Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Суспільство

Ківерцівська громада на Волині будує «Центр безпеки» із трьома оперативними службами (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Ківерцівська громада на Волині зводить «Центр безпеки», де будуть розміщені три служби в одному місці: пожежники, медики та поліцейські.

Як Ківерцівська громада береже Незалежність і дбає про безпеку мешканців та переселенців розповідає ШоТам у межах проєкту «Громада діє».

Новий «Центр безпеки» допоможе реагувати на виклики оперативніше. А громадяни матимуть один спільний номер телефону, щоб звернутися по допомогу.

Мешканці матимуть один номер телефону для будь-якої ситуації. Це допоможе службам швидше реагувати на виклики.

Читайте також: Трьома фурами зі сходу до Вінниці. Історія підприємства «Контакт», яке успішно релокувалося з Донеччини

«Буде набиратися один-єдиний номер, як в світі є 911, набиратися буде і вони будуть виїжджати туди», — каже Ківерцівський міський голова Олександр Ковальчук.

Пожежну машину та авто швидкої подарували партнери зі Швеції. А пожежників вже одягли у новеньку сучасну форму від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА».

«На даному етапі у нас за допомогою Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» передано багато обладнання, яке ви можете тут побачити. І повербанки, і ліхтарі», — розповідає Ківерцівський міський голова Олександр Ковальчук.

У центрі безпеки буде цілодобове чергування, а для персоналу облаштують кімнати відпочинку. Тож у цій громаді не страшно опинитися у надзвичайній ситуації.

А ще сюди не страшно приїхати без нічого, якщо тікаєш від війни. Тут працює соціальний магазин для переселенців. Є одяг, взуття, засоби гігієни, посуд, матраци та навіть ліжка. Все це можна взяти безкоштовно.

«Були такі жителі, які приїжджали з інших областей тимчасово окупованих, де вони з підвалів виходили в шубах. А вже було, наприклад, на вулиці +15, +18. Тому вони всі дуже задоволені, всі раді», — каже Ківерцівський міський голова Олександр Ковальчук.

Так у Ківерцівській громаді дбають про безпеку та комфортне життя кожного українця. І вірять у світле незалежне майбутнє нашої держави.

Про проєкт

«Громада Діє» — проєкт, у якому ШоТам розповідає, як громади адаптуються під час війни і вчаться допомагати собі і іншим.

Нагадаємо, Золочівська громада на Львівщині потоваришувала із Польщею і допомагає ЗСУ.

Такод ШоТам повідомляв, як Новояричівська громада на Львівщині влаштовує віче, щоб вирішити нагальні питання під час війни..

Суспільство

Сили ППО збили дві авіаційні ракети Х-59 над Одещиною

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Сили протиповітряної оборони ЗСУ знищили дві авіаційні ракети, якими окупанти атакували Одеську область. 

Про це повідомили в телеграм-каналі Повітряних сил. 

Зазначається, що обидві ракети окупанти випустили з літаків Су-35, що перебували над Чорним морем. 

«Близько 19.40 21 березня у небі над Одещиною силами та засобами протиповітряної оборони повітряного командування “Південь” збито дві керовані авіаційні ракети класу “повітря-поверхня” Х-59, випущені російськими винищувачами Су-35 з акваторії Чорного моря», – йдеться в повідомленні. 

Про ракети Х-59

Це радянська і російськависокоточна авіаційна ракета класу «повітря-поверхня» середнього радіусу дії. Призначена для ураження важливих наземних та надводних об’єктів противника, прикритих ППО, що візуально виявляються оператором у будь-який час вдень у простих метеоумовах, а також різновиди для вседобового та протикорабельного застосування.

Раніше ми писали, що морські піхотинці 35 ОБрМП ім. контрадмірала Михайла Білинського ефектно розгромилипозиції російських загарбників.

Також ми розповідали, як бійці СБУ знищили бронетехніку окупантів ударами дронів-камікадзе.

Фото: з відкритих джерел.

Читати далі

Суспільство

Волонтери пропонують купити «квиток» на потяг із Краматорська — гроші підуть на аптечки для військових

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Благодійна ініціатива Frontline.Care збирає 1,9 мільйона гривень на індивідуальні аптечки для військових у зоні бойових дій.

Про це повідомляє Frontline.Care у фейсбуці.

«”Інтерсіті” Краматорськ-Київ – єдиний швидкісний потяг, який зараз сполучає країну із її сходом. Ми хочемо зайняти 350 місць для бійців у п’яти вагонах. Але військовим, щоб дістатися додому, потрібно не просто сісти в потяг – їм треба вижити. Тому ціна такого повернення в рази вища», – йдеться в повідомленні.

Читайте також: У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

Фото: facebook.com/frontline.care.ukraine

Саме тому волонтери збирають кожному і кожній аптечку IFAK (Individual First Aid Kit). Її комплектуючі збільшують шанси на виживання у перші найважливіші секунди після поранення. Ціна однієї аптечки – 140 доларів. І саме вона може стати тим «щасливим квитком» з поля бою.

«Нам треба 350 таких. Усього 1,9 мільйонів гривень – і ми займемо місця у п‘яти вагонах “Інтерсіті” Краматорськ-Київ для наших військових», – додають волонтери.

Придбати квиток можна на сайті Frontline.Care.

Нагадаємо, громадська організація «Будуємо Україну Разом» оголошує новий набір на довгострокове оплачуване волонтерство.

Також ми розповідали, що Netpeak Group та «Моє Місто» запустили платформу «Доповідай» для зборів коштів на волонтерські проєкти, спрямовані на допомогу ЗСУ та іншим оборонним структурам. 

Фото: ifak.frontline-care.com

Читати далі

Суспільство

Воїни 53 ОМБр випалили техніку окупантів на Авдіївському напрямку (ВІДЕО)

Опубліковано

Підтримай ШоТам

ШоТам – медіа, яке допомагає зберігати спокій навіть під час війни. Кожна наша публікація – це привід пишатися нашою армією, волонтерами та кожним українцем. А кожен твій донат – це внесок у боротьбу на інформаційному фронті.

Військові 53 ОМБр імені князя Володимира Мономаха випалили техніку окупантів на Донеччині.

Про це повідомляє волонтер Сергій Притула.

«53 бригада яскраво розмотує бронетехніку ворога!», – йдеться в повідомленні.

Відео було зняте на DJI Mavic, які для українських захисників придбав за зібрані кошти благодійний фонд Сергія Притули.

Довідка

53-тя окрема механізована бригада імені князя Володимира Мономаха – військова частина механізованих військ України чисельністю у бригаду. Пункт постійної дислокації – м. Сєвєродонецьк і м. Лисичанськ Луганської області. Підпорядкована Оперативному командуванню «Схід».

Бригада була сформована вже після початку російської агресії, восени 2014 року. До її складу увійшли мотопіхотні батальйони, колишні батальйони територіальної оборони.

Нагадаємо, поблизу Бахмута українські військові знищили склад боєприпасів та штурмову групу окупантів.

Також ми писали, що морські піхотинці 35 ОБрМП ім. контрадмірала Михайла Білинського ефектно розгромили позиції російських загарбників.

Фото: zsu.gov.ua

Читати далі

Шопочитати

Суспільство6 години тому

У захваті навіть Клопотенко. Львівська «Майстерня мрії» створює чай і допомагає молоді з аутизмом. Як це працює

«Майстерня мрії» – так називається і соціальне підприємство, що виготовляє трав’яні чаї, і громадська організація,...

Суспільство11 години тому

Хто створює робочі місця для ВІЛ-позитивних та колишніх ув’язнених? Кейс майстерні «Оверсайз», що шиє форму для ЗСУ

Ким можуть працювати ВІЛ-позитивні люди та колишні ув’язнені? Насправді будь-ким. Це доводить соціальне швейне підприємство...

Суспільство1 день тому

«Це ніби детектив, але з кількома сюжетами». Як дослідити історію своєї родини? Розповідає генеалог Ігор Розкладай

Ким були ваші прадіди та прабабусі? А якщо зануритися в історію родини ще глибше та...

Суспільство3 дні тому

«Один тренінг з такмеду не навчить вас рятувати життя. А декілька – можуть», – начмед «Госпітальєрів» Дмитро Андрощук

Дев’ять років тому він одним із перших почав рятувати поранених на Майдані студентів. Там він...