Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Компанія «Студіопак» почала виробляти біорозкладану упаковку завдяки гранту

Опубліковано

Український виробник — компанія «Студіопак» — зайшла на нову ринкову нішу та почала виготовляти біорозкладану упаковку завдяки виграному гранту.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Історія компанії

Гендиректорка компанії — Вікторія Бурківська починала свій шлях у бізнесі в галузі чорної металургії. Тоді їй був 21 рік. Досвід, набутий в той час, і розуміння технологічних процесів згодом реалізувались у групі компаній «Студіопак», де вона нині генеральний директор.

У 2003 році саме Вікторія першою в Україні завезла упаковку з алюмінієвої фольги. На українському ринку тоді панував пластик. Вікторія ж прагнула докорінно змінити філософію і вибудувати відповідальну культуру споживання.

Читайте також«Як це – не сіяти пшеницю? Це ж наш хліб!». Історія фермерів з Дніпропетровщини, які під час війни працюють втричі більше

«Ми проводили навчальні семінари, де розказували про унікальні переваги цієї упаковки, її екологічну цінність та різницю з пластиковою альтернативою. На виставках і через відеоконтент закладали основу теперішнього використання екологічної упаковки», — згадує вона.

Інвестиції себе виправдали, пішов зворотний зв’язок, ринок прийняв продукт. Розуміючи перспективу, Бурківська відкриває своє виробництво.

«30% ринку займала саме наша продукція, ми активно експортували її і в Європу, 30% щорічного приросту у валюті», — розповідає Вікторія.

А потім було вторгнення. «Студіопак» відмовився від ринку рф та білорусі. Завод опинився в 5 км від зони бойових дій. Це був час швидких рішень. Обладнання та виробничі лінії перевезли до партнерів у Тернопільську область, щоб запустити виробництво там. Партнери компанії продовжували робити замовлення, чим і врятували бізнес Студіопаку, бо іноземні замовлення практично припинились через ймовірність зриву контрактів. Як пояснює Вікторія, цей ринок дуже місткий, великі обсяги виробництва і затримка у виконанні замовлення навіть на кілька днів – це серйозні репутаційні втрати.

Читайте також«Будуємо бомбосховище на 500 людей». Як у Бузовій відновлюють багатоповерхівки

Вікторія Бурківська подала заявку на отримання гранту для переробних підприємств від Мінекономіки, щоб закупити обладнання для експансії в нову ринкову нішу — виробництва біорозкладаної упаковки.

«Ми хочемо повністю закрити потреби харчового сегмента країни. Вірю в ринок і наших людей, котрі моментально перелаштовуються, на відміну від забюрократизованої Європи. Україна і люди унікальні, тому я хочу працювати для них. У мене ніколи не було думок їхати звідси», — пояснює Вікторія.

Про грант

Нагадаємо, урядовий проєкт єРобота містить грантові програми, спрямовані на стимулювання підприємницької діяльності та створення робочих місць. Зокрема, це програми мікрогрантів на відкриття чи розвиток власного бізнесу, грантів на створення й розвиток переробних підприємств, закладки саду та виноградарства, тепличного господарства. Подати заявку на отримання гранту можуть як чинні підприємці, так і люди, що не мають досвіду ведення бізнесу. Наразі приймання заявок на всі напрямки програми єРобота триває. Подача заявки здійснюється через портал Дія.

Нагадаємо, у центрі Києва відкрили книгарню на грант єРобота.

Також ми розповідали, як у Києві на грант відкрили студію кухонних меблів.

Окрім того, на Житомирщині на грант підприємство завдяки модернізації збільшило обсяг виробництва у 2,5 раза.

Фото: me.gov.ua.

Економіка і бізнес

«Приватбанк» подвоїв донати своїх клієнтів та передав лікарням Запоріжжя і Львівщини обладнання на понад 3,2 млн грн

Опубліковано

Три опорні медичні заклади Запоріжжя і Львівщини отримали медичне обладнання на понад 3,2 мільйони гривень. Ці кошти передав «Приватбанк» від подвоєних внесків своїх клієнтів.

Про це повідомили в пресслужбі «ПриватБанку».

Підтримали медичну інфраструктуру у благодійній програмі «Невідкладний донат: Допомога шпиталям та медзакладам України».

Благодійний фонд «ПриватБанку» передав:

  • дві сучасні ультразвукові діагностичні системи;
  • два новітні апарати для лікування складних ран;
  • хірургічне обладнання.

Читайте також: Міжнародна команда медиків відновили обличчя військового після атаки дрона (ФОТО)

«Ці засоби суттєво прискорять діагностику та одужання пацієнтів, і зокрема тих, хто потрапляє до лікарень з важкими пораненнями», — зазначили в пресслужбі «Приватбанку».

Від початку року у програмі «Невідкладний донат» 8 медзакладів отримали допомогу на загальну суму 12,8 мільйонів гривень.

Нагадуємо, що в «ПриватБанку» запустили продаж квитків на європейські залізниці.

Фото надали в пресслужбі «ПриватБанку»

Читати далі

Економіка і бізнес

«Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю

Опубліковано

Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» та європейська компанія Airbus підписали Тристоронній меморандум про співпрацю під час міжнародного авіасалону в Ле Бурже. Документ передбачає навчання та підготовку фахівців українських підприємств товариства з технічного обслуговування й ремонту авіаційної техніки Airbus, що експлуатується в Україні.

Про це повідомили в «Укроборонпромі».

У межах першого етапу проєкту інженери українських заводів отримають доступ до технологічної документації та пройдуть первинну підготовку в технічних центрах Airbus. Після цього представники європейської компанії відвідають Україну, щоб сформувати групи інструкторів з-поміж вітчизняних фахівців і передати їм повний курс навчання.

«Серед світових високотехнологічних компаній підвищується довіра до нашого ОПК, зокрема до “Укроборонпрому” та його підприємств. Це доводить — ми обрали правильний шлях для розвитку і міжнародної співпраці. Впевнений, що попереду у нас нові перспективні партнерства з іноземними колегами як у сфері авіації, так за іншими напрямками роботи товариства», — розповідає генеральний директор підприєсмтва Олег Гуляк.

Читайте також: Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО)

Про Airbus

Airbus – одна з провідних світових аерокосмічних компаній, заснована в 1970-х роках із головним офісом у Тулузі (Франція). Вона виробляє пасажирські та вантажні літаки (серії A320, A330, A350 тощо), військово-транспортні літаки, вертольоти й космічні системи, а також надає сервісні й інженерні послуги з обслуговування авіаційної техніки.

Нагадаємо, що Норвегія інвестує 580 мільйонів євро у розробку та виробництво морських дронів в Україні

Фото обкладинки: сайт Airbus

Читати далі

Економіка і бізнес

€1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН

Опубліковано

Італія анонсувала фінансовий внесок для підтримки гуманітарного розмінування України. Угоду на 1,5 мільйона євро офіційно підписали разом із Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Про це повідомили в Мінекономіки.

За даними відомства, договір має важливе значення для відновлення та відбудови країни. Це допоможе очистити землю і повернути людей додому Підписання провели в Києві за участі міністерки економіки України Юлії Свириденко, вона зазначила:

«Укладена угода є важливою для реалізації Національної стратегії з протимінної діяльності і дозволить реалізувати проєкти з очищення агроземель, розвитку інфраструктури, відновлення економічної активності на деокупованих територіях і сприяти поверненню громадян до своїх домівок».

За оцінками, які надало Мінекономіки, близько 138 500 квадратних кілометрів української території можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Додаткове фінансування дозволить розширити операції зі звільнення земель, покращити системи управління інформацією та підтримати спеціалізовані навчальні програми для людей з інвалідністю, ветеранів та постраждалих від вибухонебезпечних предметів.

Читайте також: Україна може стати першою країною поза ЄС, яку включать до зони безплатного роумінгу

Не перша співпраця

ПРООН у тісному партнерстві з Міністерством економіки України та Національним органом з протимінної діяльності з початку повномасштабного вторгнення підтримує розробку та випробування передових технологій для гуманітарного розмінування. Зокрема використання дронів, дистанційних сенсорів та систем штучного інтелекту  для навчання моделей виявлення вибухонебезпечних предметів.

Нагадуємо, що в Україні створюють перший жіночий екіпаж для перехоплення безпілотників.

Фото обкладинки: АрміяInform

Читати далі

Шопочитати