізниці» після кібератаки (ВІДЕО).
Фото: фейсбук-сторінка УЗ
Економіка і бізнес

Новопризначений премʼєр-міністр Бельгії Барт де Вевер на зустрічі з Денисом Шмигалем у Києві заявив, що цьогоріч його країна надасть Україні пакет допомоги в 1 млрд євро.
Про це повідомив прем’єр-міністр України.
Це був перший закордонний візит прем’єр-міністра Бельгії на посаді. На зустрічі Барт де Вевер повідомив про новий пакет допомоги, а також про те, що його уряд розгляне щорічне виділення мільярда євро на оборонні потреби України.
Крім того, керівники бельгійської оборонної промисловості, які прибули до Києва разом з делегацією, обговорять з українцями довготривалі бізнес-проєкти.
Нагадуємо, що меценати з Франції профінансували відновлення лікарні в Чернігові через UNITED24 (ВІДЕО).

Фото: фейсбук Дениса Шмигаля