Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами

Можливості

Закарпатець повернувся після університету в село та залучає гранти на розвиток громади

СПЕЦПРОЄКТ

Опубліковано

Зараз ви читатимете статтю ШоТам з проєкту про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.
Цей проєкт важливий для нашої редакції тому… Більше
Тут розповідаємо про громади, де мешканці беруть активну участь у розвитку та відновленні своїх регіонів.


Ми розповідаємо про те, як співпрацюють представники місцевої влади, організації громадянського суспільства, жінки, молодь, волонтерські ініціативи та активісти. Ці приклади мотивують покращити комунікацію громадян та місцевої влади задля рушійних змін.

У той час, коли друзі Степана Кувіка після університету вирішили підкорювати великі міста, 23-річний хлопець повернувся до рідного села на Закарпатті, аби розвивати свою громаду, — він мріяв, аби робота місцевої влади була зрозумілою та прозорою.

Після стажування Степан став адміністратором баз даних і грантрайтером в управлінні міжнародного співробітництва Ясінянської селищної ради. Для ШоТам він розповідає, як допомагає своїй громаді ставати кращою.

Степан Кувік

головний спеціаліст відділу міжнародного співробітництва та проєктно-інвестиційної діяльності Ясінянської селищної ради.

Після навчання в Чернівцях повернувся у рідне село

Після школи я вирішив зосередитися на чомусь серйозному, тому вступив до Чернівецького національного університету імені Юрія Федьковича на спеціальність «Міжнародні відносини». У 2022 році отримав диплом магістра.

Я думав про те, аби лишитися жити в Чернівцях, але я все ж вирішив повернутися додому та шукати можливості в своїй громаді.

Спершу пішов працювати барменом та офіціантом на гірськолижному курорті Драгобрат, але зрозумів, що хочу бути причетним до роботи місцевої влади.

Подався на стажування й потрапив на роботу до сільради

Навесні 2023 року я побачив на фейсбуці нашої громади оголошення про старт набору на стажування від Проєкту USAID «ГОВЕРЛА» в Ясінянській селищній раді. Стажування було спрямоване на те, аби показати молоді, як працює місцеве самоврядування, які в нього є правила та інструменти. Ця ініціатива є частиною проєкту, який допомагає місцевим органам влади ставати більш незалежними, прозорими й ефективними в наданні послуг. Я вирішив заповнити заявку, і згодом мене запросили на співбесіду. 

Степан Кувік на стажуванні для молоді. Фото надав Степан

Програма тривала 10 днів — щодня в нас був чіткий розпорядок. Під час проєкту я дізнався про місцеве самоврядування та громадські організації, як працювати з документами, зустрівся з керівниками громади й працівниками ЦНАПу.

Оскільки стажування пройшло успішно, мені зателефонували з сільради та запросили на посаду оператора комп’ютерного набору. Моя керівниця — начальниця відділу міжнародного співробітництва та проєктно-інвестиційної діяльності сільради — пішла в декретну відпустку, тому я з перших тижнів роботи залишився сам у відділі. 

Степан Кувік під час стажування дізнався, як працює Молодіжна рада на Закарпатті. Фото надав Степан

Які проєкти втілюють 

Перша моя проєктна заявка — це «Бюджетна партисипація від А до Я», яку реалізує Громадське Партнерство «За прозорі місцеві бюджети» за підтримки Проєкту USAID «ГОВЕРЛА». Програма існує, щоб місцеві жителі розуміли, куди влада витрачає кошти та звідки вони надходять. Ми розробили «Бюджет для громадян» — посібник саме для нашої громади. Також нам вдалося розробити сайт громади, зробити його більш наповненим та цікавим. 

Ще один вдалий проєкт — «Наша нова громада» від Харківської експертної групи підтримки медреформи за сприяння Міжнародного фонду «Відродження».

Ми поставили у громаді медичний намет, де щотижня всім охочим міряють тиск і рівень глюкози в крові — ця ініціатива допомагає вчасно виявляти та запобігати ускладненню хронічних хвороб.

Експертна група відвідала Ясінянську громаду, аби оцінити результати втілення мінігрантів. Фото: фейсбук Ясінянської громади

Зараз ми також працюємо над проєктом за підтримки Українського культурного фонду — знімаємо короткометражний документальний фільм «Оберіг». Ми знімали на курорті Драгобрат, у селі Чорна Тиса тощо. У фільмі переплітаються три покоління та три історичні події, які відбулися на території нашої громади: перша — це проголошення Гуцульської Республіки, друга — створення Карпатської України, третя — сучасний період великої війни в Україні. 

Щодня шукає нові можливості, аби залучати інвестиції в громаду

На посаді грантрайтера я насамперед приділяю увагу екології та туризму в регіоні. Окрім цього, я хочу залучати молодь до розвитку нашої місцевості й допомогти створити молодіжну раду та центр для молоді в нашій громаді.

Якщо в мене виникає ідея податися на певний грант і я бачу, що вона нам підходить, я йду до селищного голови. Ми сідаємо та все узгоджуємо, спільно працюємо над проєктною заявкою. Нам дуже пощастило — селищний голова радий усім ініціативам і сам пропонує ідеї, у нього завжди в пріоритеті міжнародне співробітництво.

Обговорення в сільраді результатів участі в грантових проєктах. Фото: фейсбук Ясінянської громади

Щоб залучати у свою громаду інвестиції, треба постійно моніторити різні сайти міжнародних організацій, які пропонують взяти участь у грантових програмах, і не зупинятися на досягнутому. Зрештою, що більше заявок подаєш, то маєш вищі шанси отримати фінансування. Кожен з цих грантів може допомогти реалізувати нові проєкти.

Коментарі

Можливості

Понад 30 нових професій: українські жінки можуть опанувати сфери, де переважали чоловіки

Опубліковано

Український уряд запустив новий проєкт, за яким жінки можуть за державний кошт навчитися понад 30 професій.

Про це повідомили у Міністерстві економіки України.

Як податися на навчання

За умовами проєкту навчання проводитимуть на замовлення роботодавця, він має звернутися до центру зайнятості. Фахівчиня зможе самостійно обрати заклад освіти з наданого переліку. Після навчання роботодавець зобов’язаний влаштувати працівницю на роботу. 

Центр зайнятості зможе покрити навчання до 30 280 гривень (десять прожиткових мінімумів). Якщо вартість курсів буде вищою, то різницю може сплатити роботодавець або учасниця проєкту. 

Читайте також: В Україні відбудеться Business Women Summit для жінок-підприємиць

Які професії доступні

Серед професій, які жінки зможуть опанувати:

  • Водійка трамвая, тролейбуса, навантажувача;
  • Операторка верстатів з програмним керуванням;
  • Фрезерувальниця;
  • Майстерка з монтажу та обслуговування систем відновлювальної енергетики та інші. 

«Жінки зможуть за державний кошт опанувати понад 30 професій, зокрема, й найбільш затребувані серед роботодавців. Бізнес отримає можливість підготувати для себе необхідних фахівців, нестачу яких він зараз гостро відчуває», — зазначила міністерка економіки України Юлія Свириденко. 

Нагадаємо, що Україна отримає 200 мільйонів євро для виплат ВПО: як їх залучать.

Фото: Pexels

Коментарі

Читати далі

Можливості

«Книгарня Є» розпочала всеукраїнську премію для сучасної прози різноманітних жанрів

Опубліковано

Українська книжкова мережа «Книгарня Є» анонсувала початок власної премії «Своя полиця» для літераторів з України.

Про це повідомили у пресслужбі проєкту.

Умови конкурсу

Роман, який подають на премію, повинен бути виданий з 1 листопада 2023 по 30 листопада 2024 року (перевидання не приймають).

Наймолодша вікова категорія читачів — 14 років і старше. Мінімальний об’єм твору від 50 тисяч слів (250 тисяч знаків).

До участі приймають фантастичні твори (категорія «Ілюзіоністи») та романи без такої компоненти (категорія «Реалісти»). Подати романи можуть видавництва, читачі або самі автори.

Читайте також: У Дніпрі запрацював релокований з Покровська культурний центр (ФОТО)

Дедлайни премії

Премію проводитимуть за наступним розкладом:

  • 15.11 — 15.12 — подача романів;
  • 15.12 — 1.02 — робота журі першого етапу;
  • 10.02 — оголошення фіналістів (по п’ять романів з категорій «Ілюзіоністи» та «Реалісти»);
  • 10.02 — 15.03 — робота журі другого етапу і голосування читачів;
  • кінець березня — оголошення переможців 2024 та церемонія нагородження.

Детальніше про конкурс можна прочитати за посиланням сайті.

Нагадаємо, що видавництво «Основи» перевидає «Катерину» Шевченка з унікальними ілюстраціями.

Фото: Unsplash

Коментарі

Читати далі

Можливості

У Києві відбудеться ХІІІ Всеукраїнський форум розвитку громадянського суспільства: як потрапити

Опубліковано

Після довгої перерви XIII Форум розвитку громадянського суспільства (ви)СТОЇМО повертається, щоб об’єднати тих, кому небайдужа доля України. Це буде можливість для зустрічей, відвертих розмов, обміну досвідом та підтримки.

Організатори зазначають, що цьогоріч Форум відбудеться 5 грудня 2024 року — саме на Міжнародний день волонтера, який символічно нагадує про внесок кожного в нашу спільну перемогу.

Чому це важливо

Форум стане місцем для тих, хто хоче поділитися своїми успіхами, болем, переживаннями, а також перегрупувати сили на майбутнє. «Україна понад усе» для цих людей не порожні слова — це місія, що втілюється в діях.

Форум збере тих, хто не здається, щоб разом переосмислити джерела власної енергії та натхнення для продовження боротьби.

Фото: forum.ednannia.ua

Для кого він буде корисним

До участі запрошуються представники громадських організацій, благодійних фондів, активісти та волонтери. Форум стане простором для промоції, нетворкінгу та навчання, створюючи середовище для обміну ідеями та пошуку нових можливостей. Це місце підійте тим, хто тільки починає свій шлях у громадському секторі — ви зможете познайомитися з ключовими гравцями та знайти своє місце.

Читати також: В Україні відбудеться Business Women Summit для жінок-підприємиць

Також захід запрошує провайдерів послуг з організаційного розвитку. Це нагода показати свої послуги, дослідити потреби громадського сектору та знайти нову аудиторію.

Для міжнародних партнерів та донорів Форум стане гарною можливістю для пошуку нових проєктів і партнерів, які працюють на посилення ролі громадянського суспільства.

Державні діячі, представники місцевих громад та влади зможуть ознайомитися з пропозиціями та рішеннями для вирішення локальних і національних проблем.

Відео: Isar Ednannia

Як потрапити на форум

Захід відбудеться у Києві та включатиме як живе спілкування, так і онлайн включення панелей та активностей. Учасники зможуть запропонувати свої ідеї чи допомогу у проведенні Форуму під час реєстрації.

Реєстрація вже розпочалась і доступна за посиланням.

Нагадаємо, що в Україні відбувся масштабний бізнес-форум: збирали на модульний будиночок для родини з Київщини.

Фото: forum.ednannia.ua.

Коментарі

Читати далі