Суспільство
Харківський бренд ORIGA показав в Італії колекцію одягу, створену на лінії фронту (ВІДЕО)
Засновниця харківського бренду жіночого одягу ORIGA Ольга Лимар представила Україну на міжнародному показі мод в італійському Турині.
Як їм це вдалося, розповідає ШоТам.
Створили колекцію на лінії фронту
Вони створили колекцію на лінії фронту і показали її в Турині. Шиють елегантний одяг і дають роботу людям у Києві і Харкові. Компанія ORIGA народилася в Харкові з тканини за 300 гривень. 16 років тому вчителька Ольга мріяла створити гарний одяг для українок.
«Пішла на ринок. Стала роздивлятися все, що там я бачила. Мені було дуже цікаво, як спілкуються люди, що вони купують, як вони беруть цю тканину, труть її, щось там із нею роблять. І для мене було: ого, я теж таке хочу», — згадує дизайнерка і засновниця бренду Ольга Лимар.
Закупила тканини на 1000 гривень… І з відріза на 700 гривень не вийшло нічого. А ось відріз за інші 300 грн дав початок бренду!
ORIGA представляв Україну на виставках у Казахстані, країнах Балтії, Великої Британії та розвивався. Аж поки 24 лютого Ольга не почула перші вибухи з боку Чугуєва.
Разом із родиною Ольга виїхала до Харківської області, а згодом — до Німеччини. Перші три тижні жінка також допомагала виїхати співгромадянам.
Подала заявку на участь у Torino Fashion Week, щоб відволіктись
Щоб відволіктись, у Німеччині вона подала заявку на участь у Torino Fashion Week… і виграла її! Аби підготуватись, покинула Німеччину і повернулася додому.
Колекція, яку готувала в прифронтовому Харкові, відкрила показ українських дизайнерів в Італії. ORIGA працює в Харкові й Києві, відкриває магазин у ТРЦ Dream Town, а Ольга завзято вивчає мову.
«Я спілкувалася з відділом оренди з дівчиною на українській мові. Я не переходила на російську мову. А в мене проскакують російські слова. І я чую, що в неї теж. Я не переходжу на російську мову, вона не переходить на російську мову. Ось така в нас практика. Тому я дуже-дуже стараюсь», — розповідає дизайнерка Ольга Лимар.
Читайте також: «Кожна пара шкарпеток – це особиста історія». Як проєкт Vilni підтримує безробітних жінок під час війни
Власниця бренду мріє про власне виробництво в столиці та щиро вірить у перемогу України.
«Коли ми переможемо, ми будемо жити дуже гарно. Ми відновимо нашу країну. Я тільки дуже сумую за нашими історичними цінностями, бо їх відновити дуже складно. А наш народ, він сильний, у нього воля є, він знає, за що бореться. Тому, коли це все закінчиться, і в нас наступить мир, ми будемо гарно працювати, ми будемо робити гарні речі, ми будемо відновлювати наші будинки, наші дитсадки. І в нас усе буде чудово», — впевнена дизайнерка Ольга Лимар.
Нагадаємо, бренд дитячого одягу Be Easy евакуювався і шиє дощовики для ЗСУ.
Також ШоТам розповідав, як український бренд відшиває комбінезони для песиків і допомагає ЗСУ.
Суспільство
очільниця ГО «Юстина».
Вирішили створювати свою громадську організацію
Ми готували вдома на вогні. Газу не було, світла не було, а отже й інтернету — ми не знали, що відбувається. Але надавали медичну допомогу, прибирали у дворі, прали, годували собак і котів. Люди дуже згуртувалися.
«Юстина», бо справедливість
Місцеві не одразу звикли до таких заходів, а деякі вважали, що їм не потрібна психологічна допомога, і мали багато упереджень щодо психологів. Але зміни в тих, хто таки відвідував заняття, були помітні. Жінки ставали спокійнішими, більш розкутими, виговорювались. Між собою знайомились, бо навіть живучи в одному селі, могли ніде не перетинатися.
Спільний запит у селі — велопарковка
Діти там теж висловлювали свої думки, і мене тоді збентежило, що одна дитина каже: «Нащо писати? Все одно нас ніхто не чує». І мені так хотілося щось зробити для дітей, щоб вони бачили, що мрії мають здійснюватися.
Зробили покриття та надихнули інших на зміни
Коментарі
Суспільство
Як працюватиме новий маршрут?
- На ділянці Варшава – Рава-Руська курсуватиме поїзд польської залізниці PKP Intercity.
- На маршруті Рава-Руська – Львів – Чернівці працюватиме дизель-поїзд українського виробництва ДПКр-3.
Коментарі