Суспільство
Коаліція ППО та Коаліція дронів офіційно почали роботу
За підсумками зустрічі у форматі «Рамштайн», що відбулася напередодні, офіційно почали роботу Коаліція протиповітряної та протиракетної оборони, а також Коаліція дронів.
Про це поінформував міністр оборони України Рустем Умєров.
«Посилюємо нашу протиповітряну оборону – як системами, так і ракетами до них. Офіційно почала роботу Коаліція інтегрованої протиповітряної та протиракетної оборони. 15 країн вже приєднались. Вдячний Німеччині, Франції та США за лідерство», – написав він.
За даними міністра оборони, Україна зможе отримати більше дронів. Для цього влада посилює взаємодію з партнерами в питанні безпілотних систем.
До Коаліції дронів приєдналися 8 країн — Швеція, Велика Британія, Данія, Німеччина, Литва, Естонія, Нідерланди й Латвія.
До зусиль із розмінування України офіційно приєдналися 20 країн.
Читайте також: 10 проривів ЗСУ, що здивували світ — рейтинг від Центру дослідження армій
Які ще коаліції утворили союзники для підтримки України
- Коаліція танків: у січні 2023 року після засідання «Рамштайн» запрацювала коаліція щодо танків Leopard.
- Коаліція F-16: Велика Британія та Нідерланди працюють над створенням міжнародної коаліції винищувачів.
- Коаліція навчання українських пілотів: у липні 2023 року створена коаліція для підготовки українських пілотів на F-16. До цієї коаліції увійшли 11 держав та Україна.
- Морська коаліція: Велика Британія й Норвегія очолили морську коаліцію, яка постачатиме кораблі та транспортні засоби для зміцнення здатності України діяти на морі.
Нагадаємо, у січні 2024 року почала роботу Коаліція артилерії з посилення української армії.
Фото: Рустем Умєров/фейсбук.
Суспільство
Як облаштовані будинки
- автономне опалення;
- кухню;
- вітальню з телевізором;
- окремі спальні;
- санвузол.
Проєкт підтримки ветеранів
Коментарі
Суспільство
волонтерка, фахівчиня з HR
Їхати за 700 км від столиці ми не планували
Буквально за два дні знайшла дуже дешеву хатинку й кинула чоловіку: «Невже це реальна ціна така?». Бо знайти будинок до 5 тисяч доларів у горах — це щось фантастичне. Діма подзвонив продавцеві — все правильно!
Вигоріла й шукала своє місце сили
Відразу відчула, що це моя хата
Без автомобіля тут ніяк
До найближчого магазину — 3-4 км, бо село величезне. Ми живемо на краю, і наші сусіди — це переважно жінки похилого віку: їм потрібно й на пошту по пенсію з’їздити, і якусь там посилку від рідні забрати, і просто на базар, в магазин, або, не дай Бог, в аптеку чи до лікаря. Ми з Дімою одразу сказали новим сусідам, що будемо в цьому плані допомагати.
Виручає OLX: собі — шини, військовим — запчастини
Діма копав криницю в гіпсі
Толоки — це чудовий спосіб інтегруватися в громаду
Толоки — це, по-перше, дуже крута комунікація з сусідами та місцевими жителями загалом. По-друге, це така дуже українська тема, тому що, допомагаючи, ми руйнуємо міф «моя хата скраю»: де б не була наша хата, треба завжди підтримувати одне одного.
У кожного десь є «своє» село
Коментарі
Суспільство
Швеція допомагає Україні відновлювати будинки в деокупованому селі Зміївка на Херсонщині. У 1782 році його заснували шведські поселенці, а у 2008 році село відвідали король та королева цієї держави.
Про це повідомив посол Швеції в Україні Мартін Оберг, передає Укрінформ.
Підтримка від Швеції
Як вказує посол, Швеція започаткувала проєкт підтримки цього села у вересні 2024 року. У його межах профінансують відновлення будинків у Зміївці, а також організують літній відпочинок дітей у Швеції та відновлення культурної спадщини села.
Читайте також: Євген Клопотенко запускає бренд 100РОКІВ для популяризації українських продуктів
«Звичайно, це лише маленька частина, як Швеція підтримує Україну. Ця допомога — від гуманітарної і до озброєння. І ми це робимо не лише тому, що ми любимо Херсон, але й тому, що Україна бореться за ті ж цінності, які в нас є», — сказав Мартін Оберг.
Село знаходиться практично на лінії фронту — на правобережжі Дніпра. Тому воно потерпає від російських атак.
Нагадаємо, що український баяніст зібрав у Нідерландах на п’ятий реанімобіль для Сил оборони (ФОТО).
Фото обкладинки: Linus Sundahl-Djerf
Коментарі