Новини, якi надихають!
Пiдтримати
Звяжіться з нами
https://www.youtube.com/embed/BeZc7esqubw?si=ht6renp1JkmrjTcsSSSSSS

Суспільство

Хлопець, який виріс в інтернаті, став наставником для 30 підлітків (ВІДЕО)

Опубліковано

Від Кирила відмовилися батьки, він виріс в інтернаті, але знайшов себе та став наставником для 30 підлітків.

Хто такі наставники та як Кирило, попри байдужість рідної родини, знайшов опору в собі та зміг реалізуватися, розповідає ШоТам.

Наставник — це людина, яка підтримує та допомагає дитині з інтернату адаптуватися в реальному житті.

«Це може бути просто вийти в кінотеатр чи показати дитині, як взагалі варити їсти. Чи, наприклад, спрямувати її в розвитку по освіті», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Хлопець вважає своєю місією зробити все, щоб якомога більше дітей з інтернатів знайшли родини.

«Як не крути, в сім’ї дитина більше соціалізовується. Вона буде людиною, яку любили, яку обіймали, яку пригортали. І це, мабуть, найважливіше, для чого ми живемо», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Мати відмовилися від Кирила одразу після його народження, тож хлопець з пелюшок зростав в інтернатах.

«Моє дитинство було більше про вижити, ніж жити, тому що не було до кого пригорнутися, не було кого обійняти. Ми називали деяких вихователей «мамочка», «папочка», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

У 12 років Кирило вирішив розшукати рідних, бо відчував потребу в теплі родини. Про батька нічого не було не відомо, але хлопець знав, що в нього є мама, брат і сестра.

Йому вдалося знайти сестру в соцмережі. Він спілкувався з нею декілька днів, а потім зв’язок обірвався.

«Те, що мені відомо — що мама навпаки не хотіла й заборонила спілкуватися сестрі зі мною свого часу», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Після цього хлопець більше не намагався зв’язатися з рідними, але життя подарувало йому друга.

Це був працівник інтернату Олександр, який підтримував Кирила.

«Я бігав до нього по вареннячко та продати килимок, який зв’язав самостійно, щоб отримати кишенькові гроші й самому піти в магазин щось купити. Тобто навіть похід в магазин — це для мене був цілий всесвіт», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Згодом Олександр брав хлопця додому, де той проводив час у родинному колі.

А ще навчався елементарних побутових речей, яких не знають діти з інтернатів.

«Як користуватися пральною машинкою, духовою піччю, як накривати стіл, як готувати, як ходити в магазин, як розпоряджатися коштами. Як, наприклад, обрізати дерева чи доглядати за городом», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

У 18 років у житті Кирила з’явилася ще одна важлива людина — волонтерка Ксенія. Вона допомогла йому визначитися з майбутньою професією та вивченням англійської мови. Хлопець вчиться на фахівця із соціального забезпечення в Харківському економічному університеті. Кирило розумів, наскільки важливо дітям без батьків мати підтримку.

Читайте також: Різні умови, спільні проблеми. Як подолати конфлікти між переселенцями «першої» і «другої» хвиль

Тому став наставником для 30 підлітків у межах проєкту Міжнародного благодійного фонду Help Us Help UA. Щонайменше раз на місяць спілкується з кожним, дає поради та допомагає ставити цілі на майбутнє.

«Реалізовую проєкт для їхньої підтримки: це забезпечення освітніми курсами, це психологічна допомога, це стипендія на саморозвиток і т.д.», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Потреба в наставниках для дітей з інтернатів надзвичайно висока, хоча багато для цього не потрібно.

«Це просто треба мати бажання, зокрема, допомогти в опануванні базових якихось навичок: варити їсти, ходити в магазин, розпоряджатися коштами. Це людина, до якої дитина може прийти зі своїми секретами, своїми болями й переживаннями», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

У цей святковий час Кирило хоче донести, що для дітей з інтернатів корисніше не цукерки, а дещо інше…

«Оплатити курс англійської чи оплатити курс із комунікацій, чи з фінансової грамотності. Чи організувати освітній якийсь захід і запросити туди дітей з інтернатів, дітей з прийомних сімей», — Кирило Невдоха, керівник офісу дітей та молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики.

Восени Кирило очолив офіс дітей і молоді «ДІйМО» при Міністерстві соціальної політики України. Тепер матиме ще більше можливостей розвивати наставництво в Україні та освітню підтримку для сиріт. Хлопець мріє про власну родину й хоче всиновити дитину з інтернату. І закликає ставати для сиріт наставниками, адже в подяку ви отримаєте вірного друга на все життя.

Нагадаємо, для 14-річного Сашка з кліпу Imagine Dragons збудували новий дім на Миколаївщині.

Суспільство

Розпочалася церемонія відкриття Олімпіади-2024: фото

Опубліковано

Олімпійські Ігри-2024 розпочинаються. Трансляція церемонії відкриття Олімпіади-2024 розпочалася о 20:00 за Києвом, та триватиме понад чотири години. 

Про це повідомляє Суспільне.

фото: Суспільне

Про Олімпіаду-2024

Церемонія відкриття Олімпіади вперше в історії відбувається не на стадіоні, а вздовж усього Парижа. 205 команд пропливуть на 96 кораблях шість кілометрів річкою Сена, проходячи через центр міста до Ейфелевої вежі.

Кожне судно буде обладнане камерами, які транслюватимуть дійство з води. 10 500 атлетів перетнуть центр Парижа на своєму 6-кілометровому маршруті, зокрема пропливуть повз Собор Паризької Богоматері, і фінішують перед площею Трокадеро, де відбудеться решта церемонії та фінальне шоу відкриття.

фото: Суспільне

Читати далі

Суспільство

У Львові відреставрують палац 16 століття за 30 млн гривень

Опубліковано

Національний інститут польської культурної спадщини за кордоном «Полоніка» повністю профінансує реставраційні роботи фасаду палацу Корнякта XVI століття на площі Ринок, 6.

Про це повідомляють у Львівському історичному музеї.

фото: Львівський історичний музей.

Проєкт включає реставрацію фасаду, скульптурного оздоблення, консервацію кованої балюстради та віконної столярки. Наразі вже встановлені риштування на рівні балкону.

У рамках підготовки до реставрації провели перемовини з Інститутом, обстежили фасад, підготували проєктно-кошторисну документацію та погодили її з відповідними органами.

Читати також: Захисник отримав біонічний протез у Львові: фото

Вартість робіт оцінюють у майже 30 мільйонів гривень (2,8 мільйона злотих). Це найдорожчий проєкт в історії «Полоніки», завершення планується до жовтня 2025 року.

У приміщенні палацу розташовані Львівський історичний музей та італійський внутрішній дворик, схожий на типові дворики Флоренції та Риму.

Це другий проєкт на площі Ринок, який музей реалізує з іноземними партнерами. Раніше за фінансової підтримки США було реставровано Чорну кам’яницю.

Нагадаємо, що у Львові скасували рішення про початок навчального року з 19 серпня.

Фото: Львівський історичний музей.

Читати далі

Суспільство

У столиці модернізують Оболонський острів: фото

Опубліковано

Комунальники продовжують облаштовувати Оболонський острів, де наразі встановлюють лавочки та прокладають дерев’яні трапи.

Про це повідомляє пресслужба КМДА.

Фото: КМДА.

Лави розміщують на захисних спорудах уздовж усього пляжу, які слугують перешкодами для видування піску з пляжів або насипання піску на пішохідні доріжки.

Фото: КМДА.

Також комунальники облаштовують дерев’яні трапи навколо захисних споруд. Надалі планують створити підходи до води для маломобільних груп населення.

Читати також: У Києві облаштували новий безбар’єрний наземний пішохідний перехід: фото

У КМДА підкреслили, що облаштування острова відбувається коштом меценатів і без використання коштів з міського бюджету.

Фото: КМДА.

Оболонський острів і новий пішохідний міст уже здобули популярність серед киян і гостей міста. За даними камер відеоспостереження, з моменту відкриття наприкінці травня рекреаційну зону відвідали понад 400 тисяч осіб.

Нагадаємо, що в Україні археологи виявили стародавній посуд віком понад 3000 років: як він виглядає.

Фото: КМДА.

Читати далі

 РЕКЛАМА:

Шопочитати

Суспільство5 днів тому

«Генеалогія доступна кожному». Як дослідити історію свого роду?

Понад 13 років тому в сільській хатині своєї прабабусі Світлана переглядала старі світлини в родинному...

Технології1 тиждень тому

«Більше не залежимо від центральної системи електропостачання». Як одесити зробили свої багатоповерхівки автономними

День мешканців багатоквартирного будинку на вулиці Капітана Кузнєцова в Одесі починається зі сходу сонця, яке...

Суспільство2 тижні тому

Як юнак з ДЦП вступив до університету і здійснює свої мрії

Максимові 19 років. Він щойно закінчив перший курс університету — вивчає політологію, бо любить аналізувати...

Суспільство3 тижні тому

Як почати бізнес у місці, яке сховане від світу? Досвід засновниці «Твого райка»

Альона Лагно родом з Канева, за освітою програмістка, живе та працює за фахом у Києві....

РЕКЛАМА: