Суспільство
Коли в Києві почнуть евакуйовувати неправильно припарковані авто
На початку цього тижня на київські вулиці вийдуть працювати перші муніципальні паркувальні інспектори. Про це повідомили у департаменті транспортної інфраструктури КМДА, передає ubr.ua.
Як зазначається, на початковому етапі патрулювати вулиці будуть 10 осіб. Всього ж до кінця року штат інспекторів повинен вирости до приблизно 90-100 чоловік.
“Інспектори вийдуть приблизно в понеділок-вівторок. Маршрути є, будемо їх чергувати. Працювати поки будуть в Печерському, Шевченківському та Голосіївському районах Києва. Буде більше інспекторів – буде і більший радіус дії території”, – повідомили у департаменті.
Читайте також: На вулиці українського міста вийшли інспектори з паркування
Евакуація автомобілів буде проходити на цьому етапі силами Нацполіціі – інспектор викличе патруль, а ті вже в свою чергу будуть займатися евакуацією неправильно припаркованих авто.
“На сьогодні наша нормативно-правова база ще не дозволяє самостійно залучати евакуатори”, – додають у департаменті.
Коли авто можуть евакуювати?
Тимчасово автомобіль евакуйовують, якщо у патрульного поліцейського є підстави вважати, що водій вчинив одне з порушень:
- ст. 130 КУпАП (керування транспортним засобом в стані наркотичного або алкогольного сп’яніння),
- ч. 3 ст. 122 КУпАП (порушення правил зупинки або стоянки),
- ст. 124 КУпАП (вчинення дорожньо-транспортної пригоди),
- ст. 126 КУпАП (керування транспортним засобом без наявності посвідчення водія, свідоцтва про реєстрацію транспортного засобу, а також страхового поліса),
- в разі виявлення транспортного засобу боржника, оголошеного в розшук відповідно до ст. 36 Закону України “Про виконавче провадження”.
Нагадуємо, 27 вересня 2018 року набули чинності нові правила фіксації і призначення штрафів за неправильне паркування транспортних засобів.
Закон затверджує 17 конкретних випадків евакуації. Ніяких оціночних суджень при встановленні наявності підстав для евакуації більше не буде. Крім поліцейських, право проводити евакуацію отримають інспектори з паркування, а обставини евакуації будуть обов’язково фіксуватися на фото чи відео.
Зросте і вартість паркування в столиці
“Ті ж 20 гривень, і навіть більше, люди платили раніше паркувальникам, і машини стояли по півдня. Тобто в два рази — це не прецедент. Та ж цифра була і раніше, просто вона була “не офіційною”, – зазначили в інспекції.
Зараз у Києві близько 55 тисяч паркомісць та три зони оплати: 10 грн/год в першій, 7 грн/год у другій та 5 грн/год у третій.
Читайте також: В Україні побільшає парковок: їх розмістять на дахах
Крім того, інспектори з паркування не мають права стягувати штрафи самостійно. Тобто вони лише фіксують факт порушення і пропонують варіанти виходу з ситуації, а вже водій в окремому порядку сплачує штраф.
Який штраф?
Зараз розмір штрафів за неправильне паркування становить:
- за несплату паркування 20-кратний розмір вартості 1 години паркування, за зайняте місце для інвалідів – 30-кратний розмір;
- зупинка в недозволеному місці – від 250 грн;
- за зупинку на місцях паркування та виїзду для інвалідів – 1020-1700 грн;
- тарифи на евакуацію за авто до 2 тонн – 720 грн, за зберігання – 144 грн/доба.
Коментарі