Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Економіка і бізнес

Кіберспорт та розробники комп’ютерних ігор повністю йдуть із Росії

Опубліковано

Кіберспорт йде з Росії, чимало розробників ігор та кіберспортивних команд підтримали Україну та наклали санкції на Російську Федерацію.

Про це повідомив міністр цифрової трансформації України у своєму телеграм-каналі.

Так виглядає список обмежень на цей момент:

  • Ubisoft призупинила продаж ігор у Росії. Компанія випускає ігри Assassin Creed, Far Cry, Rainbow Six
  • EA Games зупинили продажі своїх продуктів у Росії та Білорусі.
  • Steam обмежив для російських користувачів можливість купувати ігри та оплачувати послуги.
  • WePlay Esports почала блокувати користувачів із Росії на турнірній платформі. А також не висвітлюватиме Dota 2 Invitational Series Dubai 2022 російською мовою.
  • Epic Games зупиняє комерційні відносини з РФ.
  • Rockstar Games та Activision Blizzard (володіє правами на Call of Duty, Diablo, Overwatch, World of Warcraft) припинили продаж ігор у РФ
  • CD Projekt Red (Cyberpunk 2077, Відьмак) знімають із продажу свої ігри в РФ та Білорусі
  • Elisa Esports по CS:GO усунув від участі усі російські клуби. Це означає, що організатори не запрошуватимуть такі команди, як Virtus.pro, Team Spirit, Gambit Esports, forZe та інші клуби, що належать Росії.
  • GOG перестав обробляти платежі в рублях.
  • Sony відклала реліз Gran Turismo 7 у Росії на невизначений термін.
  • Розробка S.T.A.L.K.E.R. 2: Heart of Chernobyl тимчасово заморожена.
  • Amazon призупинила роботу над локалізацією MMORPG New World російською мовою.
  • NAVI розірвали співпрацю з RuHub, VirtusPro, CybersportRu та Epic Esports Events.
  • Minecraft видалили з AppStore та Google Play в Росії.

Читайте також: Берці, одяг та притулок. Як український бізнес підтримує армію та цивільних під час війни

Зазначається, що російський ринок відеоігор посідає восьме місце у світі за доходом. Це становило 2,7 млрд доларів у 2021 році. 53% росіян регулярно грали в ігри на комп’ютері.

«Час повертатися до реальності і виводити війська з України. А не ховатися у відеоіграх», – йдеться у повідомленні міністра цифрової трансформації України.

Нагадаємо, бізнес та працівників звільнили від низки податків під час воєнного стану.

Як ми повідомляли раніше, американські освітні платформи Coursera та EdX закриваються для Росії і надають безкоштовний доступ для українців.

Фото: gamerant.com.

Економіка і бізнес

«Укроборонпром» і аерокосмічна компанія Airbus уклали меморандум про співпрацю

Опубліковано

Акціонерне товариство «Українська оборонна промисловість» та європейська компанія Airbus підписали Тристоронній меморандум про співпрацю під час міжнародного авіасалону в Ле Бурже. Документ передбачає навчання та підготовку фахівців українських підприємств товариства з технічного обслуговування й ремонту авіаційної техніки Airbus, що експлуатується в Україні.

Про це повідомили в «Укроборонпромі».

У межах першого етапу проєкту інженери українських заводів отримають доступ до технологічної документації та пройдуть первинну підготовку в технічних центрах Airbus. Після цього представники європейської компанії відвідають Україну, щоб сформувати групи інструкторів з-поміж вітчизняних фахівців і передати їм повний курс навчання.

«Серед світових високотехнологічних компаній підвищується довіра до нашого ОПК, зокрема до “Укроборонпрому” та його підприємств. Це доводить — ми обрали правильний шлях для розвитку і міжнародної співпраці. Впевнений, що попереду у нас нові перспективні партнерства з іноземними колегами як у сфері авіації, так за іншими напрямками роботи товариства», — розповідає генеральний директор підприєсмтва Олег Гуляк.

Читайте також: Jerry Heil приєдналася до збору UNITED24 «Вартові неба» після ракетного удару по її студії (ВІДЕО)

Про Airbus

Airbus – одна з провідних світових аерокосмічних компаній, заснована в 1970-х роках із головним офісом у Тулузі (Франція). Вона виробляє пасажирські та вантажні літаки (серії A320, A330, A350 тощо), військово-транспортні літаки, вертольоти й космічні системи, а також надає сервісні й інженерні послуги з обслуговування авіаційної техніки.

Нагадаємо, що Норвегія інвестує 580 мільйонів євро у розробку та виробництво морських дронів в Україні

Фото обкладинки: сайт Airbus

Читати далі

Економіка і бізнес

€1,5 млн на розмінування: Україна підписала угоду з Італією та ПРООН

Опубліковано

Італія анонсувала фінансовий внесок для підтримки гуманітарного розмінування України. Угоду на 1,5 мільйона євро офіційно підписали разом із Програмою розвитку ООН (ПРООН) в Україні.

Про це повідомили в Мінекономіки.

За даними відомства, договір має важливе значення для відновлення та відбудови країни. Це допоможе очистити землю і повернути людей додому Підписання провели в Києві за участі міністерки економіки України Юлії Свириденко, вона зазначила:

«Укладена угода є важливою для реалізації Національної стратегії з протимінної діяльності і дозволить реалізувати проєкти з очищення агроземель, розвитку інфраструктури, відновлення економічної активності на деокупованих територіях і сприяти поверненню громадян до своїх домівок».

За оцінками, які надало Мінекономіки, близько 138 500 квадратних кілометрів української території можуть бути забруднені вибухонебезпечними предметами. Додаткове фінансування дозволить розширити операції зі звільнення земель, покращити системи управління інформацією та підтримати спеціалізовані навчальні програми для людей з інвалідністю, ветеранів та постраждалих від вибухонебезпечних предметів.

Читайте також: Україна може стати першою країною поза ЄС, яку включать до зони безплатного роумінгу

Не перша співпраця

ПРООН у тісному партнерстві з Міністерством економіки України та Національним органом з протимінної діяльності з початку повномасштабного вторгнення підтримує розробку та випробування передових технологій для гуманітарного розмінування. Зокрема використання дронів, дистанційних сенсорів та систем штучного інтелекту  для навчання моделей виявлення вибухонебезпечних предметів.

Нагадуємо, що в Україні створюють перший жіночий екіпаж для перехоплення безпілотників.

Фото обкладинки: АрміяInform

Читати далі

Економіка і бізнес

Україна може стати першою країною поза ЄС, яку включать до зони безплатного роумінгу

Опубліковано

З 2026 року українці зможуть користуватися мобільним зв’язком у країнах Європейського Союзу без додаткової плати. Європейська комісія запропонувала додати Україну до зони безплатного роумінгу, яка охоплює 27 країн ЄС.

Про це повідомили на сайті Єврокомісії.

Якщо ініціативу підтримую, то дзвінки, SMS та мобільний інтернет за кордоном коштуватимуть українцям так само як удома. Такі ж умови діятимуть і для громадян ЄС, які приїжджають в Україну.

Голова Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн зазначила, що це ще один крок до зближення України з ЄС:

«Ми хочемо, щоб українські громадяни залишалися на зв’язку зі своїми близькими по всьому ЄС, а також у своїй рідній країні. Саме тому ми пропонуємо, щоб Україна приєдналася до нашої роумінгової родини. Ще раз підтверджуємо нашу постійну відданість стояти поруч з Україною та її громадянами».

Читайте також: Засновник Spotify інвестує €600 млн в німецьку компанію, що постачає дрони Україні

Зараз українці вже мають можливість користуватись зв’язком у ЄС без доплат завдяки тимчасовій угоді між мобільними операторами. Ця угода діятиме до кінця 2025 року.

Нову пропозицію ще має схвалити Рада ЄС. Якщо це станеться, Україна стане першою країною, яка не є членом Євросоюзу, але буде мати ті самі переваги в роумінгу, що й самі держави-члени.

Нагадаємо, що Україна отримає 1,3 мільярда євро на виробництво зброї в межах «данської моделі».

Фото обкладинки: Pixabay

Читати далі

Шопочитати